Хлібці при грудному вигодовуванні: чи можна, як правильно вводити в раціон хлібці мамі, що годує? Чорний хліб при грудному вигодовуванні

Для молодих мам дуже важливо харчування. Давайте для початку дізнаємося, чи можна вживати хлібці.

В період лактації матуся повинна дуже ретельно вибирати продукти, оскільки її харчування, є запорукою гарного здоров'я і активного розвитку малюка. Слід звертати увагу на терміни придатності продуктів, їх якість і стежити, щоб їжа не була одноманітною, оскільки збалансоване харчування зміцнює імунну систему малюка. Харчування не повинно бути бідним, головне правильно визначити, що можна їсти, а що протипоказано.

Хлібці при грудному вигодовуванні: можна?

Борошняне містить дуже багато калорій і, щоб уникнути набору зайвої ваги, матусі відмовляються від булок, хліба і батонів в період грудного вигодовування. А це їхня помилка! Дуже важливі вітаміни і мінеральні речовини, що містяться в цих продуктах і тому хлібобулочні вироби неодмінно повинні бути на столі.

Але якщо все-таки мама переживає за фігуру, то можна замінити хлібобулочні вироби хлібцями, які менш калорійні. Готують їх з нерафінованої борошна низького ґатунку. Така борошно містить набагато більше мінералів, білків, волокон та крохмалю. Більш багатий і її вітамінний склад.

Хлібці для мами

Основне, що слід враховувати, вирішуючи їсти чи хлібці при лактації – це їх вид і склад. Недоброякісна продукція з барвниками і підсилювачами смаку шкідлива як для лактації, так і дитячого здоров'я. Такі галети можуть викликати серйозну алергію, порушити стілець, спровокувати проблеми з ШКТ дитини і навіть стати причиною отруєння.

Якщо продукт якісний, то його не тільки можна, а навіть корисно їсти при лактації. На полицях магазинів величезний вибір даної продукції, так які ж хлібці вибрати?

Кожен вид продукту має свої переваги і недоліки, які слід враховувати:

 • Пшеничні хлібці не мають у своєму складі солі, цукру, дріжджів і шкідливих добавок, тому їсти їх можна навіть на першому місяці годування, а після того, як в харчування можна буде ввести сухофрукти, урізноманітнюють меню вироби з додаванням родзинок або кураги.
 • У складі вівсяних виробів міститься багато білка, вони смачні, м'які і справді корисні.
 • Галети і брикети з гречки мають багатий вітамінний і мінеральний склад. При цьому, в продукті мінімальну кількість калорій. Крім того, гречана крупа гіпоалергенна.
 • Хлібці з рису дуже ситні, але є їх в перший місяць ризиковано, оскільки вони важкі для шлунку.
 • Кукурудзяні хлібці також важкуваті і калорійні, зате в них не присутня глютен, тому вони не викликають алергії і здуття у немовляти.
 • А ось житні вироби з дріжджами, сіллю і рослинними жирами в складі. Вводити їх можна тільки тоді, коли організм маляти зміцніє.
Які вибрати хлібці

Незалежно від віку дитини, не можна годуючій матері їсти хлібці і галети з модифікованим крохмалем та іншими хімічними добавками в складі. Краще не брати засмажені галети.

Якісні брикети повинні бути сухими і легко відламуватися. Вони робляться з цільнозерновий і обдирного борошна.

Як правильно вводити в раціон хлібці мамі, що годує?

 • Першими можна спробувати гречані або кукурудзяні вироби.
 • Коли малюкові виповниться два місяці, матуся може ласувати вівсяними і пшеничними брикетами.
 • Рисові вироби припустимі в три місяці, але при цьому необхідно стежити, щоб вони не спровокували запори.

Якщо у жінки проблеми з ШКТ, то від такої їжі краще відмовитися. І вже точно не варто зловживати хлібцями. Запроваджувати їх необхідно поступово і з'їдати максимум сто грам в день.

Повністю замінювати хліб галетами також не можна. Шматочок висівкового, або хліба потрібно з'їдати щодня.

Чорний хліб при грудному вигодовуванні

Виготовляють його на основі житнього борошна або низькосортної пшеничного з додаванням патоки і солоду. Шматочок такого хліба збагатить організм вітамінами і стане прекрасним джерелом складних вуглеводів.

 • Корисний житній і бородінський хліб для травної та кровоносної систем, при цьому, він низькокалорійний, а тому просто незамінний при лактації.
 • Відмовитися від чорного хліба необхідно лише у випадках проблем з шлунком і кишечником у мами.
Чорний хліб при ГВ

Безумовно, хлібці не першорядної важливості продукт для годуючої матусі, але виключати їх також не потрібно. Вони подарують енергію, зміцнять імунну систему, у них відмінний вітамінно-мінеральний склад. Основне потрібно пам'ятати, що все добре в міру і вибирати тільки такий продукт, який точно не завдасть шкоди здоров'ю малюка.

Відео: Харчування годуючої мами