Можна їсти базилік при вагітності та грудному вигодовуванні немовляти в свіжому або сушеному вигляді, в приправах, чи є до нього протипоказання?

У даній статті ми розглянемо користь і шкоду базиліка при вагітності та під час грудного вигодовування.

Ви тривалий час готувалися до вагітності. Проходили величезна кількість обстежень, лікувалися від хронічних хвороб і відмовлялися від багато чого, щоб досягти позитивного результату. Ось і настала та довгоочікувана вагітність, але вам знову доводиться відмовлятися від багатьох продуктів. Приміром, від базиліка, а чи потрібно?

Можна їсти базилік при вагітності в свіжому або сушеному вигляді, в приправах, чи є до нього протипоказання?

Базилік – це ароматна трава, яка відноситься до сімейства м'ятних і вважається царським рослиною. Адже це не просто так, оскільки лікувальні якості базиліка дуже величезні. Він очищає організм, отже, деякі медики і народні цілителі використовують цю рослину для лікування багатьох захворювань.

Базилік – це трава, яка у висоту досягає 60 см Цвіте рослина фіолетовими, білими і рожевими пензликами. Листочки базиліка на дотик трохи шорстке. Базиликовые листочки володіють сильним ароматом і приємним смаком. У природі налічується приблизно сорок сортів базиліка, які відрізняються ароматами.

За яким же причин ця трава вважається лікувальною? У вас може з'явитися безліч питань, так як під час вагітності необхідно бути достатньо обережною в кожному продукті.

 • Базилік під час вагітності покращує імунітет.
 • У складі цієї рослини присутні багато корисні елементи, наприклад, каротин, вітаміни групи В і багато інших.
 • Базилік покращує пам'ять, може значно посилювати інтенсивність активності головного мозку. Лікарські препарати, які засновані на цьому рослині, тонізують організм.
 • Завдяки листочкам трави можна успішно вилікувати багато грибкові хвороби шкіри.
Користь базиліка при вагітності
 • Листя цієї пахучої трави чудово висушуються і використовуються при заварюванні чаю і настою. Чай з базиліка заспокоює головні болі, які часто турбують вагітних.
 • Під час вагітності використовується настій з базиліка для полоскання горла.
 • Також таким настоєм добре лікувати кашель, позбавлятися від багатьох стоматологічних проблем.
 • Завдяки базиліку можна зняти набряки, які виникають після укусу комахи або тварини.
 • Базилік вважається відмінним засобом, що допомагає під час отруєння морепродуктів.

Як ви помітили, базилік можна вживати вагітним. Але незважаючи на це у даної рослини існують і протипоказання:

 • Не рекомендується вживати велику кількість базиліка, оскільки він може викликати гіпертонус стінок матки. Внаслідок чого вона може почати раніше відкриватися, що призведе до викидня на ранньому терміні, або передчасних пологів.
 • Якщо у вас немає якихось протипоказань до даного рослині, вам все одно треба бути вкрай обережною. При надмірному вживанні цієї пряної трави можливе отруєння.
Є й протипоказання
 • Вкрай небажано вживати базилік під час гіпертензії, при високому тиску. А ось при низькому тиску доктора часом навіть радять їсти це рослина.
 • Дуже часто ця рослина викликає висипання, подразнення слизової стравоходу, висип та інші негативні наслідки.

Саме тому перед вживанням базиліка порадьтеся зі своїм лікарем.

Можна їсти базилік при грудному вигодовуванні немовляти в свіжому або сушеному вигляді, приправах, чи є до нього протипоказання?

Зелень буває найрізноманітніша. Кожна володіє власними якостями, як позитивними, так і негативними. Ми ж розглянемо базилік: чи можна його вживати під час годування груддю, яку користь він приносить дитині і мамі.

У складі цієї рослини присутні багато корисні компоненти, але калорійність базиліка дуже велика. Незважаючи на це лікарі радять їсти базилік навіть тим матусям, які продовжують годувати груддю. Адже ця трава не може принести шкоди ні дитині, ні його мамі.

Хочете отримати з базиліка корисний склад? Просто залийте траву окропом, проваріть на водяній бані приблизно 15 хв. Дайте складом трохи настоятися. Випивайте по 12 склянки щодня перед тим, як будете лягати спати.

Базилік не шкідливий для матері і дитини

Яку ж користь зможе принести це «загадкове» і корисне рослина дитині?

 • Завдяки базиліку ваш малюк буде краще їсти.
 • У нього підвищиться імунітет.
 • Крім того, базилік має заспокійливу якістю.

Отже, якщо хочете, щоб здоров'я у вашого малюка стало краще, вживайте базилік, але для початку порадьтеся з педіатром.

Відео: Базилік при вагітності