Ніж гіпотеза відрізняється від закону або теорії між собою: порівняння, різниця

Відмінність понять гіпотези, теорії і закону.

Багато хто з нас вважають теорію чимось непідтвердженими і абстрактним. Насправді це не так. Вчені під словом теорія увазі не точку зору і не думка, а набагато більше. Розмовний сленг не має нічого спільного з теорією в науці.

Що таке гіпотеза, теорія, закон: визначення

Гіпотеза — точка зору або ідея, яка поки ніяк не підтверджена. Можуть вестися експериментальні роботи з підтвердження гіпотези, але поки немає конкретних висновків, це всього лише точка зору.

Теорія — в науці цей термін відрізняється від звичайного використання в житті. В науці це означає, що проводяться практичні роботи і є якесь підтвердження теорії. Найчастіше підтвердження отримано не одним, а кількома дослідниками. Тому теорією цілком можна користуватися і спиратися на неї під час різних досліджень. В принципі теорія складається з множини аксіом і підтверджених правил.

Закон — це словесне або математичний вираз, яке має підтвердження. Тобто закон вже доведений і достовірний настільки, наскільки можна бути достовірним в науці. В принципі закон і теорія в науці мало чим відрізняються, так як мають докази. Але закон більш конкретне поняття.

Схема побудови наукового дослідження

Ніж гіпотеза відрізняється від закону або теорії між собою: порівняння, різниця

Гіпотеза — це лише думка, точка зору. Насправді вона поки нічим не підтверджена. Її можна прирівняти до ідеї або точки зору. Після докази і проведення ряду практичних робіт і досліджень, гіпотеза може стати теорією або законом.

Великої різниці між законом і теорією немає. Справа в тому, що закон більш приватного поняття, що стосується конкретного випадку. Теорія може включати в себе кілька напрямків у певній сфері науки.

Схема наукового пізнання

Чим відрізняється гіпотеза від здогадки, припущення?

Власне гіпотеза і є здогадкою і припущенням. Слово походити від грецького ὑπόθεσις — припущення. Щодо гіпотези в науці, то нею може вважатися здогад, яку можна перевірити критичним експериментом. Надалі гіпотезу доводять і вона стає фактом або теоремою.

Відмінності гіпотези і закону

Як бачите, в науці дещо інші поняття, ніж у звичайному житті. Тому не варто говорити «це лише теорія», так як у науці це зовсім не думка, а вже доведена система припущень.

ВІДЕО: Гіпотеза і теорії