Найнебезпечніша собака в світі для людини: назви порід. Рейтинг найбільш небезпечних собак для людини — топ-25 порід

Собака — це не тільки друг людини, але і небезпечний звір. А які найбільш небезпечні породи — дізнаєтеся після прочитання статті.

Зміст

Чим визначається «небезпека» собаки для людини? Це і особливості характеру даної породи і також особливості дресирування собак. Тому, навіть дуже небезпечна порода собак може добре уживатися з людиною при правильній дресурі. У світі досить багато порід, які вважаються небезпечними для людини, і є породи, заборонені для утримання в деяких країнах.

Рейтинг найбільш небезпечних собак для людини: топ-25 порід

У нашій країні дозволено зміст будь-якого виду собак. Навіть небезпечних. Все залежить від уваги до свого улюбленця його господаря. Як міститься собака і як її виховують. Розглянемо рейтинг 25 найбільш небезпечних собак для людини.

Американський пітбультер'єр

На першому місці стоїть Американський пітбультер'єр. Собака вважається в Сполучених Штатах найбільш небезпечною. Є обмеження для власників цієї породи собак. У США було під забороною розведення цієї породи.

Характер собак відрізняється агресією до іншим тваринам і людині. Домінує в усьому, дуже активний, має сильний бойовий дух, азартний. Вимагає постійного вигулу та спортивних навантажень. Для нього потрібно постійне присутність серед людей, самотність негативно позначається на характер і психіку собаки.

Найбільш небезпечна в США

Американський пітбультер'єр виводився як бійцівська порода собак. Відомі багато випадків нападу собак на людей. Сьогодні це дуже поширена порода його використовують як службову собаку в поліції США і Росії. Собаки відмінно справляються з пошуку наркотиків і вибухівки. Потрібна постійна дресура. У громадських місцях господар повинен надягати намордник і строгий нашийник.

Тоса-іну

Друге місце в нашому рейтингу зайняв Тоса-іну. Виведена в середині дев'ятнадцятого століття на острові Тосо Японія, для бійцівських боїв. Може служити охоронцем, але абсолютно не підходить як друг для дитини. Достеменно невідомо як була виведена Тоса-іну. Відомо, що за основу були взяті пітбулі і стаффордшир. У собаки знижений поріг больової чутливості, що наділяє цю породу відмінними бійцівськими якостями. Тоса-іну відстоювала перемоги для Японії в боях з Європейцями.

Порода собак відрізняється наполегливістю, здатністю безжально атакувати і особливою агресивністю.

Атакує безжально

Тоса-іну донині мешкає в основному в Японії. Її європейські характеристики відрізняються від японських. Часто використовується для охорони маєтків. Це хоробрий і вірний охоронець. Розміри досить значні до 58 см в холці і вагою досягають 40 кг.

Якщо ви вибираєте Тосо для утримання в квартирі, цього краще не робити. Поведінка випадкових людей може запалити в ній бійцівський інстинкт, і собака буде атакувати. Найкраще підходить для утримання на відкритій місцевості і у вольєрах. Формувати відмінні бійцівські якості у них не обов'язково, а от стимулювати дружелюбність, якщо ви плануєте її мати як охоронця, набагато важливіше.

Слід обов'язково дресирувати Тосо-іну разом з інструктором, який вчасно допоможе уникнути не передбачуваних ситуацій. Не ризикуйте і не виводьте Тосо-іну на прогулянку без намордника і повідка. Обов'язково уважно стежте за собакою, якщо ви приймаєте гостей. Новий людина може стати випадковою жертвою. І обов'язково пам'ятайте, містити будь-яку бійцівську собаку повинні господарі з досвідом. Вони абсолютно не підходять для новачків, як перший вихованець в будинку.

Американський бандог

На третьому місці за небезпекою для людини Американський бандог. Цю породу вивели в Америці шляхом схрещування двох досить небезпечних порід — американського пітбультер'єра і неаполітанського мастифа. Використовувалася як бійцівська порода собак.

Потрібно відзначити, що не зовсім досвідченим господарям брати цю породу собак категорично не рекомендується. Вони вимагають постійної уваги і коригування поведінки. Кінологи і сьогодні схрещують бандогов з іншими породами собак, для виведення нових типів.

