Що краще: поплін або сатин?

При купівлі комплектів постільної білизни будь-яка господиня хоче вибрати якісний продукт. Яка тканина краще, поплиновая або сатинова? Що якісніше, а що дешевше? Наш матеріал висвітлює ці і багато інші питання.

Особливості попліну

Найперша поплиновая тканина робилася з натуральних шовкових ниток спеціально для папи римського. Так утворилося її назву, адже по-італійськи слово «папська» буде papalino, що в російській транскрипції звучить як «поплін». Всі види цієї тканини зроблені одним способом плетіння – полотняним, коли нитки утка, які в два рази товщі основи, перетинають основну нитку через одну. Завдяки цьому поплін має дрібний поперечний рубчик. Щільність поплинового полотна становить 90-120 ниток на 1 см2. Колір лицевої і виворітньої сторони – матовий.

Існують наступні види попліну.

 1. Шовковий — його тчуть із шовкових і вовняних ниток.
 2. Бавовняний — таке полотно навчилися робити набагато пізніше. В його основі — бавовняні нитки різної товщини.
 3. Змішаний вид. Технічний прогрес дозволив поєднувати в тканинах натуральні та штучні (синтетичні) тканини.

Випускають поплін, пофарбований чотирма різними способами:

 1. вибілений;
 2. пістрявий;
 3. гладкоокрашенный;
 4. з надрукованим малюнком.
 • Відбілюють зазвичай натуральні тканини. Наприклад, бавовна має буре забарвлення, на який дуже складно нанести барвник. Останнім етапом відбілювання є вимочування матерії в лугу. Це надає додаткову міцність тканини і підвищує її гігроскопічність.
 • Пістрявий спосіб фарбування полягає в тому, що переплітаються нитки, вже мають колір. З них і формується малюнок у клітинку або смужку.
 • Гладкофарбована тканина відрізняється від попередньої тим, що матерію фарбують в один колір.
 • Надрукований малюнок іноді називають набивним. Він виходить, коли на готову тканину наноситься малюнок тканепечатными машинами.

Унікальні властивості попліну

Поплін — натуральна тканина, властивості якої полягають у наступному.

 1. Гігроскопічність. Тканина добре вбирає вологу, утримуючи її.
 2. Хороша теплопровідність. Спати на такому постільній білизні тепло взимку і прохолодно влітку.
 3. Висока повітропроникність. Матеріал дозволяє шкірі дихати.
 4. Для характеристики постільної білизни важливим фактором є те, які тактильні відчуття від нього. Поплін забезпечує приємні відчуття.
 5. Міцність. Вироби з попліну стійкі до деформації.
 6. Довговічність. Навіть при тривалому використанні і великій кількості прань така білизна не втрачає своїх фарб і структури.
 7. Гігієнічність. Поплін – тканина, яка легко переться, в ній не затримуються забруднюючі чинники. Її натуральність також має значення.
 8. Гіпоалергенність. У зв'язку з широким розповсюдженням алергії, цей показник важливий. Вироби з попліну дуже рідко викликають побічні реакції.

Догляд за білизною з попліну

З-за високого вмісту ниток на 1 квадратний сантиметр поплін є зносостійким матеріалом, витримує 200-250 прань. Рекомендовано перед першим застосуванням білизна випрати при температурі води не більше 30 градусів. Надалі можливе прання у воді до 40 градусів. Вивертайте комплект при пранні, це дозволяє краще очистити місця швів.

Гладити білизну необов'язково, так як воно добре тримає форму і практично не мнеться.

Особливості сатину

Вперше сатин винайшли в Китаї, ще в XII столітті. Спочатку його робили виключно з шовкових ниток. Співвідношення основної нитки до качку 4: 1 або 6: 1. Це означає, що основна тканина покриває 4 або 6 нитки утка. Сатинове плетіння включає в себе такі особливості:

 • при виробництві сатину використовують скручені нитки;
 • основна нитка міцніші і товщі ниток качка;
 • нитки утка переважають на лицьовій стороні, на виворітній – основні.

Все це створює неповторну матерію — гладку і шовковисту на лицьовій стороні, матову – на виворітній.

Секрети сатинових тканин в Європі розкрили тільки в XVII столітті. Потім процес його виготовлення вдалося модернізувати, сатин стали виробляти з бавовняного волокна. В залежності від типу ниток, використовуваних при виготовленні полотна, розрізняють:

 • сатин, зроблений з натуральної бавовни;
 • бавовняна тканина з доповненням полімерних волокон;
 • сатин-дубль, який тчуть з бавовни, віскози;
 • атлас-сатин, що виготовляється з шовкових і бавовняних волокон;
 • креп-сатин, від попереднього виду тканини відрізняється тим, що використовується або натуральний або штучний шовк.

За способом нанесення малюнка сатинове полотно має кілька типів.

 • Простий сатин, де щільність плетіння становить 90-130 ниток на квадратний сантиметр. Фарбують його способом пігментного друку.
 • Набивний містить від 130 до 170 ниток на 1 см2, колір полотна створюють пофарбовані волокна плетіння.
 • Купонний сатин, щільність якого приблизно така ж, як і у набивного. Відмінності тканин створює спосіб забарвлення. У купонного сатину застосовується метод гарячої друку. Це дозволяє створювати малюнок індивідуально для кожного виробу.
 • У сатину-жаккарда переплетення на 1 кв. см досягає величину до 200 ниток. Відноситься до дорогих і елітних тканин, лице і виворіт якої однаково красиві, що досягається застосуванням ткацького верстата при виготовленні цього матеріалу.
 • Мако-сатин також належить до числа елітних і дорогих матеріалів. Його щільність досягає 250 кв. див. Склад – найтонше волокно єгипетської бавовни. За рахунок цього тканину виходить м'якою та легкою.

