Ремувер для нігтів: що це таке і як використовувати?

На красивих і доглянутих руках не завжди обов'язковий декоративний манікюр. Гладка шкіра і акуратні нігті набагато важливіше кольорового лаку на нігтях. У майстрів манікюру є два способи для підтримки нігтів і околоногтевых валиків в гідному вигляді:

 • класичний – обрізний манікюр, передбачає механічне видалення ороговілої шкіри за допомогою спеціального інструменту і подальшої шліфовки;
 • європейський – необрізний спосіб манікюру, при якому майстри користуються спеціальними розчинниками і апельсиновою паличкою, т. зв. пушер.

Найчастіше розростається саме кутикула, яку не кожна дівчина вміє прибирати самостійно механічними способами. В домашніх умовах обробляти нігті інструментами досить важко, особливо лівою рукою робити обрізний манікюр на правій.

До радості любительок доглянутих нігтів, з'явилося багато допоміжних хімічних засобів, що полегшують процес видалення ороговілих частинок.

Найбільш популярний серед них – ремувер для кутикули, засіб для делікатного розчинення омертвілої шкіри. Воно необхідне і для видалення кутикули без щипчиків і для підтримки ефекту доглянутості вже зрізаної кутикули. По суті, засіб роз'їдає «неживої» шар шкіри, завдяки розчинника малої концентрації в його складі. Здоровий епітелій ремувер не пошкоджує, так як наноситься виключно поверхнево на кутикулу.

Спочатку це засіб використовувалося для зняття гель-лаку. При його розчиненні і було помічено розм'якшує вплив ремувера на кутикулу. Після деяких доопрацювань на основі вже існуючого ремувера створили більш щадне засіб безпосередньо для здійснення безпечного необрізного манікюру.

Такий спосіб наголоси кутикули підходить для власниць чутливої, тонкої шкіри з близько розташованими судинами, оскільки застосування обрізного манікюру загрожує для них микропорезами і кровотечею. Якщо кутикула і околоногтевые валики занадто активно наростають і мають грубу структуру, без механічної обробки не обійтися. Але підтримувати красу оброблених нігтів можна з допомогою делікатного ремувера.

Вплив ремувера на кутикулу

При нанесенні на шкіру засіб розчиняє сухий шар настільки, щоб його можна було легко зняти пушер. Здорова шкіра з хімічним складом не контактує. Але, все ж, варто з обережністю застосовувати такі засоби, щоб уникнути опіку, пошкодження здорового шару кутикули і алергічної реакції шкіри. Важливо вибирати тільки якісну продукцію і строго слідувати інструкції по її застосуванню.

Переваги

 • можна застосовувати на чутливій шкірі рук з уразливою кутикулою;
 • безпечне засіб, механічно не ушкоджує шкіру;
 • просте і зручне застосування порівняно з манікюрними кусачками;
 • швидка обробка кутикули і навколонігтьової простору;
 • повільне і більш акуратне відростання кутикули після обробки її ремувером, відсутність задирок;
 • легке нанесення і видалення з нігтьової пластини;
 • виключення інфікування під час проведення процедури.

Недоліки

Будь-який засіб з хімічним складом має шкідливі якості. Деякі з них досить вагомі, тому варто знати про них.

 • Ремувер не підійде людям, у яких проявляється алергія на різні види хімічних речовин.
 • Користуватися засобом потрібно з граничною акуратністю. При цьому все одно кілька крапель може затекти на ніготь або під нього. Це не корисно для пластини і може призвести до її розм'якшенню і деформації.
 • Не підходить для обробки сильно огрубілою шкіри. У цьому випадку ремувер може стати просто доповненням механічного манікюру і засобом подальшої корекції та догляду.
 • Не допускається часте застосування засоби (частіше одного разу в тиждень) з-за ризику виникнення подразнення або алергії.
 • Не можна використовувати, якщо на шкірі є пошкодження або дерматологічні захворювання.

Різновиди

Ремуверы бувають різні по виду і текстурі:

 • кремоподібні;
 • рідкої консистенції;
 • гелеві.

У кожного виду є свої переваги і недоліки. Кремовий ремувер зручний тим, що його зручніше наносити більш точно. Таким чином, запобігає розтіканню розчинника по нігтю. Але крем довше потрібно втирати в кутикулу.

Рідкий ремувер розтікається самостійно, прискорюючи процес нанесення і впливу на ороговілі тканини. Але рідкий склад може затекти під нігтьове ложі або на нього, що призведе до його розм'якшення і можливу псування.

Також ремувер буває різний за складом.

 • Лужний. Найбільш безпечне засіб з самим щадним дією на нігті. Діє після нанесення протягом півгодини, але і не шкодить пластини нігтя, розм'якшуючи тільки шкіру. Ідеально підходить для використання в домашніх умовах.
 • Кислотний. Найпоширеніший вид ремувера. Такий засіб найчастіше воліють використовувати майстри в салонах і до нього схиляються багато прихильниць самостійного догляду за нігтями. Час впливу розчинника на ороговілий шар кутикули – до 20 секунд. Вимагає обережності, так як кислоти у його складі можуть призвести до витончення нігтя, алергії, свербіння, почервоніння, подразнення.
 • Масляний. Безпечний за складом, володіє пом'якшувальною, а не розчиняє властивістю. Готує шкіру для того, щоб її можна було легко відсунути і прибрати пушер.
 • На мінеральній основі. Рідко зустрічається засіб, яке виключно позитивно впливає на стан нігтів, не травмує пластини і шкіру.

З цього випливає, що оптимальним варіантом для манікюру є масляний ремувер. А для якісного педикюру підійде кислотне засіб, з урахуванням того, що шкіра на ногах груба і тверда.

Для більш зручного нанесення краще вибирати розчинник в баночці спеціальної форми, оснащений подовженим «носиком». Такий дизайн дозволяє розподілити засіб рівномірно і діяти більш акуратно. Не поступається в зручності і ремувер з пензликом. Він не просто робить проведення домашнього манікюру комфортніше, але і економить засіб.

Як вибрати?

Вибираючи засіб, варто обов'язково враховувати такі особливості як: наявність алергічних реакцій на косметичні препарати з хімічним складом, чутливість шкіри, наявний бюджет. Збираючись скористатися ремувером вперше, краще вибирати найбільш безпечний і м'який впливу складу. Не знаючи індивідуальної реакції на новий препарат, краще виключити кислотні ремуверы. Найрозумніше попередньо відвідати майстра, який знає, що краще віддати перевагу для кожного типу і особливостей нігтів.

При купівлі ремувера, як і будь-якого косметичного засобу, важливо ретельно перевіряти термін його придатності. До цього не можна ставитися легковажно, так як хімічні речовини, у яких перевищено термін зберігання, можуть бути небезпечними для здоров'я після нанесення на шкіру. Важливий і дизайн флакона або тюбика з ремувером. Засіб без дозатора дуже непросте в використанні на практиці, особливо для початківців майстрів манікюру та любителів домашнього догляду за руками.

У наступному відео на вас чекає огляд ремуверов для кутикули різних марок.