Можна огірки годуючій мамі при грудному вигодовуванні? Корисні властивості огірків для організму, дозволену кількість свіжих і малосольних огірків в раціоні годуючої жінки. Як правильно вводити огірки в меню годуючої мами?

У даній статті молода мама зможе почерпнути для себе інформацію про те, можна чи огірки при грудному вигодовуванні.

Огірки приносять користь незалежно від віку людини. Також вони корисні і під час грудного вигодовування, однак при цьому жінка повинна враховувати деякі моменти і протипоказання. Які саме — дізнаєтеся далі.

Огірки при грудному вигодовуванні: корисні властивості

Огірки майже не мають протипоказань, оскільки завдяки їм:

 • З організму виводяться токсини.
 • Можна вгамовувати почуття голоду.
 • Поповнювати запаси корисних речовин.

Але під час вживання цих овочів при годуванні груддю мами просто зобов'язані бути обережними, оскільки ШЛУНКОВО-кишкового тракту новонароджених по-різному може реагувати на компоненти, які містяться в огірках. Звичайно ж, не варто повністю виключати овочі з раціону, але варто при необхідності обмежити їх кількість. Отже, якщо ви молода мама, тоді ви повинні знати, яку кількість огірків дозволяється вам їсти, коли саме, щоб не нашкодити здоров'ю малюка.

Для молодої мами

Огірки складаються майже з однієї рідини. Отже, вони є потужним очищаючим засобом, що допомагає вивести шкідливі речовини з організму.

 • Очищення здійснюється природним шляхом. Завдяки огіркам відбувається нормалізація стільця, активація функціональності сечовивідних шляхів. Є жінки, які після народження дитини стикаються з проблемами, пов'язаними з роботою кишечника. Вживання таких овочів в пристойному кількості тільки вирішує ці проблеми.
 • Огірки містять безліч корисних речовин. Отже, вони разом з молоком проникають в дитячий організм, зміцнюючи при цьому його імунітет і підвищуючи протистояння захворювань.
 • Важливий момент для будь-якої молодої мами – це те, як впливає тартронова кислота на обмін вуглеводів. Завдяки такому процесу жінка може скинути зайву вагу, яку набрала під час вагітності.
 • Невеликий вміст калорій – це теж важливий фактор, що допомагає стабілізувати масу тіла. Тому, якщо ви ніяк не можете схуднути після пологів, замініть огірками будь-які інші продукти, наприклад, банани.
 • Так як в огірках присутні харчові волокна, починає нормально функціонувати ШКТ, внаслідок чого відбувається нормалізація травлення і обмінних процесів.
 • В овочах дуже багато калію, а також йоду. Ці речовини позитивно впливають на серце матері і малюка. Калій також нормалізує функціональність нирок.

Подібний вплив на організм матусі надає позитивно вплив на немовля. За допомогою огірків ви зможете схуднути, поліпшити зовнішній стан епідермісу і стан всього організму.

Можна свіжі огірки годуючій мамі при грудному вигодовуванні?

Огірки протипоказано вживати при грудному вигодовуванні в таких випадках:

 • Якщо ви скаржитеся на хвороби ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Приміром, на виразку, підвищену кислотність.
 • Якщо у дитини виникає здуття у животі, бродіння в кишечнику.
 • Якщо огірки були вирощені з порушеннями і не в сезон. В такому випадку, як правило, в овочах міститься багато хімічних компонентів.

Незважаючи на те, що огірки мають довгий список корисних якостей, багатьом годуючим матусям вживати огірки заборонено. Це стосується тих жінок, у кого присутні хвороби ШКТ. Огірок здатний викликати серйозні ускладнення захворювань, а також дестабілізувати процедуру годування.

Серйозна причина, через яку терміново треба припинити їсти огірки – здуття кишечника, виникнення бродіння в кишечнику малюка. Подібні явища можуть викликати сильний пронос, а також коліки у немовлят. Дитина не може їх переносити, він починає плакати, майже не спить, стає дуже неспокійним. Щоб запобігти такі аномалії, просто перестаньте вживати огірки.

Огірки при вигодовуванні
 • Місце, де огірки були вирощені.
 • Технологію вирощування.
 • Сезон вирощування.

Тепличні овочі, що вирощуються взимку, мають у своєму складі велику кількість нітратів. А тому вони несуть небезпеку і мамі, і дитині. Отже, не вводьте огірки в раціон в зимовий і весняний час. Огірки, вирощені в домашніх умовах, вважаються найбезпечнішими. Якщо ви живете в квартирі, тоді починайте купувати овочі з середини червня. Так ви убезпечите себе і дитину від проблем, оскільки саме з цього часу на ринках та у магазині продаються тільки грунтові овочі, не мають негативних наслідків.

Огірки при грудному вигодовуванні: в якому вигляді краще вживати мамі, що годує?

