Коли дитина починає перевертатися? Чому дитина не перевертається у встановлений термін: причини

В даній темі ми розглянемо, в які терміни повинен перевертатися дитина.

Перший рік життя дитини — самий насичений на подвиги. А одне з перших умінь – це повороти зі спинки на животик і навпаки. Точніше, з цього і починається формування наступних умінь і навичок після тримання головки. Тому в цьому матеріалі ми поговоримо, коли повинен вміти дитина перевертатися.

Коли дитина починає перевертатися?

Часові рамки часто створюють самі батьки, змагаючись вміннями своїх малюків. Але і пускати на самоплив дані питання ні в якому разі не можна. Тим більше повторимося, коли дитина починає перевертатися, відбувається умовний старт для його м'язової системи. І важливо не упустити ці часові терміни.

 • Як йдеться у всіх медичних книгах, здорова дитина починає самостійно перевертатися на бік в 4 місяці; в 5 – вміє перевертатися зі спинки на животик; в півроку дитина зазвичай вже може перевертатися з животика назад на спинку.
Не слід сліпо вірити нормативами довідника
 • Однак не варто думати, що кожна дитина пізнає щось нове в чітко встановлені строки. Всі дітки індивідуальні і розвиваються абсолютно по-різному, тому прописані показники в книгах по педіатрії відносні. Вікові рамки крихти можуть трохи зсуватися з-за того, наскільки швидко він росте і розвивається, які його розумові та фізичні показники.
 • У разі якщо дитина не навчилася самостійно перевертатися в півроку, не потрібно відразу ж показувати малюка всім педіатрам міста, намагаючись зрозуміти що не так. Доктор Комаровський любить часто повторювати: «Батьки, ваша дитина нікому нічого не винен».
 • І в цьому він абсолютно правий. Адже важливо пам'ятати, що всі діти розвиваються з різною швидкістю. Так чому б не витратити час з користю і не допомогти дитині освоїти нові навички, замість того, щоб вистоювати величезні черги в дитячих лікарнях. До речі, як розвивати малюка для прискорення поворотів, ви можете прочитати в нашій статті «Як навчити дитину перевертатися?».
 • Тому вердикт такий – до 3-4 місяців навіть не намагайтеся навантажувати малюка поворотами. Але і не панікуйте, якщо в півроку цього не сталося. Часом дітки, якщо немає ніяких відхилень (а їх однозначно б помітив педіатр раніше), починають перекидатися і в 7-7,5 місяців.

Дитина не перевертається самостійно у встановлені строки: коли слід почекати, а коли звертатися до педіатра?

Якщо дитина в півроку сам не перекинувся з живота на спину – це нормально. З подібною ситуацією стикаються тисячі батьків кожен рік. Малюк може робити безліч інших успіхів і відмінно розвиватися, не вміючи при цьому того, чому навчилися його однолітки. Знову ж таки, це залежить від того, наскільки швидко дитина розвивається.

Важливо: Однак зверніть увагу, якщо ваш дитина до півроку не зробив жодної спроби самостійно перевернутися необхідно проаналізувати, чому ж так виходить. Можливо, варто звернутися за консультацією.

Всі діти розвиваються по-різному!

Гіпертонус або ж гіпотонус м'язів дитини

 • Це одне з найбільш поширених неврологічних порушень у дитини. Суть в тому, що приблизно до 3-4 місяців у немовлят зберігається тонус м'язів, оскільки вони перебувають у постійному напруженні. Якщо до 5 місяців малюк малоактивний, а розігнути ручки і ніжки у батьків не виходить, варто звертатися до лікаря-педіатра.
  • Зазвичай, педіатр дає направлення на спеціальний оздоровчий масаж, який допоможе знизити тонус м'язів і розігнути кінцівки дитинку.
 • Якщо говорити про гипотонусе м'язів немовляти, то це більш серйозна проблема. Зверніть увагу – дітки з гипотонусом зазвичай малоактивні, сонливі і погано їдять. Ці симптоми можна спостерігати у дітей з неврологічними та хромосомними порушеннями.

Також малоактивний настрій дитини може свідчити про його характер флегматичном

 • Дітки, які відрізняються тихим і спокійним характером, можуть починати перевертатися, повзати і ходити пізніше однолітків. Такі немовлята не дуже активні, їм більше подобається спостерігати, як рухатися.
  • У будь-якому випадку малюкові буде в рази простіше навчитися чомусь новому, якщо молоді батьки будуть всіляко допомагати йому в цьому. Дуже важливо постійно займатися з дитиною, робити всілякі масажі та оздоровчу гімнастику.
Часом зайву вагу або флегматичний характер стає причиною запізнення

Недоношеність або травма, отримана при пологах

 • Якщо у матусі вагітність протікала непросто і з ускладненнями, це може повною мірою позначитися на здоров'ї і розвитку малюка. Дитина, яка народилася недоношеною, може трохи спізнюватися за швидким і впертим розвитком своїх одноліток. Не варто панікувати. Дитині просто необхідні додаткові кілька місяців.

Зайва вага у немовляти

 • Лікарська практика показує, що вгодовані дітки трохи відстають у розвитку. Повним дітям важче перевертатися, ніж дітям з нормальною вагою. Молоді мами переживають, щоб їх первісток добре їв, бо часто перегодовують дитини. Що і стає головною причиною надмірної ваги. Інша причина – генетично обумовлений зайву вагу.

Як бачимо, не завжди причини запізнілих поворотів є показниками для паніки. І ні в якому разі не квапте свою крихітку. Розвиток кожного малюка проходить індивідуально і може відрізнятися від інших дітей його віку. Поспостерігайте за своїм малюком, адже він краще підкаже про свої бажання та готовність до нового вміння.

Відео: Коли і як навчити дитину перевертатися?