Топ 10 самих популярних і модних порід собак в Росії і Україні в 2019 році: фото з назвами. Наймодніші породи маленьких і середніх собак для квартири 2019 року

Стаття про самі модні і популярні породи собак в Росії, Україні в 2019 році.

Зміст

Мода на собак певної породи змінюється так само часто, як і мода на речі. Це можна пояснити не тільки прагненням бути господарем собаки нової породи, але і потребами мати поруч чотириногого друга з більш досконалими здібностями і якостями характеру.

В Росії і Україні мода на собак останні роки визначається також фінансовими можливостями господарів. Часто люди просто не можуть собі дозволити утримання великої собаки, тому вибирають вихованця дрібної породи.

Модні породи собак

Топ 10 самих популярних і модних порід собак в Росії в 2019 року: рейтинг, фото з назвами

Перш ніж називати найбільш популярні й модні породи собак в Росії, варто зазначити, що для жителів міст пріоритетом у виборі вихованця стає його розмір.

У той же час люди, що проживають в приватних котеджах і будинках з присадибними ділянками, вибирають собак, здатних охороняти територію і володіння господаря.

У загальному вигляді топ 10 найпопулярніших порід собак виглядає таким чином:

10 місце: Чау-чау

Версій походження цієї породи безліч, але більшість знавців все ж схиляються до того, що чау-чау – далекий родич шарпея. Собаки цих порід, обидві які були виведені в Китаї, відрізняються від інших фіолетовим мовою.

Цуценя чау-чау

Чау-чау – робоча собака і собака-компаньйон. У давні часи чау-чау допомагали оленеводам, безстрашно відганяючи зграї вовків від стад, вартували будинку, полювали і використовувалися в якості тяглових тварин.
Проте в малогабаритних квартирах сучасних росіян чау-чау відчувають себе цілком комфортно. Чау-чау не зажадають від господаря тривалих прогулянок з пробіжками. Цим тваринам достатньо короткочасного вигулу і мінімум уваги.

Вони терпимі до дітей і тварин в будинку, хоча не висловлюють особливої радості від їх присутності. А ось якщо господар «дасть слабину» в якомусь питанні, чау-чау миттєво відчують це і неодмінно спробують встановити панування над домочадцями. Тому собак цієї породи потрібен владний господар.

ВАЖЛИВО: Особливого регулярного догляду вимагає густа щільна шерсть собаки.

Чау-чау

9 місце: Шарпей

Шарпея вважають нащадком чау-чау. Ще в 1978 році порода була відзначена Книгою Рекордів Гіннеса, як найбільш рідкісна порода в світі. Але милий кумедний вигляд плюшевих собак і забавні складочки на їх тілі швидко зробили свою справу. 21 століття можна сміливо назвати ерою шарпеев, адже сьогодні в кожній 60 російської сім'ї живе шарпей.

Це раніше жорстка коротка колючий шерсть шарпея і захисні складки допомагали цим тваринам вижити в бою і на полюванні. Сучасні шарпеї, хоч і зберегли палкий темперамент і інстинкт бійця, чудово почувають себе в умовах міста.

ВАЖЛИВО: Господарям не слід забувати про походження своїх улюбленців і вчасно займатися їх вихованням і дресируванням.

Шарпей

8 місце: Французький бульдог

Порода була виведена в Англії в 19 столітті з метою отримати декоративну собаку-компаньйона. Французькі бульдоги, не дивлячись на свій похмурий вигляд, дуже віддані, доброзичливі, люблять, ласкаві і веселі тварини, які не потребують особливих умов утримання.

ВАЖЛИВО: Ці собаки підходять для зайнятих людей. Проживанням в малогабаритній квартирі французький бульдог буде також вельми задоволений.

Надмірна прихильність цих тварин до господаря може виявитися навіть надокучливою. Собака готова на все, щоб на неї звернули увагу, приголубили або пограли. Недоліком породи також є те, що всі французькі бульдоги хропуть уві сні.

Французький бульдог

7 місце: Німецька вівчарка

Охоронці, рятувальники, поводирі, сторожа, пастухи і сищики – німецькі вівчарки легко навчаються всім цим собачим «професіям» і успішно допомагають людям. Розумним і активним німецьким вівчаркам необхідно взаємодія з людиною, будь це тривалі прогулянки, вивчення команд і трюків чи активні ігри.

Ці собаки краще інших підходять для охорони будинку. Після проходження спеціального навчання німецька вівчарка стане надійним компаньйоном, захисником і другом.

ВАЖЛИВО:Так як потреба вівчарки охороняти, захищати і рятувати, замкнутий простір міської квартири стане для неї в'язницею. Для утримання цих тварин потрібен будинок з присадибною ділянкою, на якій собака буде відчувати себе господинею.

