Ніж сонячний календар відрізняється від місячного календаря: порівняння, відмінність. Який календар важливіше: сонячне або місячне? Який календар з'явився раніше: місячне чи сонячне?

Місячний і сонячний календар — що це, для чого вони потрібні, чим схожі і які відмінності.

Календарі — ми без них не можемо уявити літочислення. У повсякденному житті ми користуємося григоріанським, але у світі існують ще кілька варіантів, не менш популярних і визнаних. У цій статті ми розповімо про сонячний і місячний календарі, їх подібності та відмінності, а також відповімо на питання, що цікавить багатьох — який з календарів важливіше.

Що таке місячний і сонячний календар: визначення

Місячний календар — це підрахунок діб щодо фаз Місяця, отже, утворений синодичні місяця. Відповідно до місячного календаря один місяць дорівнює приблизно 29.5 доби, тому один місяць може становити 29, а інший 30 діб. Рік також як і в григоріанському дорівнює 12 місяців. Так само як і в григоріанському календарі є прості і високосні роки.

Сонячний календар — це календар, який відображає тропічний рік. Простіше кажучи, в ньому закладені пори року. Дні обчислюються добами, а в році налічується 365.2 доби. Також налічує звичайний/простий рік і високосний.

Місячний календар на 2018 рік

Який календар з'явився раніше: місячне чи сонячне?

Наскільки нам повідомляє історія, спочатку дні йшли один за іншим, а от ночі чоловік помітив абсолютно різні. Адже Місяць освітлює шлях і кожен день вона іншої форми. Але з певною періодичністю форми повторюються, а якщо поспостерігати що в певні місячні дні людина відчуває себе по-різному. Так і з'явився місячний календар, а з ним і перше літочислення.

Слідом за місячним календарем і почалося сонячне обчислення часу і днів, і так з'явився сонячний календар. Згодом винайшли ще більш детальний календар, в якому відображені рухи обох небесних тіл — як Місяць, так і Сонця. Цей календар носить назву сонячно-місячний календар.

Ніж сонячний календар відрізняється від місячного календаря: порівняння, відмінність

Підпорядкувати час — то до чого люди йшли не одне століття. І орієнтиром було обрано два небесних тіла — Сонце і Місяць. Але з Сонцем довго не могли впоратися, адже дуже складно донести до всіх людей в суспільстві, як саме видно відмінності. Чого не скажеш по Місяцю. Місяць адже щоночі змінюється, а раз в цикл ці дні повторюються. Таким чином, за Місяць можна було планувати події, які чергуються раз в місяць.

Сонячний календар — Коло Свароже

А ось події, які з'являються раз на рік, було вельми складно відрегулювати по Місяцю і тут допомогло Сонце. Саме завдяки створенню сонячного календаря були приручені чотири сезони і землеробські роботи, скотарство та інші галузі були систематизовані і поліпшені.

В обох календарях є точки дотику, але є і відмінності:

  • Як у місячному, так і в сонячному календарі 12 місяців/циклів;
  • Період циклів значно відрізняється;
  • Початок року у сонячного завжди одна дата, а ось у місячного постійно зміщується, так як місячний цикл коротший, ніж сонячний;
  • У сонячному календарі добу це рівно 24 години, а от у місячному календарі добу мають різну кількість часу, але завжди певний час в певний день циклу.

Який календар важливіше: сонячне або місячне?

Неможливо однозначно відповісти на це питання. Згідно з сонячним календарем ми добре знаємо, коли потеплішає або похолодає, коли вранці вставати на роботу, а ввечері лягає спати. А от місячний календар відповідає за менструацію у жінок, за ріст волосся і нігтів, за легкість переносимості операцій, а також ризиків підняття тиску, кровотечі і багато чого пов'язаного зі здоров'ям. Саме тому дуже довго висувалася теорія, що людство це місячні діти.

Сонячний і місячний день: порівняння характеристик

Характеристика Місячний календар Сонячний календар
Кількість часу в добі Постійно змінюється 24 години
Кількість діб у місяці 29.5 30.5
Кількість діб у році 354.36708 365.2
Перший день року в календарі Кожен раз зсувається 1 січня
Наявність високосного року так так

Відео: Дмитро Смирнов Енергія часу, сонячний та місячний календар