Як правильно погладити праскою сукню з віскози, шифону, вовни, шовку, софту, поліестеру, трикотажу? Як гладити білизну, сукня без праски: способи

Інструкція по прасуванню одягу з різних тканин.

Прасувати одяг на перший погляд досить просто. Насправді це не так, при неправильному виборі режиму прасування і умов, можна зіпсувати речі, підпалити, розтягнути або ж навпаки, зменшити в розмірі. У цій статті ми розповімо, як же гладити сукню в залежності від тканини, з якої воно виготовлено.

Види прасування

Існує три види прасування:

 • Суха. Коли речі гладяться з лицьового або зворотного боку гарячою праскою
 • З зволоженням. При цьому способі тканина просочується водою за допомогою розпилювача. Або на одяг укладається волога тканина
 • З відпарюванням. У такому разі в праска вливається вода і включається режим подачі пари

Спосіб вибирається в залежності від характеристики тканин і умов, які вказані на бірці. Зверніть увагу, що існує маса тканин, які досить важко прасувати. У такому випадку можна скористатися порадами.

Шифонова сукня

Як правильно гладити плаття з вовни, софту, віскози, поліестеру, шовку, трикотажу?

Особливості прасування:

 • Самими невибагливими є речі з бавовняної тканини. Але останнім часом з неї рідко виготовляють сукні. В основному такого роду тканина застосовується для пошиття білизни, рушників або скатертин. Прасувати треба при досить високій температурі, попередньо зволоживши.
 • Існує ряд тканин, які не варто прасувати з відпарюванням або через вологу тканину. Зараз в моді сукні з віскози. З неї відшивають різноманітні наряди, декоруючи намистинами, стразами. Зверніть увагу, що вироби з віскози можна прасувати в зволоженому вигляді. Їх обов'язково варто приводити в порядок тільки коли річ суха. Найкраще робити прасування з виворітного боку, тому як на лицьовій можуть залишатися сліди, а також блискучі плями.
 • Під час прасування шовкових виробів бажано використовувати зволоження. Пам'ятайте, що украй небажаним є використання розпилювача, тому як всі крапельки води, які потраплять на тканину, після висихання можуть бути видні. Тому оптимальним варіантом є використання вологого рушника або тканини. Для цього викладіть сукню на вологу тканину і зверху накрийте нею. Дайте полежати протягом декількох хвилин, далі, виробляєте прасування. При цьому праска повинен бути теплим, а не гарячим.
 • Особливої уваги варто приділяти вовняним виробам. Вони є вимогливими і досить примхливими. Їх не слід прасувати через вологу тканину, бо це може бути причиною розтягування. Якщо тканина під час прання трохи збилася, то необхідно шерсть зволожити, розтягнути до необхідного розміру і гладити теплою праскою з виворітного боку. Краще всього скористатися допомогою одного, для того щоб він розтягував речі, а ви працювали праскою.
 • Сукні з софта дуже швидко мнуться, але легко гладяться. Немає необхідності зволожувати подібні вироби, тому що при середньому нагріванні практично всі складки розрівнюються. Такого роду вироби бажано прасувати навиворіт, тому як на лицьовій частині сукні можуть залишатися смуги.
 • Одяг з поліестера також можна гладити теплою праскою з виворітного боку. Бажано не піддавати таку тканину зволоженню. Якщо утворилися складки або суттєві заломи, краще всього відпарити за допомогою пароочисника або парової праски.
Особливості прасування різних тканин

Як гладити плаття без праски: способи

Для цього можна використовувати кілька методів:

 • Металева кружка. Підійде емальоване виріб. В неї наливають окріп, ставлять на річ і водять з боку в бік. Намагайтеся, щоб окропу було трохи і він не вихлюпувався під час прасування виробу.
 • Також можна скористатися гарячою водою. Для цього наберіть у ванну дуже гарячу воду. Можете долити окропу, повісити речі на вішалку і додайте над ванній з гарячою водою.
 • Мокра тканина або рушник. Якщо це светр з вовни, можна зробити наступним чином. Намочіть рушник, добре відіжміть, загорніть в нього пуловер таким чином, щоб розглядалися всі складки. Коли від складок не залишиться і сліду, повісьте виріб на плічки і дайте висохнути.
 • Видалити складки можна за допомогою наступного кошти. Наберіть в розпилювач трохи води, додайте столову ложку оцту, кондиціонер для білизни. Закрутіть розпилювач, ретельно взболтаете. Розпиліть засіб на складки, дайте висохнути. Під дією цього розчину всі заломи і складки разравняются.
Гладимо сукню в складку

Як правильно гладити плаття: інструкція

Існує спеціальна інструкція, дотримуючись якої, потрібно прасувати сукню.

Інструкція:

 • Для початку необхідно розгладити комір і манжети, спочатку з виворітного, а потім з лицьового боку
 • Акуратно розправляємо на прасувальній дошці, далі, проводиться розгладження кокетки і низу вироби
 • Після цього проводиться розгладження в області швів і стиків. Зверніть увагу, що виточки на грудях утюжатся по напрямку вниз, тобто вертикально
 • Виточки вертикальні, в області талії і спини, прасують навпаки, горизонтально. Тобто перпендикулярно швах
 • Тільки після цього проводиться розгладження основної частини виробу, тобто спідниці, а також верхньої частини сукні
 • Якщо у вас плаття з воланами, зі складанням на резинці, скористайтесь прасувальної дошкою
 • Для цього розправте волани, натягніть їх, щоб полотно стало прямим внизу
 • Защипайте за допомогою прищіпок, пропрасуйте злегка зволожує
 • Прокручуйте сукню на прасувальній дошці до тих пір, поки волани не стануть ідеально гладкими і красивими
 • При необхідності їх можна накрохмалити
Гладимо плаття

Як бачите, гладити плаття не дуже складно, головне, дотримуватися інструкції, а також звернути увагу на бирку. Це допоможе визначитися з тонкощами прасування, а також можливістю використання відпарювання або зволоження тканини. Перед тим як гладити будь-яку тканину, подивіться температуру, яка виставлена на прасці, щоб випадково не спалити одяг.

ВІДЕО: Як погладити весільну сукню?