Чим міф відрізняється від казки та легенди: порівняння. Про що розповідають міфи в порівнянні з казками та легендами? Може міф, легенда стати казкою?

Порівняння, спільні риси та відмінності міфів, казок і легенд.

Багато хто з нас міфи та легенди, а також казки, вважають різновидами народної творчості, і мало розуміють, чим вони відрізняються між собою. Насправді різниця між цими поняттями величезна.

Чим міф відрізняється від казки та легенди: порівняння

Якщо звернутися до перекладу слів, то міф перекладається як «слово». Казка у перекладі означає «сказання або оповідання розповідати». Міфи були створені ще до появи релігій і перших згадок про богів та їх існування. Спочатку в давнину, міфи створювалися для того, щоб пояснити різні явища природи, такі як сніг, туман, бурі й урагани.

Трохи пізніше стали з'являтися міфи про різноманітних богів та їх діях. Таким чином люди намагалися пояснити ті ж дії природи, але пояснювали їх дещо іншими способами. Якщо довго не було дощу, і спостерігалося сильна посуха, у всьому звинувачували богів. І говорили, що люди завинили, і таким чином боги карають.

Казка, на відміну від міфу, це жанр народної творчості, який розповідає про якогось героя. Казки можуть бути різноманітного характеру, вони можуть бути повчальними, так і высмеивающими. Мета казки не щось пояснити. Головною метою казки є навчити і застерегти від повторення певних помилок.

Легенди — це окремий вид, який розповідає вам про якомусь певному героя. Найчастіше в основі легенд лежать не вигадані персонажі, а ті хто колись давно жив. Звичайно, легенда це дещо спотворене відображення реальності, але на основі цілком реальних подій. Героями легенд є цілком реальні персонажі.

Відмінності:

  • Різні часові рамки
  • Різні завдання
  • Відмінності в реальності подій
Міфічні істоти

Про що розповідають міфи в порівнянні з казками та легендами?

Всі персонажі казок є вигаданими. Казки можуть бути вигаданими як народом, так і певними авторами. Насамперед казка — це літературний жанр. Завдання казки — вам розповісти про якомусь вигаданого героя і повідати про його помилки. Це робиться для того, щоб навчити людей і дітей не повторювати помилок конкретного героя.

Особливості казок, міфів і легенд:

  • Міфи захоплюють собою дуже великий часовий інтервал. Це можуть бути як століття, так і тисячоліття. І взагалі не містити прив'язки до часу.
  • У казці найчастіше не вказується, коли відбувалися події. Зазвичай вони починаються зі слів «давним давно». Коли-то можливо це було насправді. Але всі персонажі казки вигадані, події в ній теж вигадані. Одним з прикладів міфів є розповіді богів Стародавнього Риму або Стародавньої Греції.
  • Казка є не лише народним творчістю, але ще існує як жанр літературного твору, який може повністю придумати письменник або автор. Міф на відміну від казки не має авторства і складається протягом багатьох століть. Завдання казки розважити і застерегти, попередити, навчити. Завдання міфу — пояснити певні явища і світ.
  • Якщо мова йде про легендою, то в ній йде оповідь про те, що було колись. Описує конкретний історичний період, який може в принципі ніяк не пояснювати історію.
Герої легенд

Може міф, легенда стати казкою?

Варто відзначити, що і міф і легенда з часом можуть ставати казками. Це відбувається в тому випадку, якщо народ бере за основу якусь певну подію і додають в нього свої фарби. Тобто додає якісь деталі і вигаданих персонажів. Найчастіше казки ґрунтуються на якихось реальних подіях. В основі вигаданих персонажів все ж лежать звичайні люди, які роблять помилки з якихось причин.

Тобто з часом легенда чи міф може перетворитися в казку. Це відбудеться в тому випадку, якщо в легенду чи міф додадуть вигаданих персонажів і події, але в основі залишать сказання про реальну людину.

Як бачите, міф, казка і легенда — це не одне і те ж. Це жанри народної творчості, які суттєво відрізняються один від одного не тільки завданнями, але і способами побудови. Основне завдання казки — застерегти, розказати, попередити і навчити. Міф і легенда нічому не вчать. Вони просто описують якісь події, дію або поведінку конкретних героїв.

Міфічна істота

Ще однією істотною відмінністю легенди від міфу є те, що найчастіше в основі міфу виступають якісь неживі істоти. Такі як боги, а в основі легенд — звичайні смертні люди.

ВІДЕО: Казки, міфи і легенди