Чим ліцей відрізняється від школи і гімназії: порівняння, різниця, схожість. Що вище, крутіше за статусом: гімназія чи ліцей? Де складніше вчитися: у ліцеї або гімназії?

Відмінність ліцею від гімназії.

Багато хто з нас не дуже добре розуміють різницю між ліцеєм та гімназією. Але насправді це дещо різні навчальні заклади. У статті ми спробуємо розібратися в цьому.

Що таке ліцей і гімназія?

Ліцей — навчальний заклад з чітким профілем. Тобто в закладі виділяється якийсь певний профільний предмет. Це дає можливість вступу до конкретного ВНЗ. Дуже часто ліцей з університетом укладають договір. Після одержання диплому випускник може вступити до ВНЗ на другий або навіть третій курс. Власне кажучи, це своєрідні підготовчі курси.

Гімназія — навчальний заклад, який займається підготовкою школярів більш глибокої програмі. Певної спрямованості немає. Але випускники гімназій легко вступають в будь-які Вузи з-за більш глибокого вивчення предметів.

Технічний ліцей

Чим ліцей відрізняється від школи і гімназії: порівняння, різниця, схожість

Подібність у тому, що після гімназії та ліцею випускник отримує звичайний диплом про середню освіту. Тобто різниці зі звичайною школою в документах ніякої.

Схожість гімназії та ліцею:

 • Диплом про середню освіту
 • У навчальних закладів є спонсори, які забезпечують їх усім необхідним
 • Учні отримують поглиблені знання
 • Викладачі приймаються на конкурсній основі
 • Основна шкільна програма зберігається
 • Більш прості умови вступу до ВНЗ за хороших знань

Різниця:

 • Ліцей готує в певний ВУЗ, тому і певний профіль
 • В ліцеї часто предмети ведуть ті самі викладачі, що і в профільному Вузі. Це полегшує надходження деяких абітурієнтів, так як викладачі з ними знайомі
 • В ліцеї дають багато практичних занять
 • У гімназії тільки теоретичні знання, хоч і за поглибленою програмою
 • Гімназія готує однаково по всіх предметах, але дає більш серйозні знання, ніж звичайна середня школа
 • Після ліцею існує можливість вступу в конкретний ВУЗ на другий або третій курс
Ліцей

Дивлячись з якого боку оцінювати. Щодо ліцею, то тут йде поглиблене вивчення якогось конкретного предмета. При цьому велике значення надається практичним заняттям. Учні після ліцею добре розбираються в профільних предметах і можуть легко вступити до ВУЗУ, з яким укладено договір. У гімназії є авторські програми навчання та викладачі набираються на конкурсній основі. Але при цьому знання в основному теоретичні.

Найчастіше певного профілю немає. Відповідно вибір залежить від того, наскільки ви і ваша дитина визначилися з перспективами і бажаннями. Якщо ви знаєте куди підете, то краще вибирати ліцей. Він краще підготує учня до вступу у ВУЗ.

Якщо поки дитина не визначився, по якому шляху піде після школи, то краще вибрати гімназію. Тут даються глибокі знання практично з усіх предметів.

Якщо говорити про статус, то ліцей і гімназія, так як і звичайна школа, є закладами, що надають загальну середню освіту. Разом ви отримаєте звичайний атестат.

Чим відрізняється школа від ліцею?

В школі проходять заняття з затвердженою державною програмою. У ліцеї багато відомих викладачів з особистими та авторськими програмами. Це дозволяє продуктивніше сприймати і запам'ятовувати інформацію. У школі немає певної спрямованості та практичних занять, а в ліцеї вони є.

Учні гімназії

Відмінність школи від гімназії

Гімназія набирає викладачів на конкурсній основі. Тут працюють талановиті педагоги з власними розробками. Програма більш глибока, ніж у звичайній середній школі.

Де складніше вчитися? В ліцеї або гімназії?

Якщо порівнювати зі звичайною середньою школою, то вимоги в гімназії та ліцеї набагато вище. Це варто враховувати і не сподіватися на просту життя. Дуже часто батьки учнів гімназії та ліцеї користуються послугами репетиторів. Домашні завдання більш складні. За рівнем складності в навчанні, гімназія та ліцей — практично однакові. Доведеться попітніти над домашніми завданнями і бути уважними на уроках.

Навчання в ліцеї

Якщо у вас в планах немає надходження в крутий ВУЗ, то і навчання в ліцеї ні до чого. Виберіть звичайну школу або гімназію.

ВІДЕО: Ліцей чи гімназія