Як відрізнити сире яйце від вареного? Яке яйце крутиться, варене і сире? Способи відрізнити варене яйце від сирого

Способи відрізнити сире яйце від вареного.

Багато господинь часто стикаються з проблемою відрізнити варене яйце від сирого. У цій статті ми розповімо про способи, і про те, як без пошкодження шкаралупи розпізнати варене яйце або сире.

Як відрізнити сире яйце від вареного?

Звичайно, найпростіший спосіб, це розбити яйце і дізнатися рідке воно всередині або тверде. Однак цей спосіб підходить далеко не всім. Справа в тому, що яйця з пошкодженою шкаралупою, які знаходяться в рідкому стані і зберігаються в банку, псуються набагато швидше, ніж ті, які знаходяться в шкаралупі.

Справа в тому, що, якщо шкаралупа неушкоджена, яйце знаходиться всередині без повітря, що перешкоджає виникненню процесів бродіння, а також псування продуктів. Відповідно, якщо найближчим часом нічого не збираєтеся готувати з сирих яєць, радимо не експериментувати таким чином.

Курячі яйця
<>Тест з окропом:
 • Ще одним цікавим і незвичайним способом визначення варений продукт або сирий, є його занурення в окріп. Всі ми думаємо, що поверхня яйця щільна, тверда.
 • Насправді вона пориста, покрита невеликою кількістю дуже маленьких дірочок. Так як усередині яйця є повітряний мішок, який захищає яйце від переохолодження, а також пошкоджень, це повітря найчастіше виходить через пори.
 • Для цього необхідно занурити яйце у киплячу воду і поспостерігати. Від сирого яйця ви побачите велику кількість маленьких бульбашок. Вони часто покривають шкаралупу, і наближаються до поверхні води.
 • Якщо яйце відварне, цих бульбашок ви не побачите. Бо як всередині немає повітря. Він практично весь вийшов в процесі варіння. Після експерименту з киплячою водою, не забудьте отримати яйце з окропу, якщо не хочете, щоб воно зварилося.
 • Це необхідно робити швидко і намагатися не розбити гаряче яйце. Для цього заздалегідь підготуйте паперові рушники, на які і викладіть досліджуване яйце. За півхвилини з яйцем нічого не трапиться, воно не встигне зваритися. При цьому ви дізнаєтесь, відварений продукт або свіжий.
Варене або сире

Яке яйце крутиться, варене і сире?

Одним з найпростіших способів визначити сире яйце або варене є його розкрутка.

Інструкція:

 • Вам необхідно викласти предмет на рівну поверхню, за допомогою пальців продовжувати крутити.
 • Таким чином, варене яйце буде обертатися дуже швидко. Сирий продукт зробить всього два витка, і зупиниться.
 • Це пов'язано з тим, що у відвареному вигляді яйце являє собою моноліт, відповідно йому нічого не заважає обертатися. При цьому всередині сирого яйця є повітряна подушка, а також рідкий вміст.
 • Наявність це вмісту може перешкоджати обертанню яйця і сповільнювати його. Також варто звернути увагу на зупинку яйця після обертання. Якщо воно швидко зупинилося або стало на місці, то перед вами відварений продукт.
 • Якщо ж він зупинився не в один момент, а ще продовжує хитатися з боку в бік, при цьому стоячи на одному місці, то швидше за все це свіжий продукт. Знову на спосіб зупинки впливає інерція.
 • Тобто сире яйце ще за інерцією деякий час хитається з боку в бік. Відварене яйце позбавлене інерції, з-за того, що міститься всередині однорідна маса, яка є твердою.
Визначення за вагою

Як відрізнити варене яйце від сирого за допомогою світла?

Крім цього, всім відомого способу, що базується на фізичних властивостях твердих і рідких тіл, що існують і інші методи розпізнати відмінності між вареним, і сирим продуктом. Одними з найпростіших, є подивитися на яйце на світлі. 

Інструкція:

 • Для цього краще перейти в якусь темну кімнату. Ідеальним варіантом стане туалет, тому що в цьому приміщенні найчастіше немає вікон і можна вимкнути світло. Тепер увімкніть ліхтарик і посвітіть на яйце.
 • Якщо воно сире, то ви побачите червонувату зону і певну прозорість. При цьому по краях ви побачите світло яскравіше, а всередині темна пляма. Справа в тому, що білок є прозорим, а жовток саме цим темним плямою, яке ви бачите в центрі.
 • Можна скористатися і яскравим світлом від сонця і просто подивитися через предмет на зірку. Точно також по краях ви побачите світле, а всередині темне. При цьому відварене яйце у всіх частинах буде темним, так як у нього практично немає прозорості.
Відварені яйця

Способи відрізнити варене яйце від сирого

Одними найпростіших способів визначити варене яйце перед вами або сире, є потрясти його.

Інструкція:

 • Просто затисніть яйце між вказівним і великим пальцем, потрясіть його з боку в бік. Ви помітите, що всередині відчувається якийсь рух і, можливо, почуєте звук, який буває при струшуванні пляшки з водою.
 • Якщо це варене яйце, то ніяких звуків ви не почуєте. Багато радять за допомогою голки зробити невеликий отвір для того, щоб визначити сире яйце або відварне. Але як ми писали вище, повітря, проникаючи всередину шкаралупи, прискорює процеси бродіння, а також псування продукти.
 • Тому, якщо найближчим часом не збираєтеся використовувати продукцію, не застосовуйте цей метод. Багато хто вважає, що відварене яйце важче сирого. Однак цей метод є ненадійним.
 • Тому що іноді дуже важко визначити групу крупності яєць, а також деякі індивідуальні особливості. Справа в тому, що в деяких яйцях міститься великий повітряний міхур, а у деяких зовсім маленький. Це суттєво впливає на вагу продукту. Тому визначити за допомогою зважування досить складно.
Яйця

Як бачите, відрізнити сире яйце від вареного, досить просто. Необхідно знати основні закони фізики, а також провести кілька нескладних експериментів.

ВІДЕО: Як відрізнити сире яйце від вареного?