Бандоги дуже агресивні, злопам'ятні, безстрашні і сильні собаки. Небезпечні для випадкових людей, які зустрілися їм. Захищаючи свого господаря бандог ніколи не відступить і не залишить його в біді.

Дуже агресивні

Коли кінологи виводили цю породу собак вони переслідували мету вивести великого пітбультер'єра. Неперевершену породу бійцівських собак. Однак на практиці стало зрозуміло, що за своїм характером бандоги не призначаються для тривалого бою. На ділі американські бандоги стали неперевершеними охоронцями і особистими охоронцями. На полі бою бандог поступається під натиском пітбультер'єра.

Порода продовжує удосконалюватися і бандог вбирає найкращі якості своїх батьків, так і гірші. Тому купуючи бандога потрібно чітко знати з яким досвідом заводчик, і що можна чекати від цієї махини. Дресирувати потрібно починати зі цуценя і обов'язково з кваліфікованим кінологом, так ви зможете виправити й уникнути помилок, що виявляються в поведінці собаки.

Кане-корсо

Кане-корсо ця порода на четвертому місці нашого списку небезпечних порід. Це найдавніша порода собак. Предками вважаються молосы, давньоримські бойові собаки, які використовувалися як травильні собаки-гладіатори. Небезпечна для людини порода. Не рекомендується в зміст новачкам. Тільки досвідчений господар, який зможе впоратися з характером кане-корсо.

Це грудка мускул, сильний, витривалий, хоробрий і розумний. У характері проявляє домінуючі позиції, мають дуже міцні щелепи, може розділяти гру і реальність.

Собака-гладіатор

Є факти, які говорять про те, що канні-корсо охоче спілкується з дітьми. Але все залежить від виховання. Т. к. є факти нападу корсо на голосно кричущих дітей. Чудові охоронці, охоронці, захисники. Головне правильна дресура під керівництвом кінолога. Ніколи не беріть корсо в квартири. Йому потрібен простір, навіть просто тому, що це велика собака, яка потребує постійної активності та уваги.

Бультер'єр

На п'ятому місці – бультер'єр. У п'ятдесятих роках дев'ятнадцятого століття кінолог з Англії почав виводити білого бультер'єра. Характер породи зібраний з різних складових: він агресивний, наполегливий, активний, поріг чутливості у собак досить низький. Що робить з них чудову породу бійцівських собак. Тільки наполеглива тренування може зробити з нього слухняного вихованця. Тварину треба виховувати так, щоб він не був надмірно агресивний або полохливий.

Він досить добре приживається в сім'ях, не любить залишатися одна, потрібні тривалі прогулянки з високим ступенем фізичної активності.

Бультер'єр

Не любить інших вихованців. Тільки при наполегливій дресурі і інтенсивної підготовки з самих ранніх місяців може уживатися з іншими породами собак, кішок. Буває лінивим і тихим часом.

На сьогоднішній день це сторожова собака, яка буде охороняти і господаря і територію.

Родезійський риджбек

На шостому місці південноафриканська порода – родезійський риджбек. Єдина південноафриканська порода собак визнана у світі. Предками риджбека були собаки переселенців схрещені з дикими собаками, які мали рідж (смуга по спині, зростаючої у зворотному напрямку всьому тілу вовни).

Порода характеризується як досить агресивна, активна, любить швидкість, сміливість захисника і прекрасні дані мисливця, має вибухову енергію. Родезійський риджбек здатний добре переносити перепади температур, ідеальний мисливець. Славиться тим, що може відганяти львів від видобутку, поки господар полює далі.

Вимагає соціалізації з перших днів життя під керівництвом досвідченого тренера-кінолога. Якщо не тренувати риджбека в ньому починає говорити дика кров, він стає надмірно агресивним і домінуючим.

З дикої кров'ю

У риджбека є ще одна назва – африканська левова гонча, т. к. він прекрасний мисливець на диких тварин досить великого розміру, наприклад львів. Однак у силу свого характеру може бути небезпечним для людей, особливо якщо в його володіннях з'явились незнайомці. Собака велика та швидка, просто втекти від нього буде не так-то й можливо.

Відомі випадки нападу і прояви агресії риджей на інших тварин і людей.

Чау-Чау

Сьоме місце нашого рейтингу посідає порода собак з Піднебесної – Чау-Чау. Дослівний переклад-це «кошлатий лев». Одна з найдавніших порід у світі. Служили при дворах Китайських імператорів. Виводили чисту породу при буддійських монастирях.

