Чим відрізняються між собою океани: порівняння, схожості та відмінності. Чим відрізняється Тихий океан від Атлантичного, Індійського океану та Атлантичний океан від Індійського? Як відрізняється Північний Льодовитий океан від інших океанів?

Відмінності та загальні риси океанів.

Зміст

На даний момент відмінності між Тихим, Атлантичним, Північним Льодовитим і Індійським океанами досить умовні. Всі вони являють собою один величезний Світовий океан. Все залежить від того, які материки і континенти омивають дані води і в яких широтах знаходяться.

Чим відрізняється Тихий океан від Атлантичного: порівняння, подібності, відмінності

Найбільш великим за площею і глибокими, є Тихоокеанські води. Вони є самими теплими. Можна сказати що назва Тихий виникло ще з часів подорожі Магеллана. Він встановив, що протягом кількох місяців, скільки вони перебували у плаванні, воду не штормило. І в цілому вони вдало провели свою експедицію.

Особливості і відмінності:

  • У Тихому океані знаходиться Маріанська западина. Саме завдяки їй океан найглибший. Між Атлантичним і Тихим існує багато загальних рис. Ці океани переважно знаходяться в теплих тропічних широтах. Саме тому вода в них досить тепла.
  • Щодо відмінностей, то Тихий та Атлантичний океан різні за солоності води. Більш солоним є Атлантичний. Це пов'язано з тим, що його розмір і глибина набагато менше, ніж у Тихого.
  • Висока солоність і температура в Атлантичних водах пояснюється тим, що їх живить безліч річок і прибережних морів, які відходять з теплих континентів з високою температурою повітря. Тому і вода впадає в Атлантичний океан набагато більше тепла.
  • Найцікавіше, що любите курортного відпочинку рекомендують проводити відпустку в Тихоокеанських водах. Тут рідко бувають шторми. На островах рідко бувають сильні зливи або урагани.
Особливості океану

Чим відрізняється Тихий океан від Індійського океану: порівняння, подібності, відмінності

У цих океанів досить багато спільного. Загальними континентами, які омивають дані океани, є Азія, Антарктида і Австралія. Тихоокеанські і Індійські води зливаються в одне ціле. Умовна межа розташована вздовж Малайського архіпелагу, Південного узбережжя Нової Гвінеї. Також ця межа проходить через протоку Басса і від Тасманії, уздовж меридіана до Мису Вільямс.

Індійський океан

Чим відрізняється Атлантичний океан від Індійського: порівняння, подібності, відмінності

Відмінності:

  • Атлантичні та Індійські води, відрізняються між собою площею, глибиною та солоністю.
  • Варто відзначити, що є також загальні континенти, які омивають океани. Це Африка і Антарктика.
  • Щодо рельєфу, то він суттєво відрізняється. Дно Атлантичного океану досить рельєфне, і практично по всій довжині складається з довгих Хребтів. Дно Індійського океану більш рівне і пологе.

Як відрізняється Північний Льодовитий океан від інших океанів?

Основною відмінністю Північного Льодовитого океану від інших, є те, що він знаходиться в полярних широтах.

Відмінності:

  • Цей океан самий холодний і маленький. Крім того, солоність цього океану в порівнянні з іншими найнижча. Це обумовлено тим, що льодовики вбирають сіль. І в цей океан впадає найбільше прісних річок.
  • Розташований океан в центрі Арктики. Омиває такі континенти, як Євразію і Північну Америку. Найбільшою відмінністю від інших океанів є те, що практично завжди на поверхні океану є лід.
  • Ще однією особливістю цього океану є те, що його дно дуже складне. Третина всієї площі дна займає шельф. Також є підводні хребти, такі як хребет Ломоносова, Менделєєва. Крім того, дно вкрите розломами.
Північний Льодовитий океан

Чим відрізняються між собою океани: порівняння, подібності, відмінності, висновок

Відмінність між всіма океанами досить умовне. Воно обумовлено температурою вод і омиваними континентами. Індійські води відрізняються від усіх інших тим, що не мають зв'язку з Північним Льодовитим океаном. Найтеплішим і самим глибоким є Тихий океан. Він відрізняється великою кількістю островів, а також спокійним рельєфом дна.

Атлантичні води витягнуті з півночі на південь. Можна сказати, що вони розташовані довгою смугою вздовж континентів. Варто зазначити, що в певних точках багато з океанів змішуються. При цьому поділ вод досить умовне.

Світовий океан

Як бачите, всі океани являють собою частину Світового океану. Найбільшим і найглибшим є Тихий океан. Він становить 53% від загальної площі Світового океану.

ВІДЕО: Відмінності між океанами