Ягоди — лохина і чорниця: в чому різниця, відмінність? Що краще, корисніше для зору, око: чорниця або лохина? Ніж чорниця відрізняється від лохини зовні, за хімічним складом: порівняння, схожість і відмінність

Лохина, чорниця дуже схожі між собою плоди. Що та ягода, що належать до одного сімейства вересових. Багато хто плутає їх, давайте дізнаємося, чим вони відрізняються один від одного.

Вітамінні ягоди корисні для всіх без винятку. Вони покращують імунну систему людини завдяки своєму складу. Якщо в сезон їх вживати регулярно, то можна зміцнити серце, судини, поліпшити обмін і нормалізувати роботу ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Існує безліч ягід, але особливу увагу хотілося б приділити голубиці, чорниці. Ці природні панацеї дуже популярні і славляться своїми смаковими даними і корисними характеристиками.

По виду плоди мають подібності, тому початківці садівники вважають, що вони мають одне і те ж назву. Однак це не так, ягоди різні, хоча і стоять в одному ряду, точніше належать вересовим ягодам, далі детальніше.

Що за ягоди лохини і чорниці: як вони виглядають, чим відрізняються зовні?

Лохина, чорниця дуже схожі між собою, але знаючі люди з легкістю вкажуть, де яка ягода. Навіть незважаючи на схожий смак і властивості. У них відрізняються колірні відтінки і навіть кущі, на яких вони ростуть. Та й розміри плодів різні.

Ягоди лохини

Якщо судити по кущах, то чорниця росте на невисоких кущиках близько двадцяти-сорока сантиметрів. Листя схожі з листям кущів малини. Цвіте рослина в травні-червні. В кінці липня або в серпні можна збирати урожай.

Чагарники лохини значно вище — мають 0,55-1,65 метра у висоту. Листя, квітки важко відрізнити від кущів чорниці, але плоди рослини більше. Колір їх світліше з блакитним відтінком. З одного куща можна зібрати майже відро лохини.

Чорниця — вітамінна ягода

Крім того:

 1. Стебла культурної лохини дерев'яніють з самого верху і до самого низу. У чорниці зелені стебла.
 2. Форма росту кущів у даних культур різниться. Лохина росте вертикально, чорниця стелиться по землі.
 3. Сік ягід відрізняється за кольором. Соком чорниці легко можна забруднитися він темний, у лохини сік — прозорий.
 4. Відтінки плодів і м'якоть мають різні тони. М'якоть лохини - з зеленим відтінком, а чорниці — темна з синім тоном.
 5. Смак плодів також відрізняється. Чорниця — має насичений смак та яскравий аромат, а лохина ніжніше на смак і трохи кислувата.
 6. Чорниця має статус культурної рослини, а лохина має.

ВАЖЛИВО: Завдяки унікальному складу ягід організм зможе протистояти онкологічних хвороб. Вживаючи їх в їжу, ви зможете позбутися від шкідливих речовин, важких металів, радіонуклідів. Плоди ефективні при варикозі, сприяють зміцненню стінок судин.

Ніж чорниця відрізняється від лохини, за хімічним складом: порівняння, схожість і відмінність

Ці плоди схожі за своїм складом, вони корисні для людського організму, мають благотворний вплив на багато системи його. У їх складі є безліч вітамінів, різні органічні кислоти, мікроелементи, пектин, цукор, клітковина.

Ягоди сприяють одужанню від наступних захворювань: циститу, гастриту зі зниженим рівнем кислотності. З допомогою чорниці, лохини можна знизити рівень цукру при діабеті. Вони підвищують гемоглобін, і сприяють стійкості нервової системи в стресових ситуаціях.

Чорниця — дика ягода
 1. І в тій, і в тій ягоді є вітамін С, але в голубиці його набагато більше.
 2. Якщо ви бажаєте покращити зір, то краще купувати чорницю, в цьому плоді флавоноїдів більше, ніж в голубиці.
 3. У складі чорниці більше марганцю, а він відповідає за нормальну функціональність щитовидної залози, покращує стан зубів, кісткових тканин покращує роботу підшлункової залози.
 4. В ягодах чорниці міститься більше заліза — це сприяє підвищенню гемоглобіну. Тільки не варто зловживати цими ягодами людям з підвищеною в'язкістю крові.
 5. Чорниця містить більше клітковини — це позитивно впливає на позбавлення від зайвої маси тіла.
Чорниця лісова

ВАЖЛИВО: Якщо ви бажаєте повернути втрачене зір, то на жаль, у вас не вийде зробити це з допомогою ягід. Плоди використовують тільки для того, щоб провести профілактику і уникнути різних захворювань, а не лікувати їх.

Походження назв ягід чорниці та лохини: опис

Лохина, по-іншому її ще називають — Гонобобель, родом вона з Тундри. Має плоди сизого кольору з блакитним відтінком, ягоди їстівні. Є дві версії походження її назви. По першій: лохина відбулася від слова блакитний, адже вона дійсно має такий колір. За другою: ягоду назвали від слова — голуб. На шиї цієї птиці є синій перламутровий відлив, що дещо нагадує відтінок лохини.

Вересова ягода — лохина

Чорниця — має таку назву завдяки своєму кольору. Адже ягодами легко забруднитися. І руки, і рот стають майже чорними. По-іншому ще цей плід іменують — черниця, чернішнік, чернега, чорничник, черніжнік.

ВАЖЛИВО: Завдяки своїй схожості по відтінку з кактусом Myrtillocactus, ця квітка так і прозвалиМиртиллокактус, від найменування чорниць — Vaccinium myrtillus.

Що краще, корисніше для зору, око: чорниця або лохина?

Вже трохи згадувалося вище статті про те, що ж краще використовувати для профілактики хвороб очей. Чорниця в цьому плані більш підходить для підвищення гостроти зору. Особливо, якщо людина працює за монітором комп'ютера або зір у пацієнта має характерну особливість — погіршуватися в зимовий період, коли йде нестача вітамінів в організмі.

І чорниця і лохина здатна наситити всі системи людини, щоб відновити зір після перенесених інфекцій, хвороб. Адже ягоди благотворно впливають на всі органи, насичують їх антиоксидантами, мінералами, флавоноїди, вітаміни.

Лохина садова

Що дорожче: чорниця або лохина?

Якщо порівнювати, яка ягода дорожче коштує, то ціни можуть варіюватися у різних виробників різна вартість. Після вивчення торговельних майданчиків, де продають ягоди, видно, що чорниця за вартістю дорожче, ніж лохина. Першопричиною цього є не тільки те, що зібрати урожай чорниці набагато складніше, ніж лохини, а ще з-за її цілющих характеристик. Перш, ніж купувати ягоди потрібно вивчити безліч торгових платформ, де реалізують такий товар, щоб вибрати, де краще ціна. Тому як вартість ягід може сильно відрізнятися.

Чорниця — ціни на ягоду

Після наданої інформації вам буде зрозуміло, за яким характеристикам можна визначити, де яка ягода. Крім того, ви зможете посадити у себе на ділянці саджанці тієї культури, яка більше доведеться по-смаку.

Відео: Ягоди чорниці та лохини — в чому відмінності?