Чому з'являється бурсит? Різновиди бурситу. Основні методи лікування бурситу в офіційній медицині. Народні засоби для боротьби з бурситом

Бурсит — це захворювання, яке вимагає негайного лікування. А якого саме, дізнаєтесь з матеріалу.

Суглоби – дуже важлива частина опорно-рухової системи людського організму, тому природа подбала про його додаткового захисту від травм та інфікування, помістивши їх у бурсу – суглобову сумку. Якщо в ній починається запалення, то його називають бурситом – це дуже болюче недуга, з яким досить складно боротися. А при появі запального процесу ще й на прилеглих до ураженого суглобу сухожиллях захворювання вже кваліфікують як тендобурсит.

Чому з'являється бурсит?

Як ми вже з'ясували, бурсит – це запалення синовіальної сумки. А привести до сумних наслідків може цілий ряд причин, серед яких:

 • механічний вплив
 • підвищені навантаження
 • вроджені особливості будови
 • ревматоїдний поліартрит і артрит
 • подагра
 • ускладнення після туберкульозу, гонореї

Різновиди бурситу

По розташуванню:

 • поверхневий – розташовується на проміжку між кісткою і шкірним покривом (наприклад, препателлярний – в колінах), під поверхнею шкіри промацуються овальні новоутворення, пальпація яких супроводжується болем, підвищенням температури шкіри на даних ділянках.
 • глибокий – між тертьовими составляющимися суглобів і м'язів (наприклад, у колінному суглобі після травми), який досить важко діагностуються. Тут не обійтися без рентгенівських досліджень, які можуть виявити звапніння сумки, «шпору» в п'яті тощо.
Бурсит

За характером перебігу хвороби: гострий і хронічний.

Взагалі, для точної ідентифікації захворювання діагностика повинна бути диференційної. Іноді, крім рентгена, може знадобитися пункція порожнини кісти, контрастна рентгенографія або ультразвукове дослідження. Рішення про методи діагностики приймається лікарем.

Основні методи лікування бурситу в офіційній медицині

Перший крок до лікування бурситу – фіксований спокій суглобу (наприклад, за допомогою лангеты або шини). Якщо запалення серйозне, то призначається консервативна (медикаментозна) терапія, а якщо процес зайшов занадто далеко (став хронічним або в супроводі гнійної інфекції), то може знадобитися оперативне втручання.

Фіксуємо

Визначає метод лікування, як і діагностики, лікар-хірург або травматолог-ортопед. Як правило, хворим призначаються анальгетики, особливо хворобливих випадках – новокаїнову блокаду. Також в бурсу вводяться антибактеріальні засоби або гормони.

Можуть знадобитися фізіотерапевтичні процедури – електричні і теплові, радонові і сірководневі ванни, локальний нанесення мазей від запалення (таких як «Вольтарен», «Диклак», «ДИП-рилиф» тощо) і димексидных компресів спільно з новокаїном.

Народні засоби для боротьби з бурситом

Люди давно страждають бурситом, тому до наших днів дійшло безліч рецептів народної медицини від болю в суглобах. Використовувати їх потрібно дуже акуратно і після попередньої консультації з лікарем, оскільки занедбане гнійне запалення бурси ніякими гомеопатичними засобами не вилікувати.

Пропонуємо вашій увазі кілька рецептів, перевірених ще нашими бабусями:

 1. Тоненько наріжте сиру картоплину і обкладіть хворий суглоб, обмотавши його тканиною й утепливши. Залиште цей компрес на ніч, а потім повторюйте, використовуючи поперемінно буряк і капусту.
 2. Візьміть одну чайну ложку прополісу, змішайте з 70 г горілки і настоюйте протягом семи днів без доступу сонячного світла. Потім використовуйте отриману суміш в якості примочок.
 3. Розбавте мазь Вишневського невеликою кількістю горілки і нанесіть на пошкоджений суглоб у вигляді компресу на 24 години. Через пару днів повторіть процедуру.
Народне

Крім того, після зняття гострого запалення дуже допомагає лікувальна фізкультура (з поступовим наростанням темпу) і полегшений масаж.

Щоб суглоби швидше відновлювалися після бурситу, харчування хворого повинно характеризуватися вітамінами, білками і поживними речовинами. Потрібно обмежити вживання смажених страв, прянощів, консервації, алкоголю.

Відео: Що таке бурсити колінного суглоба і як він лікується?