Чи потрібно прасувати постільна білизна після прання і як правильно це робити?

Фраза «прасування постільної білизни» у деяких господинь викликає почуття жаху, інші ж панянки, навпаки, ставляться до даної процедури з посмішкою.

Оскільки процес прасування постільної білизни забирає багато часу, деякі господині вважають за краще цього не робити, використовуючи зекономлений час для інших цілей. Але є і прихильниці цього процесу, які не уявляють, як можна постелити непоглаженную постіль.

Кожна зі сторін призводить серйозні аргументи на користь своєї точки зору. Давайте розберемося, чи потрібно прасувати випрану постільна білизна чи можна обійти цей іноді дуже виснажливий процес і чи можна якимось чином спростити.

Переваги прасування

Багато господинь вважають, що треба гладити постільна білизна, приводячи в свою користь основні переваги, які можна отримати на завершення даного процесу.

 • Після прасування постільна білизна набуває м'якість, воно стає більш комфортним і зручним для сну. Відпрасована постіль пахне краще і під час відпочинку ви вдихаєте приємні аромати, дозволяють розслабитися і швидше заснути.
 • Якщо після прання не пропрасовувати постільна білизна, вона займає дуже багато місця на поличках у шафі. Якщо ж відпрасуйте такий текстиль, тоді він стає дуже компактним, займаючи мінімум простору, оскільки його можна скласти акуратними купками.
 • Загнуті краї на постільній білизні, зіжмаканий простирадло або підодіяльник характеризуються неохайним зовнішнім виглядом. Навіть незначна обробка праскою або парогенератором здатна перетворити ліжко після прання.
 • Бавовняні постільні приналежності обов'язково повинні прасуватися, якщо ви хочете, щоб спальний комплект прослужив вам дуже довго. Під впливом високої температури при прасуванні текстилю, виготовленого з даного матеріалу, його волокна щільніше прилягають один до одного, в результаті чого вони стають набагато міцнішими. У цьому випадку термін експлуатації бавовняної ліжку буде значно більше, ніж якщо не здійснювати регулярну прасування.
 • Багато господинь віддають перевагу прати речі, дотримуючись температурний режим, який не перевищує 40 градусів. Це щодо негорячая вода, тому на постільній білизні залишаються різноманітні хвороботворні бактерії і мікроорганізми. Якщо гарненько пропрасувати і на додаток пройтися пором, ви зможете не тільки дотримуватися гігієни, але і мінімізувати ризик появи низки захворювань, які провокуються шкідливими бактеріями.
 • До постільної білизни, обов'язково вимагає термічної обробки, належать спальні комплекти новонароджених дітей і хворих з різними інфекційними захворюваннями. Вплив високих температур дозволяє провести повне знезараження постільних речей.
 • В обов'язковому порядку після прання необхідно прасувати білизну, на якому спить людина, що страждає від алергії (це дозволить зменшити ризик прояву алергічних реакцій), а також від хронічних захворювань шкірного покриву (це допоможе вберегти інших членів сім'ї від інфікування і дозволить полегшити стан самого хворого).
 • Постіль немовляти вимагає прасування, щоб зробити поверхню ідеально рівною. Зайві складочки і заломи можуть натирати або здавлювати ніжну шкіру немовляти, завдаючи йому додатковий дискомфорт. В результаті малюк стає дуже неспокійним і погано спить.

Недоліки

Незважаючи на всі зазначені вище позитивні сторони і переваги, деякий постільну білизну можна гладити.

До негативним сторонам прасування постільної білизни можна віднести такі моменти.

 • Якщо господиня володіє дуже чутливим нюхом, то процедура прасування може принести певну частку дискомфорту. Справа в тому, що під впливом пари й високих температур швидше вивітрюються ароматичні речовини, які містяться в порошку або кондиціонері, а не всім господиням подобається яскраво виражені запахи. Коли весь приємний запах вивітриться в процесі прасування, білизна стає не таким ароматним, коли приходить час лягати спати.
 • На прасування постільних речей йде маса часу, особливо коли мова йде про велику сім'ю, і за один раз доводиться прасувати не один комплект, а кілька. Такий недолік дуже актуальне для зайнятих людей, яким досить складно викроїти вільну хвилинку, не кажучи вже про декілька годин, витрачених на вигладжування речей. Подібний недолік можна нівелювати, якщо поєднати неприємний процес прасування білизни, наприклад, з переглядом фільму або цікавої телепередачі. Завдяки цьому виснажливий процес буде проходити набагато легше і швидше. Деякі люди поєднують це процес з прослуховуванням аудіокниги або вивченням іноземних мов.

У результаті виходить одночасно виконати два корисних справи, при цьому гора непрасованої білизни швидко зникає.

 • Багато господинь не люблять гладити білизну влітку, оскільки в квартирі і так дуже жарко, а гаряча праска додає ще кілька градусів. Подібний недолік не відчувають люди, чиї квартири або будинку обладнані кондиціонерами. Створювана цими пристроями прохолода дозволить провести процес прасування у комфортних умовах навіть спекотним літом.
 • Деякі люди вважають, що постільна білизна гладити шкідливо, оскільки під впливом високих температур матеріал, з якого складаються простирадла, підодіяльники й наволочки, втрачають левову частку гігроскопічності. Таким чином, відбувається значне зниження їх здатності поглинати надлишкову вологу і піт, які виділяються в процесі сну. Як результат, якість сну може погіршитися.
 • Існують також певні тканини, які не треба прасувати. Наприклад, не можна прасувати махрові простирадла, оскільки під впливом високої температури цей матеріал стає дуже жорстким і ховатися такий простирадлом стає дуже незручно. Певні тканини не можна прасувати, так як вони починають електризуватися. Подібних недоліків можна уникнути, якщо користуватися якісним кондиціонером при пранні.
 • Праски споживають занадто багато електричної енергії, що істотно впливає на зростання рахунків при оплаті комунальних послуг

Основні правила

Щоб швидко погладити постільна білизна, краще робити це, поки воно є трохи вологим. Якщо ж постільні приналежності пересохли, тоді гарненько їх випрасувати можна, скориставшись пульверизатором або вибравши на прасці функцію «пар». Деякі господині вважають за краще використовувати прасувальний прес або парогенератор, що значно спрощує процедуру прасування.