На вигляд це дуже милий ведмедик, але нехай його вигляд вас не вводить в оману. При всьому тому, що порода чау-чау ставиться до собак-компаньйонів, він може бути небезпечним навіть для своїх господарів.

Горда, агресивна, вимагає постійного переваги, не терпить інших, особливо дрібних собак. Нападає часом, навіть не видаючи рику. Ось такий милий чау-чау одного разу при прогулянці на повідку, але без намордника викрутився і вхопив йде на зустріч мопса. Видерти мопса було досить складно.

На перший погляд милий

Також є багато задокументованих у лікарів-травматологів випадків нападу чау-чау на господарів і інших людей.

Є думка, що чау-чау не піддається дресурі, проявляючи свій незалежний характер. Однак точно можна сказати, що якщо тренувати цуценя з малих місяців, то у будь-якої породи собак можна скорегувати поведінку. До речі, чистокровний чау-чау має особливість — у нього синій мову.

Перш ніж узяти в будинок чау-чау ознайомтеся зі всілякими «підводними каменями» породи. Вони можуть проявляти агресію, коли хворіють. Ветеринара деколи доводиться спочатку знерухомити тварину, тільки потім приступати до лікування. Вони зовсім не даються в руки незнайому людину, як втім, і господареві вони теж мало довіряють.

Аргентинський дог

Аргентинський дог стоїть на восьмому місці нашого списку небезпеки людей. Це перша і єдина офіційно прийнята порода собак, виведена в Аргентині. Цю породу створили в 1928 році з десяти порід собак. Ідея була створити універсального мисливця за дичиною на заході Аргентини. Національний кінологічний союз Аргентини визнав породу в 1964 році. А офіційне міжнародне визнання прийшла в 1975 році.

Це молода порода собак відрізняється бійцівськими якостями, великим зростанням, витривалістю, великі швидкісні якості і чудове чуття. Порода не використовувалася як бійцівська, проте показує неабиякі якості, коли вступає в боротьбу.

Небезпечно агресивний

Для людини дог небезпечний своїми великими розмірами і агресивністю, і бажанням домінувати. У вас повинен бути великий досвід в утриманні собак, щоб заводити аргентинського дога. З малих місяців обов'язково потрібно дресирувати цуценя, щоб він звик підкорятися господареві. Сьогодні цю породу собак з-за хорошого нюху використовують для служби в поліції для пошуково-рятувальних робіт.

Бурбуль

Великий мастифф, якого вивели в Південній Африці на дев'ятому місці – це бурбуль. Ця порода собак є визнаною в Міжнародному Кінологічному Фонді. Бурбули це стародавня порода собак, завезена в Південну Африку і схрещена з тубільними породами.

Бурбули відрізняються відмінними службовими якостями, також їх використовували як мисливських і собак для цькування, вони охороняли ферми від нападу львів і гепардів. Бурбули швидко вчаться відрізняти хто друг, а хто ворог. І вони можуть спокійно впустити в будинок людини, якщо господар дозволив. Є відомості, що їх могли використовувати як няньку для малюків. Однак це дуже ризиковано, собака велика і при необережному відношенні може накинутися.

Бурбуль

Бурбули вимагають до себе підвищеної уваги. Їх обов'язково, перш ніж взяти додому потрібно адаптувати з допомогою кінолога. Потребує дресурі. Інакше собака може стати для свого господаря небезпечною.

Відомий випадок, коли в Петербурзі в 2009 році три бурбуля, дві дорослі собаки і їх дитинча напали на 14-річної дитини. А дівчина, яка вигулювала собак без засобів захисту (намордників), просто не змогла утримати їх на повідку. Дитину врятували поліцейські.

Ще є випадки нападу бурбуля на жителів селища розташований не дуже далеко від Петербурга, були нанесені тяжкі каліцтва. Собака, яка була без супроводу, напав на 12-річну дитину і практично відгриз йому ногу, покусала голову, дитина залишився без ноги. Він отримав інвалідність.

У 2010 році під Києвом три бурбуля напали на 34-річну жінку, вони завдали їй просто колосальні каліцтва, практично знявши з неї скальп. А в 2012 році бурбуль напав на літнього чоловіка, завдавши йому численні каліцтва рук, ніг, голови, тулуба. Чоловік помер від зараження крові.

