12 слів і фраз, які красиво заповнять паузу в розмові

У даній статті ми поговоримо про фразах і словах, що допоможуть заповнити паузи в розмовах.

Мабуть, кожному з нас знайома ситуація, коли розмова вичерпує себе, і ми починаємо тиснути на співрозмовника незграбним мовчанням. Щоб швидко повернути розмову в колишнє русло, зовсім не потрібні якісь певні навички. Достатньо лише декількох заздалегідь вивчених фраз, які допоможуть заповнити паузи в розмові, і трохи практики. І не забувайте, щоб розмова не зайшов у глухий кут, як можна більше розпитуйте співрозмовника.

12 слів і фраз, які допоможуть заповнити незручні паузи в розмові

Але просто їх вивчити напам'ять недостатньо. Якщо ви їх будете видавати просто на автоматі, то вони не тільки не заповнювати паузи в розмові, а й створять якусь незручність у бесіді. Навчіться говорити ці фрази з такою інтонацією, ніби ви збираєтеся продовжувати розмову далі.

 1. Дай мені подумати

Зазвичай ця фраза не несе в собі ніякого смислового навантаження. Завдяки їй можна лише виграти пару секунд для того, щоб продумати, про що далі буде йти бесіда.

Наприклад: Дай мені подумати, адже я зовсім не пам'ятаю, щоб говорила йому про свою нову роботу.

 1. Знаєш/бач/розумієш

Ця фраза – абсолютний синонім до попередньої формулюванні. Не забувайте, що пауза після використання цієї фрази не повинна бути більше декількох секунд.

Наприклад: Бачиш, я ще не до кінця вирішила, як саме буду відзначати свій день народження.

 1. Хвилинку/секунду/один момент

Слова, які можна легко замінити один одним. З їх допомогою можна попросити співрозмовника трохи почекати і за цей час придумати, про що далі ви б хотіли з ним поговорити.

Наприклад: Почекайте секундочку, я перевірю свій розклад.

Правильні фрази допоможуть изебажть незручних пауз в будь-якій ситуації
 1. Як би це правильно сказати

Найчастіше, після цієї фрази випливає інформація, яка може бути не найприємнішою для співрозмовника. Промовляючи фразу «Як би це правильно сказати», ви виграєте трохи часу, щоб більш коректно сформулювати інформацію і зробити її не такою образливою.

Наприклад: Як би це правильно сказати...твоє плаття не зовсім підходить для цієї вечірки.

 1. Не можу згадати це слово як це правильно називається

Зазвичай ця фраза використовується, коли ви забули якесь певне слово. Не забувайте, якщо за кілька секунд ви так і не згадали це слово, слід якомога точніше описати його, щоб співрозмовник зрозумів, про що йде мова.

Наприклад: Що ж це за слово? Ти не пам'ятаєш, на чому ми тоді малювали?

 1. Дуже цікаве питання

Ми так говоримо, коли питання насправді не є цікавим. Ця фраза допоможе нам викроїти хвилинку в розмові, щоб ретельно продумати відповідь на нього.

Приклад: Дуже цікаве питання, але варто обговорити цю тему з усіма.

 1. Дай-но мені хвилинку подумати

Фраза, яка так само не несе в собі ніякого смислового навантаження. Коли ми її використовуємо в розмові, ми просимо співрозмовника виділити нам парочку хвилин, щоб сформулювати думку і грамотно її донести.

Наприклад: Дай мені подумати...твоя пропозиція дуже цікава, але цей фільм багато хто вже бачили.

Фрази-филеры виручать від використання слів-паразитів
 1. Наскільки я розумію

Нерідко для того, щоб красиво сформулювати ту чи іншу думку нам необхідно буквально одна хвилинка. Ця фраза якраз для такого випадку.

Наприклад: Наскільки я розумію, ти дійсно відмовила йому у побаченні?

 1. Крутиться на язиці

Ще одна ситуація, коли ви в розмові не можете згадати певне слово або назву. Завдяки цій фразі, ви можете викроїти кілька секунд у співрозмовника для того, щоб згадати слово або детально його описати.

Приклад: Це слово так і віриться мовою, але згадати його не можу. Ти випадково не пам'ятати, як це називається?

 1. І так

Найпопулярніше словосполучення, що використовується для заповнення незручних пауз у розмові. З його допомогою можна замінити незрозумілі слова-паразити. Не варто очікувати якоїсь смислового навантаження від цього словосполучення. Основна його функція – потягнути час.

Наприклад: І так, ти казав, що любиш устриці?

Грамотні фрази врятують від гри поглядів
 1. Я думаю/мені здається

Ці два словосполучення взаємозамінні в діалозі. З їх допомогою, можна ненароком викроїти пару трійку секунд перед тим, як сказати наступну репліку.

Наприклад: Я думаю, ти справді дуже дорога йому.

 1. Коротше кажучи/взагалі/зрештою/що ж

Ці фрази підводять бесіду до її логічного завершення. З їх допомогою можна красиво звести «розмова ні», при цьому, не зачепивши почуття співрозмовника.

Наприклад: Що ж, ця бесіда дійсно багато дала мені.

Відео: Як заповнять паузу в розмові грамотно