Перш ніж приступати до процесу прасування, необхідно уважно вивчити поверхню праски. На ній мають бути відсутні сліди будь-яких забруднень, накипу або іржі, оскільки ці сліди можуть залишитися на речах і спровокувати їх псування.

Обов'язково наповнюйте чисту воду в спеціальний відсік у прасці або парогенераторі. Якщо вода «застоїться», тоді разом з пором на білизні можуть з'явитися брудні плями, і постіль доведеться заново прати.

Щоб полегшити процес прасування, багато господинь вважають за краще здійснювати дану маніпуляцію на прасувальній дошці. Це набагато зручніше, ніж користуватися звичайним столом. На спеціальній системі з легкістю розміщуються навіть текстиль великого розміру. До того ж такі пристрої володіють спеціальною поверхнею, по якій праска набагато краще ковзає, тому господиня не витратить багато сил.

Ось кілька рекомендацій, як правильно пропрасувати різні елементи спального комплекту.

 • Наволочка. Цей атрибут спального комплекту характеризується невеликими розмірами, тому її можна гарненько пропрасувати, не складаючи навпіл. Щоб належним чином випрасувати загибающуюся частину, розташовану в середині наволочки, виріб слід вивернути навиворіт і пропрасувати.
 • Простирадло. Цей елемент комплекту постільної відрізняється великими розмірами, тому рекомендується скласти її один раз в довжину і один раз в ширину. Завдяки цьому ви отримаєте прямокутник набагато меншого розміру. Куточки і краї простирадла слід ретельно поєднати і розправити. Далі здійснюється парою текстилю з одного боку, потім перевернути і пропрасувати його з іншого боку. Після цього необхідно розгорнути простирадло і скласти проглаженной стороною всередину. На завершення потрібно пропрасувати простирадло з решти 2 сторін.
 • Підодіяльник. Ця частина комплекту постільної відрізняється не тільки великими розмірами, але і складається з 2 шарів тканини, в результаті чого його гладити складніше всього. Якщо на підковдрах присутній блискавка або гудзики, їх потрібно застебнути. Куточки цього виробу добре розправляються і з'єднуються між собою. Для цього підодіяльник складають навпіл по аналогії з простирадлом. Далі процес прасування такого атрибуту нічим не відрізняється від прасування простирадла.

Найбільш незручним елементом постільного комплекту є простирадло на гумці. Її буває дуже складно випрасувати, щоб уникнути непотрібних складок. Багато господинь рекомендують здійснювати цей процес на натяжна простирадлі. Покроково цей процес виглядає наступним чином:

 1. центральну частину простирадла на резинці слід розмістити на прасувальній дошці;
 2. далі необхідно натягнути один кінець подібного вироби і пройтися по ньому праскою;
 3. простирадло потрібно рухати по колу, поки ви не доберетеся до вже вигладженої ділянки.

На жаль, подібний спосіб може зайняти набагато більше часу, ніж класичний аналог прасування текстилю. Але ви отримаєте ідеально випрасувану простирадло на гумці без заломів і непотрібних складок.

  Дотримання простих правил дозволить значно спростити процес прасування білизни.

  1. Делікатний матеріал варто гладити, встановивши мінімальний температурний режим.
  2. Шовкові вироби пропрасовувати слід злегка вологими, перевернувши їх навиворіт.
  3. Текстиль, виготовлений з бавовняних волокон, можна гладити на високій температурі, завдяки чому можна швидко розгладити заломи і різноманітні складки. Такий матеріал не боїться впливу підвищеної температури, від якої він стає тільки міцніше.

  Особливості зберігання

   Якщо ви все-таки зважилися погладити постільна білизна, тоді його необхідно також правильно складати, щоб у процесі зберігання воно не пом'ялося, а зберегло ідеальний зовнішній вигляд, як ніби ви тільки що його прогладили. Для цих цілей краще вибирати просторий ящик або поличку, щоб елементи спального комплекту могли розташуватися вільно, не здавлюючи один одного.

   Якщо в процесі прасування ви користувалися функцією пара на прасці або гладили речі з допомогою парогенератора, то перш ніж скласти їх у шафу, потрібно трохи почекати, щоб текстильні вироби добре просохли, оскільки недостатньо суху білизну в процесі зберігання може придбати неприємний запах.

   Багато господинь рекомендують відразу ж не стелити тільки що випрасувані постільні приналежності, давши їм кілька днів полежати. Це забезпечить більш тривалий термін служби текстилю, підвищуючи його зносостійкі характеристики. Крім цього, щоб тканина швидко не стиралася в певних місцях, необхідно періодично міняти ділянки згинів.

   Щоб покращити запах постільної білизни, рекомендується на поличках з ним скласти ароматичні мішечки, наповнені сушеними травами, які приємно пахнуть.

   Прасування білизни можна перетворити в захоплюючий процес, якщо поєднати її з іншим заняттям. До того ж випрасувана білизна буде не тільки мати естетичний зовнішній вигляд, але і дозволить уникнути різних захворювань. Якщо здійснювати таку процедуру з дотриманням певних правил, тоді вона не забере у вас багато часу і сил.

   Про те, як правильно гладити постільна білизна, дивіться у наступному відео.