Про які хвороби попереджає скутість в суглобах? Надмірна вага, ревматоїдний артрит, псоріаз, ревматизм, реактивний артрит, як причина виникнення скутості в суглобах

Від чого може виникнути скутість суглобів і чи є це причиною хвороби — дізнаємося в статті.

Деякі люди прокидаючись вранці відчувають скутість в суглобах, але не надають цьому особливого значення. Чим небезпечні ці симптоми і які хвороби можуть провіщати? Чому необхідно задуматися про наслідки відчувши вранці скутість в руках, ногах і спині? Що тягне за собою це відчуття надалі?

Про які хвороби попереджає скутість в суглобах?

Подібні симптоми можуть попереджати про ряді захворювань. Розглянемо докладно про які саме хворобах йдеться:

  • Надмірна вага
  • Ревматоїдний артрит
  • Псоріаз
  • Ревматизм
  • Реактивний артрит

А тепер зупинимося детально на кожному з них.

Надмірна вага

Надмірна вага або говорячи іншими словами ожиріння, робить негативний вплив на наші суглоби. При надмірній вазі хворі вранці відчувають скутість у колінних та гомілковостопних суглобах. Це відчуття з'являється від того, що вночі все тіло, у тому числі і суглоби відпочивають. Коли прокинувшись вранці людина встає на ноги, то його суглоби отримують велике навантаження під вагою тіла. Тривають ці відчуття, як правило, не довго і проходять протягом півгодини.

Негативно впливає на суглоби

Ревматоїдний артрит

Ця хвороба вражає сполучні тканини і призводить до їх запалення. Вона небезпечна тим, що у 70% призводить до ранньої інвалідності. А при інфекційних ускладненнях і ниркової недостатності може призвести до смерті. Відчуття пастки вранці, це один з перших симптомів цього захворювання. Тривають ці відчуття супроводжуються м'язовою слабкістю протягом двох годин.

Скутість від артриту

Псоріаз

Це захворювання шкіри, і, здавалося б, яке відношення воно має до суглобів. Тим не менш у 6% хворих на псоріаз саме скутість суглобів вранці передує прояву хвороби на шкірі. При цьому захворюванні страждає не тільки великі суглоби, але і дрібні.

Ревматизм

Хвороба суглобів і м'язів вражає серцево-судинну систему, супроводжується відчуттям гострої біль і ломота в тілі. Причиною хвороби є перенесена стрептококова інфекція, яка призводить до запалення сполучних тканин. Стрептококи потрапляючи в організм людини можуть викликати такі захворювання, як ангіна, фарингіт, лімфаденіт. Якщо імунна система слабка, то наслідком перенесеної інфекції може стати ревматизм. А першим симптомом прояву хвороби є скутість суглобів.

Ревматизм

Реактивний артрит

Захворювання вражає суглоби, розвивається після перенесених сечостатевих, кишкових і носоглоткових інфекцій. Реактивний артрит може вражати не тільки суглоби, але і сухожилля, шкіру, слизові оболонки, нігті, лімфовузли. Відчуття пастки викликано потраплянням в організм таких інфекцій як гонокок, хламідії, уреаплазма. Запальний процес проходить асиметрично і може викликати сильну біль.

Реактивний артрит

Якщо прокинувшись вранці ви відчули, якусь скутість у суглобах, не варто списувати на недосипання або незручну позу. Краще зверніться в лікарню і пройдіть обстеження, щоб у подальшому не мати проблем зі здоров'ям, викликаних вище переліченими хворобами.

Відео: Біль і скутість в суглобах: про небезпечні симптоми