Хрускіт в суглобах — причини, лікування: медикаментозне, народне, профілактика

Хрускіт в суглобах приносить масу незручностей і може бути передвісником захворювань. Давайте розберемося з цим симптомом докладніше.

Мабуть, немає людини, яка б не чула хрускоту в суглобах. Ми не звертаємо на це увагу, але це невинне, на перший погляд, явище може перерости в серйозне захворювання. Хрускотом суглоби попереджають нас про своє руйнуванні. Сам по собі хрускіт не небезпечний, але може сигналізувати про різних захворюваннях.

Про що сигналізує хрускіт в суглобах?

Поки суглоби в порядку ми не чуємо того, як вони рухаються, це відбувається беззвучно. Особливість будови суглобів може викликати цей звук. Якщо зв'язки розташовані не правильно, це може призвести до дефекту хряща і викликати хрускіт. Але якщо клацання не супроводжується болем, то ніхто навіть не звертає на це увагу і не думає про небезпеку. Але не варто на стільки байдуже ставитись до свого здоров'я.

Поява болю говорить про те, що в з'єднаннях суглобів виникає конфлікт. На руки навантаження, як правило, менше, а ось на ноги впливають осьові навантаження, що посилює проблему. Причин викликають хрускіт, насправді декілька. Є не особливо небезпечні, а є викликані різними хворобами.

Розглянемо кожну з них:

  • Хрускіт викликаний рухом зв'язок не небезпечний. Він виникає в результаті зсуву сухожиль в суглобі, при зміні положення тіла. Повертаючись в початкове положення суглоби видають клацання.
  • Ще один безневинний хрускіт в суглобах, це коли лопаються бульбашки газу. У суглобової змазки зібрані речовини, які при неприродною навантаженні збираються в пухирці. Коли вони лопаються, то видають бавовна.
  • Зміни в суглобах можуть викликати захворювання печінки та нирок. Печінка виробляє необхідний для суглобів колаген, який забезпечує їх еластичність. Нирки постачають суглобам синовіальну рідину, яка служить мастилом. Захворювання цих органів може привести до зміни стану суглобів, і хрускіт буде попереджати про те, що в них недостатньо якоїсь речовини.
Причини хрускоту
  • При захворюванні артрозом, коли в суглобах недостатньо мастильної рідини, так само виникає хрускіт. Через брак мастила в суглобах, хрящі стираються і стають тонкими. Це захворювання широко поширене серед людей похилого віку, але іноді може зустрічатися і у молодих.
  • Остеохондроз — захворювання, яке виникає в результаті порушення обмінних процесів. Зустрічається найчастіше у людей з надмірною вагою, коли навантаження на суглоби досить велика. При цьому захворюванні хрускіт може супроводжуватися больовими відчуттями.
  • Ще однією причиною хрускоту може бути утворення на кісткових тканинах патологічних наростів, званих остеофіти. Ці нарости заважають суглобам рухатися, викликаючи при цьому больові відчуття.
  • Запалення викликані різного роду інфекціями. При запальних процесах можуть не збігатися поверхні суглобів, в результаті чого і виникає хрускіт, що супроводжується болем

Лікування і профілактика хрускоту в суглобах

Як правило, лікування хрускоту відбувається двома методами: медикаментозним і народним. Кожен з них приносить позитивні результати, все залежить від природи виникнення хрускоту. Якщо він не супроводжується болем, то можна просто проводити профілактику захворювань суглобів. Що включає в себе кожен із методів?

  • Медикаментозний метод полягає в застосуванні лікарських препаратів, що сприяють зміцненню хрящів і суглобових тканин. Є препарати для внутрішнього застосування, такі як хондроітин і глюкозамін. Обидва вони сприяють зміцненню зв'язок і сухожиль. Крім цих двох препаратів застосовують так само різні мазі і гелі, які знімають запальні процеси, прибирають больові синдроми. Найбільш популярні з них «Диклофенак», «Ібупрофен», «Ортофен», «Долгит».
Медикаментозне лікування
  • Народний метод включає в себе лікування нетрадиційними способами. Одним з таких спосіб застосування сольових ванн. У гарячу воду додають морську сіль і настойку з шавлії, хвої або ромашки. Якщо немає морської солі, можна використовувати звичайну, додавши в неї трохи йоду.
Сольові ванни
  • Немедикаментозний метод полягає у використанні допоміжних матеріалів, таких як тростини, милиці, бандажі та наколінники. Вся суть цього методу в тому, що хворому не прописують ліки, а допомагають знизити навантаження на суглоби за допомогою перерахованих вище матеріалів.
Використання тростини

У тих випадках, коли жоден з методів вже не допомагає застосовують хірургічну терапію. Для того, щоб людину повернути до нормального життя йому імплантують штучні суглоби.

Для того, щоб ваші суглоби як можна довше не хворіли і залишалися здоровими, стежте за своїм здоров'ям. Займайтеся спортом, відвідуйте тренажерний зал, більше рухайтеся. Але не перестарайтеся. Знайте, що професійний спорт призводить до різних травм, які можуть навпаки руйнувати хрящові тканини, що знаходяться в суглобах.

Відео: Хрускіт у суглобах: що робити?