Чим відрізняється жанр фентезі від фантастики в кіно, літературі коротко: порівняння, схожість і відмінність

Ви не знаєте, чим фантастика відрізняється від фентезі? Читайте статтю.

Багато людей думають, що фентезі і фантастика — це однакові терміни, жанри у літературі чи кіно. Але це не так, це абсолютно різні творчі методи. У чому їх відмінність і схожість, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Що таке фантастика і фентезі: визначення

Фантастика

Щоб зрозуміти, що являє собою жанр фентезі та фантастика, потрібно знати їх чітке визначення.

Фентезі — це жанр в мистецтві, який передбачає використання казкових і міфологічних мотивів. Персонажі з фентезі живуть в світі магії і чаклунства — орки, ельфи, гобліни, чаклуни. Причому магія може підкорятися якимось законам і вивчатися.

Фантастика — це жанр в різних формах мистецтва (література, кіно, живопис і так далі). Такий творчий метод характеризується використанням елементів чогось незвичайного, з порушенням меж реальності. Це технологічна казка або історія з технологічним ухилом.

Чим відрізняється жанр фентезі від фантастики в кіно, літературі коротко: порівняння, схожість і відмінність

Фентезі

По одному тільки визначенням складно зрозуміти, в чому відмінність і схожість цих двох жанрів. Давайте проведемо паралелі, щоб побачити різницю або знайти щось спільне. Ось чим відрізняється жанр фентезі від фантастики в кіно, літературі коротко:

Схожість:

  • Фантастична ідея або фактор неможливі в реальному світі. Світ фентезі також нереальний.
  • Події і явища в даний момент не існують. Це стосується обох цих жанрів.

Різниця:

  • Ідея фантастики є вигадкою, але вона не суперечить можливому. Ідея фентезі — це теж вигадка, але він суперечить можливому, тобто ми знаємо точно, що такий сюжет не може з'явитися в реальному житті. Сюжет фантастики може розвиватися в далекому майбутньому, принаймні, якщо ми в цьому не впевнені, то хоча б можемо припустити.
  • Персонажі кіно або літературного сюжету фантастики поміщаються в нестандартні для них умови для створення неповторного екзотичного антуражу. Герої фентезі живуть у своєму світі, який для них звичним.
  • У фантастиці все пояснюється конкретними законами і все зроблено згідно технологій. У фентезі використовується магія і чарівництво.
  • У фентезі світ тримається на магічних законах, у фантастиці — на технологічних принципах.
  • Персонажі фентезі — орки, гобліни, відьми, ельфи. Дійові особи у фантастичному жанрі — роботи, інсектоїди, зелені марсіани, інопланетяни, джедаї, фантастичні комахи і так далі.
  • Фентезі зазвичай веде в минуле, а фантастика — в майбутнє.

Як бачите, відмінностей у цих двох жанрів набагато більше, ніж подібності. Тому, якщо ви почуєте, що хтось стверджує протилежне і хоче провести аналогію цих жанрів кіно і літератури, можете сміливо сперечатися й доводити зворотне.

Якщо говорити просто, то фентезі — це казка, а фантастика — вигадана реальність, але з точки зору науки, може існувати в далекому майбутньому.

Відео: Фентезі і фантастика. Десять найкращих серіалів 2017 року