Як зробити манікюр самій собі в домашніх умовах, з лаком і без лаку: покрокова інструкція. Вибір матеріалів та інструментів для проведення обрізного, апаратного манікюру

Як зробити обрізний і необрізний манікюр в домашніх умовах?

Останнім часом манікюр для кожної жінки став обов'язковим. Бо як усі дівчата хочуть мати доглянуті руки, нігті, і привертати увагу до себе. У цій статті ми розповімо, як зробити манікюр самостійно з покриттям і без нього.

Інструменти і матеріали для проведення манікюру в домашніх умовах, вибір форми нігтів

Список інструментів для обрізного манікюру:

 • Манікюрні ножички
 • Щипчики для кутикули
 • Апельсинові палички
 • Ванночка для нігтів
 • Пушер
 • Пилка з крупністю 180-240 грітті
 • Сіль
 • Мило
 • Рушник
 • Антисептик

Намагайтеся купувати якісні інструменти. Обов'язковими є щипчики і кусачки для врослого нігтя. Ними можна зрізати товсті нігті або використовувати для педикюру. Відмінність цих кусачок в куті заточення лез.

Інструменти для класичного манікюру

Інструменти для апаратного манікюру:

 • Фрезер-ручка
 • Фрези: полум'я, голка, куля алмазний та корундовий
 • Пилка
 • Антисептик
Насічки на фрезах, розшифровка
Фреза ручка для домашнього манікюру

Не купуйте дешевих кусачок і вилочок для зрізу кутикули. Вони погано її зрізують і можуть стати причиною травматизму. Кусачки для брелоків не підходять для манікюру, у них нікчемна заточка, вони не ріжуть краю, а рвуть їх. Правильно підбирайте форму нігтя. Схема з формами представлена нижче.

Форми нігтів

Зверніть увагу, що вибір фрези повинен відповідати маніпуляції. Великими фрезами з зеленою і чорною маркуванням не варто обробляти натуральні нігті. Синя фреза кукурудза залишає пропили на натуральних нігтях. Тому для обробки кутикули і апаратного манікюру вибирайте корундові фрези або з алмазним напиленням. На завершальній стадії можете провести обробку силіконовим полировщиком.

Як зробити класичний обрізний манікюр самій собі в домашніх умовах?

Інструкція:

 • Для цього необхідно набрати в спеціальну ванночку для рук трохи теплої води і додати туди морську сіль, кілька крапель рідкого мила. Витримати руку протягом 5 або 10 хвилин.
 • Після цього, по одному, пальці дістаються з ванночки. Необхідно за допомогою пушера або апельсинової палички відсунути кутикулу за напрямом до лунки. Після цього проводиться зняття птеригия у кутикули. За допомогою гострої боку апельсинової палички оголюється прозора плівка, яку необхідно видалити.
 • Після цього кусачками потрібно зрізати кутикулу по периметру її зростання. Гострою стороною палички видаляється вміст з-під нігтя, якщо воно є. Це бруд, можливо омертвілі частинки шкіри.
 • Далі, необхідно за допомогою пилки для натуральних нігтів підрівняти вільний край і надати йому форму. Вибір форми залежить від товщини ваших пальців і особливостей нігтьового ложа.
 • Як тільки всі маніпуляції будуть зроблені, для додання більшого блиску нігтям, їх можна відполірувати звичайним полировщиком. Завершальним етапом здійснення класичного манікюру є нанесення масла для кутикули.
 • Цей манікюр є класичним, але найбільш трудомістким по часу, із застосуванням ріжучих предметів, які доведеться час від часу стерилізувати або використовувати спеціальні засоби для видалення мікроорганізмів. Крім того професійні інструменти коштують досить дорого. Необхідно проводити їх заточування, при затупленні.
 • Не використовуйте для додання форми пилок з грубими абразивами. Вироби для штучного матеріалу не підходять для натуральних, тонких нігтів. Вони скоблят край, і роблять його рваним.
Класичний манікюр

Як зробити апаратний манікюр самій собі в домашніх умовах

Зробити манікюр можна із застосуванням спеціальної техніки. Зараз продаються домашні варіанти фрезерів, які коштують зовсім недорого. Це всім відома популярна ручка, яку можна придбати на АлиЭкспресс. Являє собою ручку з двигуном, яка приєднується до блоку живлення. В муфту вставляються фрези різного діаметру, з різним розміром зерен. За допомогою цих засобів проводиться видалення ороговілих частинок, а також кутикули. Тут також необхідно дотримуватися певної схеми. Ручки і фрези для апаратного манікюру можна знайти тут.

