Оформлення та оплата мита, розмитнення товару з Китаю з Алиэкспресс: документи. Скільки беруть мита з посилок Алиэкспресс?

Не для всіх посилок з Алиэкспресс потрібно платити мито. Читайте в статті, які існують митні правила в нашій країні.

На Алиэкспресс люди купують товари не тільки для особистих цілей, але і для поповнення асортименту своїх магазинів. Оптові покупці повинні платити мито, якщо за місяць вони придбали товару більше ніж на 1000 євро або вага їх поштових відправлень перевищив 31 кг. Читайте детальніше в цій статті на нашому сайті.

 • Якщо ви тільки збираєтеся відкрити свій бізнес і хочете продавати товари з Китаю, але у вас ще немає свого аккаунта на Алиэкспресс, тоді прочитайте статтю, як правильно тут зареєструватися.
 • Також можна вивчити детальні відеоінструкції по цьому посиланню і зареєструватися за ним.
 • Після реєстрації можете починати замовляти товар, оформляти його, оплачувати й одержувати за вказаною адресою. Але не забувайте про митом, якщо ви замовляєте товар оптом і в великих кількостях. Читайте в цій статті інформацію про існуючих митних правилах.

Митне оформлення посилок з Китаю з Алиэкспресс: сума податку, митні правила

Митне оформлення посилок з Китаю з Алиэкспресс: сума податку, митні правила

Важливо знати: Будь-який покупець Алиэкспресс може відмовитися від товару, якщо йому був виставлений рахунок на сплату митних зборів. Для цього треба звернутися в службу підтримки торгової площадки і пояснити ситуацію. Товар, за який не був сплачений податок, повертається продавцю.

Якщо вам все-таки товар потрібен для вашого бізнесу, тоді доведеться провести митне оформлення посилок з Китаю з Алиэкспресс.

 • Митні правила повинні дотримуватися всі країни, які є учасниками Митного Союзу.
 • У нашій країні ці правила більш лояльні порівняно, наприклад, із правилами країни Білорусь. У цій країні використовуються більш жорсткі норми, які регламентуються національним законодавством.
 • У Росії сума податку при перевищенні норм, прописаних у митних правилах, становить 30% від різниці між вартістю товару і лімітної суми в 1000 євро, але не менш 4 євро за 1 кілограм ваги при перевищенні вагової норми.
Митне оформлення посилок з Китаю з Алиэкспресс: митні правила
<>Наприклад:
 • Якщо ви замовили товару на суму 1500 євро вагою 29 кг — це перевищення норми за грошовим показником і різниця становить 500 євро: 30%*500 євро=150 євро — доведеться заплатити митний збір.
 • Якщо ви замовили товар на суму 950 євро вагою 41 кг — це перевищення норми у ваговому показнику і різниця становить 10 кг: 4 євро*10 кг=40 євро — вам потрібно заплатити митного податку.
 • Коли перевищення йде за обома показниками, тоді розрахунок виконується за двома формулами і вибирається до оплати найбільша сума.
 • У разі, якщо ви замовляєте товар з платної доставкою, то сума доставки додається до ціни товару. Наприклад, ви замовили ноутбуки загальною вартістю 150 000 рублів, а сума доставки за місяць склала 1800 рублів, то для розрахунку мита слід підрахувати митну вартість товару: 150 000 рублів + 1800 рублів = 151 800 рублів. Відповідно, мито буде розраховуватися з цієї суми у валютному еквіваленті.

Пам'ятайте: Несплата митних зборів тягне за собою адміністративну і навіть кримінальну відповідальність! Тому своєчасно всі документи оформляйте та сплачуйте податки.

Оформлення та оплата мита з Китаю з Алиэкспресс: документи

Оформлення та оплата мита з Китаю з Алиэкспресс: документи

Отже, ви замовили товарів з Алиэкспресс на суму, що перевищує ліміт, значить, потрібно оформляти документи і оплачувати мито з Китаю. У той час, коли відбувається оформлення, товар буде спрямований на склад митниці для тимчасового зберігання, а вам буде надіслано повідомлення з проханням надання доказів вартості товару.

Важливо знати: Якщо ви не хочете збирати документи і надсилати їх в митницю, то можете дати письмову згоду на те, щоб митна служба самостійно оцінила вартість вашої посилки.

Пам'ятайте: Вартість товару буде ринковою, тобто набагато вище тієї, яку ви заплатили продавцю, а значить, і вище буде сума податку.

Оформлення та оплата мита з Китаю з Алиэкспресс

Документи для митного оформлення посилки:

 • Ксерокопія вашого паспорта.
 • Виписка з банку, що ви оплачували покупку, якщо розрахунок був проведений пластиковою карткою. Якщо оплата здійснювалася електронною платіжною системою, тоді потрібно зберегти скрін сторінки з оплатою.
 • Для деяких видів техніки (фотоапаратів, смартфонів та ін) може знадобитися нотифікація, яку можна подивитися на сайті Євразійської Економічної Комісії.
 • Скрін замовлення на Алиэкспресс.
 • Якщо товар придбаний за акції зі знижкою, то знадобиться скрін з доказом наданої знижки.
 • Заяву із зазначенням мети придбання конкретного товару.

Посилку можна буде отримати на митниці після надання всіх документів та сплати митних зборів. Процес оформлення займає не більше 15 хвилин. Але, якщо в митному відділі роботи з клієнтами буде черга, то процес оформлення може затягнутися до 1,5-2-х годин.

Відео: Митні обмеження на покупки з Китаю