Пакистанський бульдог

Пакистанський бульдог на десятому місці нашого списку. Це бійцівська порода собак. Він дуже агресивний і практично не піддається контролю. Ця порода ще називається — гуль донг виведена як мисливська на великого звіра: лосів, ведмедів, кабанів. Історія виведення цієї собаки схожа на пітбуля. Він схожий на пітбуля за своїми основними характеристиками.

Зараз пакистанський бульдог в Пакистані і сусідній Індії використовується для охорони територій і як бійцівський собака. Його виводять на бій проти ведмедів.

Пакистанський бульдог не рекомендується до змісту новачкам і людям зі слабким характером, т. к. бульдога дуже важко дресирувати.

Гульдонг

Обов'язково зверніться до вмілого і досвідченого тренера – кінологу, щоб він допоміг вам у формуванні та становленні характеру собаки. Випадки нападу цих собак навіть на свого господаря поширені.

Басенджи

Басенджи на одинадцятому місці нашого списку. Ще її називають африканська не лающая собака. Ця порода жахливо складно піддається дресируванню. З-за свого агресивного характеру. Історія цієї породи собак нараховує п'ять тисяч років. Це найдавніша порода на землі родом з Конго. Характерно для цієї породи, що вони не гавкають, а видають урчащие звуки, в основному коли собака схвильована.

Тому що цю породу практично неможливо дресирувати вона стає небезпечною для людини.

Не гавкає

У Заїрі собаки і сьогодні використовуються для полювання. У 1905 році собаки були завезені в Німеччину де жили і розлучалися в зоопарках. Потім вони звідти були доставлені в Англію. У породі є домішки північноафриканських та близькосхідних волков.

Сенбернар

Сенбернар порода стоїть на дванадцятому місці в нашому списку. Так як це дуже велика порода родом з Альп, вона потребує постійної дресурі, щоб уникнути агресивної поведінки по відношенню до людей.

Службова Собака використовується в пошукових операціях в горах при сходах лавин. Собаки мають здатність відчувати, коли насувається снігова лавина. І цим часто рятують людей.

Однак не дресирований сенбернар може стати небезпечним і своєму господареві, і оточуючим його людям. Собаки зовсім не сприймають маленьких собак, і можуть на них нападати. Не рекомендується разом з сенбернаром тримати собак маленьких порід, ви можете не дорахуватися свого вихованця.

Без дресирування небезпечна

Ця порода з-за швидкого зростання кісток скелета і потребує дуже активному поведінці. Йому потрібно багато рухатися. Якщо ви не готові приділяти велику увагу собаці, то вже точно, сенбернар не для вас. У господаря сенбернарів повинен бути стійкий, вольовий характер.

Американський бульдог

Тринадцяте місце у собак породи американський бульдог. Ця порода собак стала відома в дев'ятнадцятому столітті. І з тих пір практично не зазнала змін. Сьогодні розрізняють два типу породи – класичний і стандартний.

За характером це сильні сторожові навички, а також перевагу, особливо це проявляється по відношенню з іншими тваринами. Якщо не дресирувати американського бульдога він може проявляти агресію, бути досить впертим.

Порода не для новачків

Новачкам не слід брати на утримання американського бульдога. Його зміст вимагає неухильного авторитету господаря, господар повинен володіти сильним, упертим характером, завжди домінувати. Інакше бульдог стане в сім'ї господарем. Американський бульдог не терпить навіть примари конкуренції, і готовий відразу кинутися в бій, навіть якщо загроза не велика або її зовсім немає.

Ця порода може оцінювати ситуацію і можливу загрозу, і якщо він вирішує, що йому погрожують, він може кинутися в бій, навіть не зважаючи, на авторитет і бажання свого господаря. Тому багато разів подумайте, чи варто вам заводити, на стільки, небезпечну породу.

Коригувати поведінку собаки допоможе висококваліфікований тренер. Дресирувати щенят потрібно з самого дитинства, а також привчати до того, що поруч можуть перебувати інші тварини.

Німецький дог

На чотирнадцятому місці нашого списку німецький дог. Це велична, величезна собака, його зростання може досягати більше метра. Вивели дога в Німеччині для полювання на оленів і кабанів.