Німецька вівчарка

6 місце: Пекінес

У старовину мініатюрні собачки породи пекінес були окрасою царських палат, і купити такого вихованця не кожен міг собі дозволити. Сучасні пекінеси – мешканці квартир і будинків мільйонів звичайних людей.

Ці собаки зарозумілі і ревниві, але, не дивлячись на це, ласкаві і доброзичливі. Вони гостро потребують хазяйському схвалення і любові і можуть образитися, якщо на них не звертають уваги.

ВАЖЛИВО: ДО тривалості вигулу ці собаки не вимогливі, добре себе почувають в невеликій квартирі.

Пекінес

5 місце: Тойтер'єр

Собаки породи тойтер'єр були виведені в Англії в 19 столітті для полювання на щурів. Незважаючи на мініатюрні розміри (не більше 28 см) ці собаки дуже енергійні та цілеспрямовані, їм властиво прояв агресії по відношенню до своїх «ворогів».

Частого вигулу, не вимагають. Цю собачку можна назвати іграшкою (саме такий переклад має назву породи) для квартири. Однак це тварина не переносить дітей, має сварливу вдачу, схильна до стресів і істерик.

ВАЖЛИВО: , не відчувають своїх мініатюрних габаритів. Можуть з легкістю кинутися на сусідського мастифа, якщо відчують витікаючу від нього загрозу.

Тойтер'єр

4 місце: Джек-рассел-тер'єр

Незважаючи на невеликі розміри, собаки цієї породи мають невгамовною енергією. Порода Джек-рассел-тер'єр була виведена для полювання на норних тварин. З цим завданням вони справляються на відмінно. Можна сказати більше: полювання – мета життя Джек-расселов.

Ці собаки дуже енергійні та активні, тому утримувати їх у квартирі проблематично – тварині потрібно багато часу проводити на прогулянці або полюванні. Расселы непогано ладять з дітьми, адже їх об'єднує любов до галасливим іграм і забавам.

Джек-рассел-тер'єр

3 місце: Хаскі

Хаскі – нащадки ескімоських їздових собак. Навіть первісна назва породи звучало «ескі», як скорочена «ескімос». Ще в 2000 році це була одна з найрідкісніших порід, але не минуло й 20 років, як собаки з чудовим поглядом завоювали серця людей.

Хаскі дуже добродушні, вірні і люблячі тварини. Ця собака для сім'ї з дітьми володіє високим інтелектом і добрим розумом.
Собака дуже енергійна, може проявляти упертість, потребує щоденних багатогодинних прогулянки, пробіжки, дресируванню і роботі. У неї відсутні охоронні якості.

ВАЖЛИВО: Всі хаскі не терплять обмежених просторів. Де б не виявилася собака, вона скрізь спробує влаштувати підкоп, перелізти через огорожу або просто втекти. Кожна хаскі хоч раз в житті тікала з власного будинку.

Єдине слабке місце всіх хаскі – схильність до епілепсії. Якщо купувати цуценя «з рук», існує велика ймовірність отримати хвора тварина, потребує особливого догляду і серйозного лікування.

Хаскі

2 місце: Лабрадор ретривер

Кожен лабрадор в душі – рятувальник і помічник. Порода була виведена для полювання та риболовлі, але завдяки своєму розуму і м'якому характеру ці собаки швидко стали компаньйонами і друзями.

Лабрадори позбавлені агресії, люблять грати з дітьми та перебувати в центрі уваги. Це врівноважені слухняні собаки, не претендують на лідерство. Ймовірно, завдяки цим якостям порода користується неймовірною популярністю.

ВАЖЛИВО: Середня тривалість життя лабрадора зазвичай не перевищує 12 років, і така нетривалість життя є єдиним недоліком породи.

Собака володіє хорошою зоровою пам'яттю і відмінним нюхом. Це дозволяє успішно використовувати лабрадорів для пошуку наркотиків і вибухівки.

Лабрадорів можна утримувати як в квартирі, так і в приватному будинку. Найголовніше – приділяти багато часу своєму вихованцеві і щодня гуляти з ним.

Лабрадор ретривер

1місце: Йоркширський тер'єр

Унікальна маленька собачка, єдина тварина, шерсть якого не заподіє шкоди алергіку. Зараз йорк – дорога забава, виключно декоративний собака. Однак у далекому минулому йорків використовували для полювання на норних тварин.

Мисливські навички на сьогоднішній день йорки втратили. Вони добре ставляться до інших тварин в будинку, терпимі до дітей в сім'ї. Також ці собаки дуже кмітливі, розумні і виховані.

ВАЖЛИВО: Йоркширським тер'єра потрібно увагу, достатні розумові і фізичні навантаження.