Властивості сатину

 1. Гігроскопічність. Матерія вбирає вологу і піт.
 2. Низька теплопровідність. Зберігається постійна температура, що дозволяє не мерзнути взимку.
 3. Міцність і довговічність. Постільна білизна, виготовлене з сатинових тканин, стійке до деформації і постійним прання.
 4. Добре тримає форму і не потребує прасування, особливо це виражено у тканин з додаванням штучних волокон.
 5. Гіпоалергенність. Цим властивістю володіють матерії тільки з натуральних матеріалів. Якщо до складу полотна були додані штучно синтезовані волокна, це може викликати небажані реакції.

Догляд за сатиновим постільною білизною.

Перед першим використанням рекомендовано випрати вироби в трохи теплій воді. Потім температуру при пранні можна збільшити до температури 60 градусів. Краще всього, якщо білизна буде попередньо вивернуте навиворіт. Прасувати таку білизну потрібно при температурі, що не перевищує 90 градусів.

Жакардові тканини більш вимогливі у догляді. Прати їх необхідно в делікатному режимі без віджиму і у воді, що не перевищує температуру людського тіла. Сушити на свіжому повітрі, але без прямого впливу сонячних променів. Прасувати при температурі 60 градусів.

Полисатин – що за тканина?

Особливість тканини полягає в тому, що проміжна нитка переважає на лицьовій стороні. Це надає матеріалу особливу міцність, а також шовковисту поверхню. Назва полисатин об'єднує в собі поняття поліефірних волокон і сатинового переплетення. Розрізняють промисловий, що складається з 100% поліестеру, і побутовий (бавовняні та синтетичні волокна у різних співвідношеннях).

Основні властивості побутового полисатина:

 • висока зносостійкість;
 • довговічність;
 • стійкість до деформації та усадки;
 • відносно низька ціна;
 • невибагливий у догляді;
 • велика кількість колірних рішень;
 • не пропускає вологу і повітря.

Основною відмінністю від сатинових тканин є відсутність гігроскопічності і повітропроникності. Це тягне за собою підвищене потовиділення. Ця тканина погано підходить для пошиття одягу і може викликати алергії.

При тривалому застосуванні постільної білизни з цього матеріалу можуть утворюватися катишки. Тканина може накопичувати в собі статичну електрику.

Що спільного?

Ми з'ясували особливості кожної тканини — і попліну, і сатину. Розглянемо тепер, що ж між ними є спільного.

 1. Перше, що можна назвати – обидві ці матерії є натуральними тканинами з використанням бавовни, тому вони добре утримувати тепло, вбирати вологу, пропускати повітря.
 2. Простота у догляді. Легко стираються і не вимагають прасування.
 3. Довговічність і зносостійкість. Постільна білизна з попліну витримує 200-240 прань, сатинове – до 300, при цьому зберігається форма і забарвлення тканин. Що найважливіше – не утвориться катишків.
 4. Широкий вибір кольорів. При сучасному рівні друку можливо пофарбувати матеріал в будь-який відтінок і навіть зробити 3 D друк.
 5. Ні поплін, ні сатин не накопичують статичну електрику.
 6. Ці тканини легко крояться і шиються.

Чим відрізняються?

Звичайно, ми знайшли чимало спільних рис між сатином і поплином, але існує й різниця між ними.

 1. Плетіння ниток. Особливості переплетення основних ниток і утка створюють характерні риси. Поплін – це тканина більш легка, матова дрібний рубчик. Сатин, навпаки, гладкий з шовковистим відливом.
 2. Щільність матеріалів. Сатинове полотно щільніше поплинового. Кількість ниток на один квадратний сантиметр у попліну становить 90-120, що набагато менше сатинового – від 130 у простого і до 250 в жаккарда.
 3. У зв'язку з високою щільністю плетіння, сатинове полотно вважається міцніше і довговічніше поплинового.
 4. Питання ціни залишається важливим. Сатин, як представник атласного (шовкового) плетіння, безсумнівно, коштує набагато дорожче самого якісного білизни з попліну.

Що краще вибрати?

Вибір постільної білизни дуже важливий у житті кожної людини, адже відомо, що ми проводимо третину свого життя саме уві сні. Від якості білизни залежатиме, яким буде наш сон і здоров'я. У зв'язку з розвиненою ткацької промисловістю, кількість пропозицій постільних речей просто величезна. Не поспішайте робити покупки, ретельно вивчіть наявні пропозиції.

Якщо ви хочете мати м'яке, шовковисте, довговічне і дорого виглядає, постільна білизна, тоді вибір очевидний – сатин.

Якщо ж ви, навпаки, віддаєте перевагу матове, ніжне, в середній ціновій категорії, то вибір, безсумнівно, повинен впасти на поплін.

Відгуки покупців

Відгуки покупців про поплиновом білизна в основному позитивні. Господині відзначають, що в середній ціновій категорії комплекти з цієї тканини відповідають кращим очікуванням. Вони добре перуться, не деформуються, зберігають свій колір, дуже приємні тілу і шкірі.

Сатинове ж білизна відноситься до числа елітних. Покупцям подобається гладкість і шовковистість білизни, її легкість, простота у догляді. Комплекти виглядають шикарно і дорого. Однак деяким споживачам незручно спати на слизькому білизна. Це єдиний мінус з усього різноманіття плюсів.

Що краще - поплін або сатин, дивіться у відео нижче.