Як правильно сушити гриби маслюки в духовці, мікрохвильовій печі, на нитці на сонці в домашніх умовах?

Інструкція по сушінню маслюків в духовці, мікрохвильовій печі та на повітрі.

Маслюки — це невеликі грибочки, які відрізняються слизькій капелюшком. З їх допомогою можна приготувати печеня, млинці, начинки для пиріжків, а також смачні супи. Мало хто знає, що ці гриби можна сушити.

Можна сушити гриби маслюки?

Ще 400 років тому, на Русі, вживали в їжу тільки білі гриби, а також грузді. Але в зв'язку з вирубкою лісу, благородних грибів стало не дуже багато, от і пішли в хід інші, як тоді називалися, другосортні гриби. Це маслюки, опеньки, а також рижики. Основною перевагою маслюків є те, що на одній невеликій галявині можна зібрати кілька відер. Це пов'язано з тим, що гриби ростуть цілими сім'ями.

Звшити маслюки можна кількома способами:

 • У духовці
 • На відкритому повітрі
 • У спеціальній сушарці
 • В мікрохвильовці
 • В аерогрилі

Основна складність полягає в тому, що гриб містить до 95% вологи, тому процес висихання досить тривалий. Готовність визначають за разламыванию шматочка. Якщо він добре ламається, значить гриби досить просохли, їх можна пересипати в банку і пересипати в полотняні мішечки.

Сушка в печі

Як правильно сушити гриби маслюки в духовці?

Сушіння в духовці є простим і доступним методом, але вимагає значної кількості часу. Будьте готові до того, що під час сушіння на грибах можуть з'явитися крапельки води. В такому випадку необхідно вимкнути нагрів і відкрити дверцята. Ці крапельки сприятимуть потемніння грибів. Якщо ви не хочете, щоб вони стали чорними, необхідно сушити спеціальним чином.

Інструкція:

 • Сухим способом очистіть гриби, виберіть з них сміття, траву, а також листочки. Ні в якому разі не варто мити маслюки, тому що вони наситяться вологою, розмокнуть.
 • За допомогою марлі протріть гриби, можете стерти бруд вологою тканиною. Шкірку з капелюшків можете не знімати. Все залежить від її стану. Якщо вона дуже брудна, доведеться її зняти. Якщо чиста, залиште її в спокої.
 • Великі гриби нарізати на четвертинки або соломкою, а дрібні сушаться цілком. Необхідно на деко покласти папір для випічки і викласти тонким шаром гриби. Відстань між шматочками має становити 2 мм.
 • Сушіння відбувається в кілька етапів. На першому етапі нагрівання повинен досягати 50 градусів. В такому стані шматочки сохнуть приблизно 2 години. Після цього температура підвищується до 70 градусів, і висушується ще 2 години.
 • Далі, відкриваємо дверцята, перемішуємо гриби і знижуємо температуру до 50 градусів. Сушимо в такому режимі 2 години. Необхідно щоб при розломі всередині гриб був абсолютно сухим. Приготовлені гриби можна зберігати у банках або у паперових мішках. Зберігаються такого роду заготовки 8-10 місяців.
Сушка маслюків в духовці

Як правильно сушити гриби маслюки в мікрохвильовці?

Якщо ви до цього ніколи не сушили маслюки, вам доведеться трохи постаратися, тому що спочатку потрібно досить часто заглядати в мікрохвильова піч.

Інструкція:

 • Очистити і гриби від сміття і грунту. Не можна мити гриби, необхідно видалити весь сміття насухо, тобто за допомогою вологої тканини.
 • Наріжте гриби тонкими скибочками і рівним шаром викладіть на тарілку, попередньо постеливши на неї пергамент. Увімкніть мікрохвильовку на мінімальну потужність і сушіть гриби 15 хвилин.
 • Якщо ви побачите клуби вологи, необхідного моментально відкрити дверцята і дати провітритися грибів, охолонути протягом 10 хвилин. Це буде перешкоджати потемніння продукту.
 • Знову продукт закривається і висушується. Таку маніпуляцію необхідно проводити 3-5 разів, до тих пір, поки гриби повністю не висохнуть. Якщо ви все зробите правильно, не будете допускати накопичення конденсату, випаровування вологи і відкладання її на стінках і дверцях приладу, гриби не потемніють і будуть красивого оранжевого кольору.
Сушені гриби

Як правильно сушити гриби маслюки на нитці на сонці в домашніх умовах?

Класичним способом вважається висушування маслюків на нитці. Цей метод використовували наші бабусі. Він вважався самим простим, адже таким чином можуть висушити гриби навіть діти. Ідеально підходить варіант для дрібних грибів, які не потрібно різати.

Інструкція:

 • Очистіть всі продукти від трави і листя за допомогою вологої тканини. Ніжки зріжте з грунтом, і за допомогою нитки з голкою нанизайте гриби. Зав'яжіть вузлик, вийдуть своєрідні намисто з грибів.
 • Повісьте їх у добре освітлювані місцях. Можна це зробити у дворі, на сонце, або вдома на балконі. Таким чином, гриби сохнуть до тих пір, поки повністю не висохнуть.
 • Також можна сушити маслюки на столі або на підлозі на балконі, попередньо постеливши чистий папір і тканину. Слідкуйте за тим, щоб на вулиці не пішов дощ і гриби не промокли.
Сушіння на повітрі

Сушка маслюків — це можливість побалувати себе і своїх близьких в зимовий час смачними супами, а також другими стравами. Сушені гриби володіють відмінним ароматом і приємним смаком. Вони нагадають вам про літо і тепло.

ВІДЕО: Сушка маслюків