Це величезна порода собак відрізняється чудовою пам'яттю, і підпорядкування господареві, упертістю й норовливістю. З-за свого величезного розміру, може просто налякати звичайного перехожого. Доги люблять демонструвати свою міць, і розмір, вони стають на лапи і спираються передніми, випрямляючи тулуб.

Дресирування обов'язкове

Німецького дога обов'язково потрібно дресирувати, іноді здається, що він повільний і лінивий. Але це не так, він дуже любить гуляти і гратися.

Але з-за розмірів німецького дога краще містити в приватному будинку, ніж у квартирі. Не варто залишати малюків наодинці з догом, адже п'ятимісячний щеня дога важить більше ніж шестирічна дитина. Після дресури догам треба періодично нагадувати «хто в домі господар».

Бразильський філа

Бразильський філа стоїть на п'ятнадцятому місці нашого списку. Це велика порода робочих собак, виведена в Бразилії. Ще його називають філа бразильера.

Характер у філи строгий, впертий, навіть на виставках проявляє агресію до суддів, не переносить сторонніх людей. Ніколи не повертайтеся до філе спиною, він це сприймає як сигнал до нападу. Собаки пильні, норовливі, підозрілі, зарозумілі, злісні. В цілому володіють урівноваженим характером.

Філа

Ця порода хороша як охоронець заміського будинку, краще в квартирі його не мати. Господар філи повинен бути впевненим у собі людиною, досвідченим в утриманні тварин, і володіти знаннями про особливості цієї породи. Своєї сім'ї філа бразильеру дуже відданий, він чудовий охоронець. Але завжди треба пам'ятати, що він підозріло ставиться до незнайомих людей. І нападає на незнайомців.

Вимагає впевненою і міцної руки господаря, дресури. І періодичного нагадування правил поведінки в будинку.

Канарський дог

Канарський дог коштує на шістнадцятому місці нашого списку. Порода виведена на острові Тенеріфе від привезених туди молосов і місцевих махореро. Сторожова собака, розвинені пастуші якості.

Собаки цієї породи врівноважені, мають величезні охоронні якості, собака спокійна, навіть кілька флегматичні. При правильному до неї ставлення господаря. Також у них розвинені бійцівські якості і агресивність.

Представники цієї породи накидалися на людей, і це призводило до смертельних наслідків. Так в Америці був зареєстрований випадок нападу канарського дога на 34-річну жінку зі смертельним результатом. І ще випадок відбувся в США, коли канарський дог загриз свою тридцятирічну господиню.

У деяких країнах ввезення собак заборонений

Акіта-іну

В північних районах Японії вивели породу собак акіта-іну. Вони на сімнадцятому місці нашого рейтингу.

Сміливі, незалежні, дуже підозріло ставляться до чужих людей. Порода була виведена як мисливська та охоронна. В основному ці собаки легко навчаються, рівний характер, але вони самостійні і примхливі.

Акіта буде віддана своєму господареві, але для оточуючих людей вони можуть бути досить небезпечними. Агресивні до інших тварин. Ця порода досить велика і вони не сприймають чужих людей на своїй території, особливо якщо цього не підтвердив господар. У давнину цією породою собак володіли тільки імператори та їхнє оточення.

Віддана господарю, ворожа до оточуючих

Характер людини, яка хоче завести акіта-іну повинен бути урівноважений, спокійний, наполегливий, з твердим характером. Дресирувати собак можна як самому, так і з тренером-кінологом. Однак протягом усі життя акіта потрібно нагадувати правила поведінки. Не допускаються компроміси в дресурі

Вовкособ

На вісімнадцятій щаблі нашого рейтингу вовкособ. Це суміш собаки і сірого вовка. У нього непередбачуваний характер, який він успадкував від вовків, не боїться людини. Майже не хоче підкорятися при дресурі.

Характер незалежний, агресивний, неспокійний, володіють великим чуттям й інтелектом, набагато більше, ніж звичайні собаки.

Суміш собаки з вовком

Цю породу собак вивели в Пермі при схрещуванні сірого вовка і німецької вівчарки. Вважається, що людина може контролювати волкособа, однак, це не зовсім перевірена інформація. Порода в силу свого походження небезпечна для людини.

