Як часто треба міняти постільну білизну вдома?

В даній темі мова піде про належних термінах зміни постільної білизни.

Ми рідко замислюємося над цим питанням, змінюючи постільна білизна так, як нам зручно. Ще грає роль, як привчили нас до цього в сім'ї. Але обидва ці критерії не дають правильної відповіді. А адже частота зміни білизни впливає не тільки на наше здоров'я, стан і настрій, але і на інші аспекти нашого життя. Тому в даній темі ми піднімемо такий незначний на перший погляд, але вкрай важливе питання:

Як часто міняти постільну білизну вдома?

Кожному з нас приємно, прийнявши на ніч душ або ванну, лягти спати в чисту постіль. Адже ми неодноразово помічали, що вона особливо пахне, а думки приходять позитивні. Крім того, аромат свіжої постільної білизни сприяє швидкому засипанню з добрими сновидіннями. А головне – сон в чистій постелі виключно міцний, а вранці прокидаєшся бадьорим!

Від цього висновок простий — чим частіше міняти постільну білизну, тим корисніше для нашого стану і здоров'я!

Чиста постіль не тільки сяє, але і пахне свіжістю!

Чому треба своєчасно міняти постільну білизну або в чому небезпека несвоєчасної зміни?

 • Але прискорений ритм нашого життя, зайнятість на роботі, так і фінансове питання, на жаль, рідко дає нам можливість стежити за чистотою ліжку і змінювати її щодня. Тому варто обмежитися рекомендаціями – робити це через 7-10 днів.
 • Особливо, якщо це подружнє ложе, яке ви ділите на двох, або дитяче ліжко. Адже ліжко – це ідеальний інкубатор для всіляких вірусів, бактерій та інших мікроорганізмів. А потрапляючи та розмножуючись на нашому білизна, нам не уникнути їх навіть при щоденному купанні.
 • Скупчилися в ліжку шкідливі мікроорганізми проникають в пори тіла, і здатні викликати різні захворювання. А при їх постійному вдиханні відбувається подразнення слизової, пригнічення імунітету, може розвинутися алергія і навіть астма. І ми навіть не будемо здогадуватися, що причина цьому лише несвіжу білизну.
  • Брудна постіль може стати причиною нейродерміту і екземи, а також призвести до хронічних форм риніту та інших недуг верхніх дихальних шляхів.
 • Найбільш поширений ворог нашому здоров'ю, що живе у нас в ліжку – це постільний (білизняний) кліщ. Це настільки дрібні мікроорганізми, що їх неможливо побачити неозброєним оком, але вони мають таку концентрацію і так швидко розмножуються, що здатні завдати шкоди нашому здоров'ю.
   ці продукти їх життєдіяльності стають для людини сильним алергеном.
 • Від них дуже важко позбутися, навіть кип'ятіння білизни та обробка меблів спеціальними засобами не дає гарантованого результату, але можна значно скоротити їх кількість, аж до повного визволення, шляхом частої зміни постільної білизни.
Чиста постіль дорівнює хорошому сну
 • Крім того, на нашому спальному комплекті, в текстурах тканини ви знайдете:
  • пилок рослин, якщо в будинку є квіти;
  • цвіль, що нерідко буває наслідком від бактерій;
  • при наявності домашніх тварин знайдеться ще і вовна, а може навіть і глисти;
  • а також ороговілі частини шкіри, і не тільки ваші;
  • піт;
  • той же крем для обличчя або рук, що тільки активує змішування всієї цієї композиції.
 • Не менш небезпечним осередком вважається подушка. Навіть своєчасна зміна наволочки не здатна її належним чином захистити від кліщів, пилу і ороговілих частин. А додайте ще до цього природний жир волосся або можливу лупа.
  • Тому за ними потрібно доглядати хоча б раз в рік, тобто проводити прання та якісну сушку. Особливо цього потребує пір'яна подушка, про правила прання якої ви можете прочитати в матеріалі «Як прати подушку з пера?».
  • До речі, якщо ви звикли мити голову з ранку, тоді наволочку слід міняти раз в 2-3 дня. І не забувайте, що на ній залишаються не тільки елементи косметики, мікроскопічні частинки якої залишаються навіть після ретельно вмивання, але і засоби по догляду за волоссям.
Наволочки вимагають ще більшого догляду

За якими термінами правильно міняти постільну білизну?

Важливо: Оптимальною частотою зміни постільного комплекту можна вважати періодичність – 1 раз на тиждень влітку і раз в 2 тижні взимку. Але в такому випадку необхідно стежити за своєчасною зміною піжами, тобто раз на тиждень.

 1. Малим дітям і людям, хворим на алергію, астму або будь-яким хронічним захворюванням, слід міняти постіль частіше – один раз у 2-3 дні.
 2. Якщо у дитини або дорослого йде інфекційне запалення, наприклад грип або вітрянка, тоді зміна комплекту повинна проводитися щодня!
 3. Дошкільнятам або учням молодших класів можна проводити зміну трохи рідше – 1 раз в 10 днів. Зазначено, що вони не так сильно її забруднюють.
 4. Але от підліткам у зв'язку з гормональною перебудовою і посиленою роботою сальних залоз – міняти потрібно 2 рази в тиждень.
 5. <>Новонародженим міняти білизну можна 1 раз в тиждень. Але ось за пелюшкою, яку ви застилаєте зверху, потрібно ретельно стежити і відразу ж прибирати при найменшому відрижці або забруднення. Аж до того, що будете її міняти 2-4 рази на день. Навіть якщо вона чиста, міняйте її кожен день. Адже в малюка ще недостатньо сформувався імунітет.
Дитячу білизну можна міняти трохи рідше

Невеликі рекомендації

 • Прання слід проводити при температурі води не менше 60 °C, бажано сушити гарячим повітрям в машині або на відкритому сонці, якщо дозволяє погода.
 • Але кожен вид білизни має свої правила прання, про які ви можете прочитати в статті «Як правильно прати постільну білизну».
 • Зрозуміло, щоб виконувати ці рекомендації, слід мати не менше 2-3 комплектів постільної білизни. А купуючи постільну білизну, віддавайте перевагу тільки натуральним матеріалам, кращими з яких традиційно вважаються льон, бавовна сатин. Адже ці матеріали – самі гігієнічні, приємні на дотик і довговічні, витримують до 300 і більше прань.

Відео: Як часто міняти постільну білизну?