Йоркширський тер'єр

Топ 10 самих популярних і модних порід собак в Україні до 2019 року: рейтинг

Український рейтинг порід собак дуже схожий з російським, однак деякі відмінності все-таки присутні:

10 місце: Такса

Такса

9 місце: Пекінес

Пекінес

8 місце: Ротвейлер

Ротвейлер

7 місце: Джек-рассел-тер'єр

Джек-рассел-тер'єр

6 місце: Німецька вівчарка

Німецька вівчарка

5 місце: Пітбуль

Пітбуль

4 місце: Шарпей

Шарпей

3 місце: Лабрадор

Лабрадор

2 місце: Хаскі

Хаскі

1 місце: Йоркширський тер'єр

Йоркширський тер'єр

У трійці лідерів суттєвих змін не відбулося. Однак 5 місце українці віддали відразу двом собакам бійцівських порід: Американському питбультерьеру і Стаффордширському тер'єру, об'єднавши їх в назві «Пітбуль».

Обидві ці породи були виведені для боїв з биками. Творці хотіли отримати собак, які зможуть труїти великих тварин до останнього, і їм це вдалося. Темпераментні, агресивні і безстрашні собаки боролися до переможного кінця.

Сьогодні пітбулі – домашні улюбленці. За умови правильної серйозної дресирування вони можуть стати прекрасними компаньйонами, надійними безстрашними захисниками турботливими і ласкавими няньками.

ВАЖЛИВО: В деяких країнах утримання і розведення пітбультер'єрів в домашніх умовах заборонено законодавством.

Стаффордширський тер'єр

Цим собакам рекомендована рання соціалізація і тверда рука врівноваженого серйозного, але спокійного і впевненого в собі людини.

Ймовірно, в якийсь момент собака почне показувати характер і намагатися встановити панування. Потрібно бути готовим до цього і вчасно відреагувати на подібні прояви.

ВАЖЛИВО: Пітбультер'єра не варто залишати в будинку наодинці з дітьми або домашніми тваринами.

8 місце українці віддали ротвейлера. Ця красива потужна собака – нащадок італійського мастифа. Rotti – хоробрий захисник для свого господаря і небезпечний супротивник для ворога. Він недовірливий, але надзвичайно спокійний. Міць, сила, хоробрість, розум і відданість – ось головні якості ротвейлерів.

ВАЖЛИВО: Ротвейлера необхідно правильне виховання і тверда рука. В іншому випадку власник самих сильних щелеп може стати небезпечним навіть для свого господаря.

Ротвейлер

На 10 місці українського топа популярних собак виявилася весела і енергійна такса. Ці собаки були виведені для полювання на норних тварин. Завдяки будові свого тільця і лапок, такси легко проникають в будь-яку нору і дістають її мешканців.

Такси сильно прив'язуються до своїх господарів і роблять все можливе, щоб звернути на себе увагу. З цими собаками потрібно багато гуляти або просто спілкуватися. Вони цікаві і розумні, енергійні і кмітливі.

ВАЖЛИВО: Такси дуже люблять рити нори. Це слід враховувати, вибираючи таксу в якості домашнього улюбленця.

Такса

Самі модні і популярні породи дрібних собак 2019: назви й фото

Маленькі милі собачки, більше схожі на кумедні іграшки, здатні прикрасити життя самотньої людини або стати улюбленцями великої дружної родини. Особливих умов для утримання більшості собак дрібних порід не потрібно, тому в звичайній міській квартирі можна сміливо заводити такого чотириногого друга.

Наймодніші дрібні собаки в 2019 році:

Йоркширський тер'єр – вірний, граціозний, розумний і веселий. Ці собаки завжди були в моді, але в останні роки порода знаходиться на піку популярності.

Йоркширський тер'єр

Чихуахуа – наймініатюрніша в світі песик. В міру активна і дружелюбна, не вимагає особливих умов утримання.

Чихуахуа

Тойтер'єр – енергійний, схильний до прояву агресії, справжній маленький воїн.

Тойтер'єр

Папильон – незважаючи на свою мініатюрність, дуже активний і швидкий. Схильні до прояву агресії в стресових ситуаціях. Необхідний щоденний догляд за шерстю і зубами.

Папильон

Пекінес – образливий, ревнивий і самозакоханий, постійно вимагає уваги господаря.

Пекінес

Джек-рассел-тер'єр – енергійний, доброзичливий і грайливий. Веде активний спосіб життя, не може довго перебувати на одному місці.

Джек-рассел-тер'єр

Китайська хохлата собачка – життєрадісна і віддана господареві. Тіло тварини вкрите м'якою тонкої короткою шерстю, лише на хвостику і голівці шерсть довга. Цьому собаці необхідно вміст в теплій квартирі. Для вигулу в холодну пору року знадобиться одяг.

