Пилка для полірування нігтів: що це таке і як ним користуватися?

Процес шліфування і полірування є однією з послідовних маніпуляцій виконання манікюру або самостійної фінішної процедурою. Для цього використовується пилка для полірування нігтів, яка може бути виконана з різних матеріалів.

Для чого потрібна шліфування?

Шліфування виконується для вирівнювання поверхні нігтьової пластини, позбавлення від поперечних і поздовжніх борозен, інших дефектів. Знімає залишки барвника, пігментацію від неякісного лаку або гелю. Прибирає зайву жовтизну з нігтів.

Цей етап при виконанні манікюру необхідний для вирівнювання, отже, для кращого зчеплення нігтьової пластинки з базовим покриттям, що подовжує термін служби манікюру. Пилки для шліфування необхідно вибирати з великим абразивом, гумовою або спіненої основі; також зручні скляні пилочки.

Шліфування сама по собі нешкідлива. Але безконтрольне надмірне виконання погіршує якість нігтьового ложа.

Шкідлива процедура для ослаблених нігтів. Для тонкої нігтьової пластини шліфування є травматичною маніпуляцією. Ніготь стає тоншим, розшаровується, збільшується ламкість. Лак тримається погано і недовго.

Тому шліфування повинен виконувати фахівець манікюрного дизайну в салоні з застосуванням лікувальних процедур: ванночок, масок, масел. Також для слабкої нігтьової пластинки підходить полірування за допомогою воску.

Для чого виконується полірування?

Цей вид процедури проводиться як заключний етап шліфування або самостійна маніпуляція, коли не потрібно нанесення лаку. Необхідна для додання гладкості, блиску, доглянутого і здорового вигляду.

Крім естетики, полірування збільшує приплив крові, стимулює ріст нігтьової пластинки.

Використовується для цього пристрій пилка. Відрізняється вона від шліфувального інструменту більш дрібним напиленням.

Ще один вид полірувального аксесуара – баф із замшевою поверхнею. Мінусом застосування цього інструменту є неможливість професійної антисептичної обробки в салонах. Тому даним предметом рекомендується користуватися індивідуально в домашніх умовах.

Інструменти

Використовують аксесуари з різним абразивним напиленням і виконаними з різного матеріалу.

Пилки:

 • металеві;
 • скляні;
 • картонні на синтетичній основі.

Металевий інструмент має щільну поверхню і використовується для підпилювання.

Скляні – ефективні для укорочення довжини, а також для шліфування поверхні. Такий інструмент легко обробити антисептиками в салоні, при цьому довго зберігає свої якості. Єдиний мінус – дуже крихкі.

Третій вид пилок найбільш зручний, практичний, бюджетний варіант. Поверхня обклеєна картоном з різним ступенем напилення.

Баф – спеціальна пилка в вигляді бруска з 2 або 4 гранями. У перекладі з англійської означає «поліровка». Це і відображає основні функції предмета.

Межі різного кольору, пронумеровані для позначення послідовності дій. Для вирівнювання поверхні нігтьової пластинки застосовують шліфувальну поверхню з першим номером, потім переходять до номером 2 і так далі. Закінчують останнім номером бафа. Це поліруюча поверхню з самим дрібним напиленням.

Основа інструменту виконана з гуми або спіненого синтетичного речовини. Він легкий, комфортно тримати в руці, ним зручно працювати.

Є різновид бафа з тканинної поверхнею. Найчастіше для цих цілей використовують замшу. За допомогою інструменту з натуральним покриттям досягається делікатна полірування.

Дезінфекція та стерилізація замшевого інструменту в салонах неможлива, тому його використовують в домашніх умовах.

Полірування тонких нігтів

Шліфування грубими поверхнями нігтьової пластинки травмує її. Виникає надмірна сухість, розшарування, обламується в самому невідповідному місці.

Щоб руки виглядали доглянутими, майстри салонів пропонують виконати полірування з воском або косметичним парафіном.

Крім естетичного ефекту, активні корисні речовини проникають в пластинку і лікують її. Проведення декількох процедур з воском зміцнить ніготь і поверне здоровий стан.

Методика

Процедуру виконують як в салоні, так і в домашніх умовах:

 • руки потрібно вимити з миючим засобом і обсушити;
 • пилочкою з великим абразивом легкими рухами зрівняти борозни і нерівності;
 • косметичний віск нанести на поверхню пластинки, кутикулу і околоногтевой валик;
 • круговими рухами втерти речовину;
 • взяти пилку з дрібним напиленням і полірувати ніготь з воском на поверхні;
 • обробка кожної пластини повинна займати не менше 1 хвилини;
 • на закінчення промокнути руки серветкою від надлишку парафіну.

  Як правильно вибрати пилочку для нігтів, дивіться у наступному відео.