Боксер

Дев'ятнадцяту сходинку нашого рейтингу зайняв боксер. Характер у боксерів досить врівноважений, безстрашний, впевнений у собі, має бійцівські якості і хоробрість. Собака повинна бути з міцною нервовою системою. Його обов'язково потрібно контролювати. Найпоширеніша порода в Америці.

Але відомо досить велика кількість випадків нападу боксерів на людей. Особливо багато таких випадків сталося у період з тисяча 1982 року по 2012.

Боксер

Цю породу собак використовують як захисно-патрульну, добре навчається, до чужих людей не довірливо ставляться обережно. Можуть нападати на незнайомців.

Доберман

На двадцятому місці нашого списку доберман. Порода цих собак, виведена в Німеччині в кінці дев'ятнадцятого століття. Вважається неперевершеним охоронцем, особливо коли добермани охороняють територію в парі.

Однак мають досить агресивний характер, виявляють його, коли загрожує небезпека господаря або його майну. При достатній дресируванню можна залишати як няньку малюкам, точно на вашому маляті ніхто чужий не зможе наблизитися.

Агресивний і небезпечний

Розміри у доберманів досить значні, разом з агресією вони роблять цю породу собак небезпечними для людини.

Хаскі

Хаскі займають двадцять перше місце. Ця порода була виведена на Півночі як їздовий собака. Характер доброзичливий, спокійний, але хаскі, здатні нанести значної шкоди вашому майну, коли йому нудно. Це дуже жива порода собак, потребують постійних фізичних навантаженнях.

Хаскі це їздові собаки і годували їх тільки взимку, коли вони працювали в упряжці. Восени і навесні хаскі розпускалися і жили на подножном кормі. У хаскі чудовий мисливський інстинкт. Вони можуть наздогнати зайця, а група з декількох особин може завалити козу.

Хаскі

При вмісті хаскі в квартирах ця особливість доставляє багато клопоту господарям. Хаскі може полювати на котів, і при вмісті в сільській місцевості на домашню птицю. Це приносить конфлікти з сусідами.

Відомо, що хаскі може завдати ушкодження людині, якщо невірно за ним доглядати і виховувати. Хоча, треба визнати, що такі випадки досить рідкісні.

Ротвейлер

На наступному щаблі ротвейлер. Це службова порода собак, виведена в Німеччині у вісімнадцятому столітті.

Володіє стійким, сильним характером, зі складним темпераментом. Вони витривалі, сильні, енергійні і люблять працювати. Складно піддається дресируванню, але якщо ви його видресирували це найкраща службова собака.

Власник собаки повинен володіти неординарними якостями: бути наполегливим, розумним, терплячим, сміливим з твердим, непохитним характером.

Жорсткий характер

Особливістю породи є те, що ротвейлер може кинутися на людину без попередження, якщо йому просто не сподобалося рух руки. Часто занадто агресивні до самому власникові і членам його сім'ї. Для новачків порода категорично не підходить.

Німецька вівчарка

Німецька вівчарка стоїть на двадцять третьому місці. Вважається, що ця порода відмінний охоронець, і прекрасна службова собака. Але вівчарки можуть надмірно охороняти свого господаря або його майно.

Відмінний охоронець

При невірної дресурі, або її відсутності німецькі вівчарки стають небезпечними для людей. Відомі безліч випадків нападу вівчарок не тільки на інших тварин, але і на людей.

Кавказька вівчарка

Характер дуже агресивний, некерований, злобний, злопам'ятний, напористий, безстрашний. Вимагає обов'язкової дресирування з інструктором-кінологом. Якщо не дресирувати кавказця, ви ризикуєте отримати «машину вбивцю».

Кавказець

Множинне згадка про те, що кавказька вівчарка нападає, як на не знайомих людей, так і на своїх господарів.

Тибетський мастиф

І підсумовує наш список воістину величезна собака – це тибетський мастиф. Характер досить стійкий, здатна охороняти сім'ю, проте зустрічаються досить агресивні особини. Особливістю цієї породи собак є незалежність від свого господаря. І це може стати проблемою, т. к. мастиф може відмовлятися підкорятися.

Величезний

Дресура обов'язкове. Якщо ви не маєте досвіду спілкування з собаками, краще остерігайтеся брати тибетського мастифа. При неправильній дресурі або її відсутності він стане проблемою в сім'ї. Може нападати на людину.

Відео: Найбільш небезпечні породи собак