Китайська чубата собака

Мальтезе (Мальтійська болонка) – трехкилограммовое білосніжне диво. Спокійна і врівноважена, в той же час безстрашна і хоробра.

Мальтезе

Померанський шпіц – більше схожий на м'яку іграшку, ніж на живу собачку. Розумний, спокійний, доброзичливий, кмітливий, легко піддається дресируванню.

Померанський шпіц

Самі модні і популярні породи середніх собак 2019 року

Собак середніх порід можна утримувати як в будинку, так і в квартирі. Їм не потрібно багатогодинного вигулу, в теж час вони здатні проявити сторожові якості.

Чау-чау – собака з незвичайною зовнішністю і непростим характером. Головним в сім'ї визнає господаря, з іншими тримається на рівних.

Чау-чау

Хаскі – м'який характер, відсутність агресії і весела вдача цих тварин підкорює все більше сердець. Хаскі відмінні няньки і вірні друзі, однак, дуже погані сторожа.

Хаскі

Англійський бульдог – під суворим видом цих собак ховається м'яке добре серце. Добре ладнають з дітьми, віддані і кмітливі.

Англійський бульдог
<>Шарпей – недовірливий до сторонніх, схильний проявляти характер. Зовні схожий на плюшеву іграшку з милими складочками-зморшками на шкірі, проте на ділі ця «іграшка» — чудовий сторож і серйозний суперник.
Шарпей

Амстафф – грізний енергійний борець з тонкою чутливою натурою. Собака володіє високим інтелектом, схильністю до дресури. Добре ладнає з дітьми в будинку і самовіддано захищає їх.

Амстафф

Кокер спаніель – надзвичайно красива собака з довгою м'якою, пухнастою шерстю. Спритний мисливець, доброзичливий і товариський, але помітно ревнивий. Любить скрізь супроводжувати господаря.

Кокер спаніель

Бассет-хаунд – не любить самотність. З радістю спілкується з усіма членами сім'ї і тваринами, любить полювати.

Бассет-хаунд

Доберман – гарний охоронець, захисник і боєць, легко піддається дресируванню. В міру агресивний, має врівноваженою психікою.

Доберман

У столиці Росії популярністю користуються дорогі собаки шоу-класу невеликих розмірів, які можуть підкреслити статус господаря. Топ-5 популярних в Москві порід собак виглядає таким чином:

5 місце: Вест-хайленд тер'єр (вартість цуценя шоу-класу близько 1000 у.е.) – незважаючи на мініатюрні розміри, любить тривалі прогулянки, активний і задерикуватий.

Вест-хайленд тер'єр

4 місце: Вельш-коргі (близько 2000 у.е.) – веселий, життєрадісний і дуже рухливий песик. Добре піддається дресируванню, доброзичливий до всіх членів сім'ї.

Вельш-коргі

3 місце: Померанський шпіц (близько 1500.е.) – красива і весела собачка з «усміхненої» мордочкою. Любить купатися і грати на свіжому повітрі. Одна з порід-довгожителів.

Померанський шпіц

2 місце: Голден ретривер (близько 1200 в.е.) – собака для сім'ї. Веселий, пустотливий і енергійний, в теж час відповідальний і кмітливий.

Голден ретрівер
<>1 місце: Йоркширський тер'єр (близько 2000 у.е.) – Краса, грація, світлий розум, веселий характер, мініатюрні розміри і абсолютна гіпоалергенність вовни роблять цю собаку лідером всіх модних топів.
Йоркширський тер'єр

Популярні породи собак для квартири в 2019 році

Для утримання в квартирах в 2019 році, як і раніше, обирають собак невеликих і середніх розмірів. Радості така собачка принесе не менше, ніж великий пес, а ось особливого догляду і тривалого вигулу не потребує.

Відео: ТОП-10 кращих собак для квартири

Найбільш популярні «квартирні» породи:

 • Йорк
 • Тойтер'єр
 • Пекінес
 • Чихуахуа
 • Французький бульдог
 • Мопс
 • Померанський шпіц
 • Болонка
 • Пудель
 • Китайська хохлата
 • Кокер-спанієль
 • Джек-рассел-тер'єр
 • Такса
Йоркширський тер'єр — собака для утримання в квартирі

Майбутнім господарям необхідно розуміти, що незалежно від того, якої породи собака не була б обрана, в будинку з'явиться не просто тварина, а повноправний член сім'ї.

Собака в сім'ї — кращий друг і захисник

Тварині необхідний догляд, турбота і увага. Якщо ви не готові приділяти достатньо часу собаці, ніякі якості і особливості породи не врятують ситуацію – з часом характер тварини може зіпсуватися. У теж час навіть безпородна дворняга зможе стати надійним захисником і вірним другом за умови доброзичливості господаря.

Відео: найпопулярніші породи собак