Якщо у вас ще немає аккаунта на Алиэкспресс, зареєструйтесь на сайті і насолоджуйтесь усіма привілеями покупця, отримуючи бонуси, знижки та хороший кэшбэк. Пройти реєстрацію можна вивчивши статтю на нашому сайті за цим посиланням або відео-інструкції по цьому посиланню.

Інструкція:

 • Особливістю такого манікюру є те, що він проводиться на суху, тобто без попереднього розмочування. Саме тому ідеально підходить перед фарбуванням гель-лаком або для нарощування. Бо як ніготь не вбирає зайву вологу.
 • Візьміть фрезу-полум'я або голку і закріпіть у тримачі ручки для фрезера. Увімкніть апарат на невеликі обороти. Паралельно нігтьовому ложу проводите видалення кутикули і птеригия з кишені. Не заганяйте фрезу відразу під кутикулу, а поступово просувайтеся глибше і глибше. Не намагайтеся в самому початку з великим зусиллям засунути фрезу глибокому. Таким чином ви можете поранити кутикулу або відірвати від нігтьового ложа, спровокувавши рану, а також кровотеча.
 • Після цієї маніпуляції кутикула піднімається, стає стирчить. Її можна видалити за допомогою фрези-куля. Вони бувають з алмазним напиленням або корундові. Рекомендуємо використовувати на початковому етапі куля з алмазним напиленням. Вона грубіша і дозволяє видалити великі шматки сухої кутикули, яка розрослася.
 • В області бічних валиків також проводиться обробка за допомогою фрези-голка. Після цього береться пилка і проводиться обробка вільного краю з доданням форми. Якщо ви не збираєтеся робити покриття гель-лаком, можна нанести живильне масло в область кутикули. Як проводиться покриття гель-лаком можна подивитися тут.
 • Щоб уникнути пропилу, не затримуйтеся довго на одному місці. Намагайтеся працювати не зовсім хаотично, а за певною схемою. В іншому випадку отримаєте рвану кутикулу, яка швидко висохне. На таких ділянках часто утворюються задирки.
 • В комплекті до цієї ручці йдуть погані фрези, тому можливо доведеться придбати нові, алмазним напиленням. Для зняття гель-лаку ідеальний варіант — керамічна кукурузки з синьою насічкою. В комплекті немає фрези-куля, тому її доведеться придбати окремо. Вона необхідна для видалення сухого кутикули.
Апаратний манікюр

Як зробити європейський необрізний манікюр в домашніх умовах?

Таку різновид манікюру пропонують у салонах. В основному цей манікюр придбав популярність в Європі, так як для його здійснення практично не використовуються інструменти з ріжучими поверхнями.

Інструкція з проведення маніпуляції:

 • Використовуються спеціальні органічні кислоти, які називаються біогелем. В ході маніпуляції необхідно тонкої пензлем нанести фруктову кислоту в область кутикули, а також бічних валиків і витримати протягом 3 або 5 хвилин, залежно від товщини кутикули і доглянутості нігтів. Далі, за допомогою апельсинової палички, лопатоподібною стороною, необхідно відсунути кутикулу і зішкребти її за допомогою гострого краю.
 • Зазвичай такий манікюр підходить в тому випадку, якщо нігті не дуже запущені. Для кращого ефекту багато рекомендують опускати руки в ванночку з теплою водою і почекати протягом 5-10 хвилин. Таким чином, кислота краще працює, і повністю розщеплює всі мерці частинки шкіри, які залишається вичистити за допомогою апельсинової палички.
 • Якщо кутикула запущена, вона дуже суха, є огрубілі ділянки, задирки, в такому разі рекомендують використовувати комбінований манікюр з використанням органічної кислоти, а також кусачок і щипчики. Для того щоб видалити огрубілі ділянки, які нагадують рвані краї. Після того як суху шкіру біля кутикули приведете в порядок, необхідно обробити торець нігтика за допомогою пилки для натуральних нігтів. Тільки після цього наноситься масло, при бажанні виконується покриття.

Не наносите кислоту на пошкоджену шкіру. Якщо ви зірвали заусеницу, а потім завдали кислоту, відчуєте печіння. На цьому місці утворюється рана.

Європейський манікюр

Як нафарбувати нігті?

Існує безліч технік. Зараз практично ніхто не користується звичайними лаками, а віддають перевазі шеллаку. Нижче представлена техніка нанесення лаку.

ВІДЕО: Як правильно наносити лак?

Найчастіше в салонах проводиться комбінований манікюр. Кутикула піднімається за допомогою фрези-полум'я, а потім зрізається манікюрними ножичками. Це дозволяє істотно заощадити час.

ВІДЕО: Манікюр в домашніх умовах