Моторне масло 5w30 і 5w40: в чому різниця? Чи можна замінювати масло 5w30 на 5w40. Що буде, якщо змішати масла?

Відмінності масел 5w30 і 5w40.

Багато автолюбителів з трепетом ставляться до своїх залізним коням, і намагаються купувати спеціальну автомобільну хімію, виходячи з рекомендацій виробника. Але дуже часто жителі нашої країни купують автомобілі з пробігом, і паспорти на авто просто немає, відповідно виникає питання про вибір використовуваного масла. У цій статті ми розповімо, чим же відрізняється масло 5W30 від 5W40.

Моторне масло 5w30 і 5w40: в чому різниця?

Варто зазначити, що перша цифра означає не що інше, як показники в'язкості в холодну погоду. Тобто це своєрідний індекс замерзання. Друга цифра позначає в'язкість масла при нагріванні. В цьому і вся суттєва різниця. Відповідно масло 5W30 має меншу в'язкість при нагріванні, воно в холодному вигляді більш плинне, ніж 5W40. Але при нагріванні стає надмірно текучим.

Тобто, якщо у морозний день висока в'язкість — погано, але це перевага в жарку погоду і при розігріванні двигуна автомобіля цей показник є критичним і сприяє швидкому виходу з ладу двигуна, а також деталей мотора. Адже при високій плинності і низької в'язкості масла деталі сильніше труться один від одного, відповідно сильно нагріваються.

Вибір мастила

Таким чином спостерігається дефіцит масла, воно належною мірою не покриває всі вузли двигуна та двигуна, що призводить до швидкого зносу запчастин, це загрожує частими поломками автомобіля. У свою чергу 5W40 володіє більш високою в'язкістю. Це звичайно негативна риса при запуску двигуна в мороз, в умовах низьких температур воно досить густе і потрібно зусилля, для того щоб зробити його більш тягучим.

Тобто така машина просто довше заводиться, а при нагріванні це масло стає досить рідким, але не таким, як масло з показником 5W30. Тобто воно є фактично більш густим і рівномірно покриває всі деталі залізного коня, тим самим покращуючи його роботу. Спочатку в паспорті та інструкції на автомобіль вказується, яке масло рекомендується виробником. Дуже часто цей показник залежить від технічних особливостей, характеристик обладнання та матеріалів, що застосовуються, для виготовлення моторів, а також двигунів.

Звичайно багатьом здасться, що найкраще використовувати масло з маркуванням 5W40, тому що воно утворює більш щільну плівку на деталях автомобіля. Однак насправді це не так. Справа в тому, що в деяких моделях спеціально виконана конструкція. Тому потовщена плівка може ускладнювати роботу двигуна, роблячи її більш повільної. Відповідно це також буде вести до швидкому спалюванню палива і зношення автомобіля, його двигуна та двигуна.

Температурні показники

Що означають букви і цифри маркування?

Що стосується даної маркування, то перша цифра означає показник плинності в холодну пору року, а буква W означає Winter, тобто зима. Це вказує на те, що це масло можна використовувати як в літній, так і зимовий час. Якщо в літній час показники у них однакові, то в зимовий час, тобто при нагріванні вони істотно змінюються. Відповідно в холодному стані обидва масла мають однакову в'язкість, але при нагріванні в'язкість 5W30 набагато менше. Тобто олія є дуже текучим і рідким, відповідно дуже тонкої плівки може бути недостатньо для нормального функціонування автомобіля.

Варто зазначити, що найчастіше в автосалонах рекомендують для автомобілів з пробігом використовувати масло 5W40, а для нових автомобілів, які ще не мають пробігу, рекомендує використовувати поточне масло, з такою в'язкістю як у 5W30. Існує ще масло 5W50, воно утворює дуже густу плівку і навіть при нагріванні при дуже високих температурах є дуже густим, утворюючи дуже щільну плівку. Відповідно масло 5W40 є середнім і найчастіше використовуваним.

Моторне масло

Що буде, якщо використовувати невідповідний масло?

Що буде, якщо використовувати масло не таке, як зазначено в документації. Якщо в документах на автомобіль зазначено, що необхідно використовувати масло 5W30, а ви візьмете більш густе, то на деталях автомобіля буде утворюватися товста плівка. Відповідно таку товсту плівку досить складно продавити у важкодоступні місця. До дрібних деталей вона буде практично не доходити, відповідно ці частини, вузли апарату будуть тертися один об одного.

Ви отримаєте зношування і сильне нагрівання деталей із-за тертя. Якщо скористаєтеся більш рідким маслом, то дуже мало змазки буде витрачатися на угар, відповідно буде утворюватися дуже тонка плівка, якої не достатньо для нормального функціонування автомобіля, що призведе до виходу з ладу циліндра двигуна, а також поршневих кілець.

Вибір продукції

Чи можна змішувати масло 5w30 і 5w40?

Варто відзначити, що багато автолюбителів спочатку користувалися одним, потім придбали інше масло, і не хочуть здійснювати повну заміну. Справа в тому, що цифри 30 і 40 означають, скільки присадок знаходиться в даному маслі, і з якою швидкістю буде утворюватися тонка захисна плівка на деталях двигуна. Відповідно ці масла можна змішувати в зимовий час.

Проте в літній час, коли температура на вулиці досить висока, і знаходиться на рівні вище 30 градусів, змішувати ці масла не варто. Тому що двигун в таких умовах може істотно перегріватися. Тобто, якщо ви заллєте в автомобіль, який працював на олії 5W30, масло з показниками 5W40 в літній час, це суттєво збільшить його в'язкість. Буде збільшуватися тертя і деталі сильно нагріються, що призведе до виходу з ладу авто.

Висока в'язкість

Як бачите, незважаючи на невелику різницю, дані масла все ж таки суттєво відрізняються. Тому варто використовувати кошти для залізного коня, рекомендовані виробником.

ВІДЕО: Відмінності масел 5w30 і 5w40