Дієта під час ГВ вважається більш суворою, ніж під час вагітності. Багато молоді матусі дивуються, коли дізнаються від лікарів, що якісь певні продукти заборонено вживати, а які-то можна, але в обмеженій кількості. Огірочки належать до останньої категорії продуктів, а тому ви повинні знати, що можна огірки при грудному вигодовуванні, в якій кількості, які саме овочі краще купувати?

Лікарі стверджують, що їсти потрібно виключно свіжі огірки. Тільки в свіжому стані вони не втрачають власних корисних складових, які покращують здоров'я і матусі, і немовляти.

Проведіть невеликий експеримент: з'їсти невеликий шматочок огірка вранці, а потім прослідкуйте, не турбують дитину коліки. Якщо ж все-таки малюка будуть турбувати проблеми кишечника, тоді про огірки на час забудьте. Це означає, що такий продукт протипоказаний вашій дитині.

Якщо неприємності вашої дитини не торкнулися, тоді свіжі огірки ви можете їсти, але невеликими порціями. Запам'ятайте, що необхідно орієнтуватися також і на свої відчуття, і на те, як себе почуває дитина.

Годування

Правильне вживання огірків у свіжому стані приносить такі позитивні ефекти:

 • Молоко почне краще заповнювати, так як в огірках міститься багато води.
 • Нормалізується травлення завдяки клітковині і харчових волокон.
 • У дитини пропадуть запори, нормалізується робота кишечника.
 • Завдяки огірків разом з молоком дитячий організм будуть проникати корисні речовини, які зміцнять здоров'я карапуза, нормалізують його обмінні процеси.

Можна малосольні огірки годуючій мамі при грудному вигодовуванні?

Травлення немовляти залежить безпосередньо від того, які саме продукти вживає мама. Якщо ви обожнюєте домашні соління, задумайтеся про те, як відреагує організм дитини на такий продукт. З'їжте для початку 12 овоча. Також намагайтеся слідувати рекомендаціям лікаря.

 • Перший раз можете з'їсти огірочок, коли вашій дитині виповниться 3 місяці.
 • З'їжте 1 шматочок овоча і в цей же день не додавайте інших нових продуктів. В даному випадку ви дізнаєтеся, що негативна реакція (якщо вона виникне) буде огірка.
 • Починайте експериментувати вранці. Увечері з'явилися дисфункції від нового продукту у карапуза усунуться.
 • Як тільки організм дитини почне нормально реагувати на даний інгредієнт, можете повторити експеримент через 2 доби. Якщо в 2 раз неприємностей не станеться, тоді можете вживати огірочки.
 • Обмежтеся 2 огірочками, не більше. Вживайте їх тільки з іншими продуктами, натщесерце не рекомендується. Малосольні плоди натще не бажано їсти кожній людині, тим більш молодій мамі, яка годує немовля грудним молоком.
Малосольні огірки

Щоб зрозуміти, як дитина відреагував на малосольні огірки, у разі грудного вигодовування, вам доведеться вивчити всі симптоми негативних наслідків:

 • Малюка турбують здуття з болями в кишечнику.
 • Дитина турбується, плаче, веде себе знервовано.
 • У немовляти виникає висип на шкірі.
 • Порушується стілець, який супроводжується діареєю або запором.
 • Малюка мучить сильна спрага.

Виникнення лише одного симптому говорить про те, що дитячий організм не бажає приймати цей продукт. Відмовтеся від малосольних огірків, повторіть спробу через 1 місяць.

Як правильно вводити огірки в меню годуючої мами?

Реакція жіночого організму на певні продукти передається дитині. Отже, вводите в свій раціон овочі обережно. У медицині зустрічалися такі випадки, коли виникали у малюків різні кишкові розлади після того, як мама з'їдала свіжі або малосольні огірки. В основному вони проявлялися як:

 • Хворобливе здуття
 • Утворення газів у кишечнику
 • Виникнення кольок

Саме серйозне наслідок, яке відбувається в таких ситуаціях – це дисбактеріоз. Для карапузів менше 3 місяців характерна порушена працездатність кишечника. Чому так відбувається? Молоко в кишечнику після вживання огірків починає бродити, викликаючи болю. Таке явище може посилитися і принести немовля страждання. Саме через це лікарі не радять годуючої матусі їсти овочі, якщо її дитині не виповнилося ще 3 місяці.

До 5 місяців вводимо огірки

Ідеальний термін, коли ви зможете ввести власний раціон огірки – це коли дитині виповниться 4 або 5 місяців. До цього часу у дитини зникають проблеми, пов'язані з травленням, а тому малюк починає реагувати на нові інгредієнти не дуже чутливо. Робіть це поступово, невеликими порціями, їжте огірки тільки вранці, щоб вдень ви змогли простежити за реакцією малюка.

Запам'ятайте те, що огірок – це корисний інгредієнт як для мами, так і для її малюка. Отже, не відмовляйтеся від цих овочів. Їжте у відповідність з порадами лікарів і намагайтеся додатково орієнтуватися на свої спостереження за відчуттями і реакцією дитини.

Відео: Харчування молодої мами: доктор Комаровський