Чому дитина говорить в ніс після хвороби? Закладеність носа без нежиті, гугнявість: причини, лікування

Причини, чому дитина говорить в ніс — способи лікування.

Багато хто чув, як діти розмовляють в ніс, але не всі знають, з чим це може бути пов'язано. У цій статті ми розповімо про основні причини гугнявості і способи її лікування.

Чому дитина говорить в ніс?

Вимова в ніс — це порушення резонаторної функції порожнини носа. В результаті цього м'яке небо недостатньо рухливе. Дуже часто з'являється гугнявість під час хвороби. Це можуть бути віруси або бактеріальна інфекція. Тоді гугнявість є цілком обґрунтованою, адже в області носоглотці скупчується величезна кількість слизу. Саме вона і сприяють появі проблеми Що робити, якщо дитина не хворіє, але при цьому розмовляє в ніс?

Основні причини гугнявості:

 • Захворювання вух. Дійсно, все, що пов'язано з недугами вух як раз пов'язують гнусавостью. Адже в ході цих захворювань спостерігається запалення в області вушних ходів, а також можливе утворення рідини, слизу. Саме тому дитина може розмовляти в ніс. Якщо при цьому дитина скаржиться на біль в області вуха, то варто обов'язково звернутися до отоларинголога. Після лікування отиту гугнявість зникає.
 • Аденоїдит. При постійних запаленнях аденоїдів, і їх розростанні, дійсно дитина починає гугнявити. Якщо разом з цим є закладеність носа, необхідно терміново звертатися до отоларинголога. Справа в тому, що постійні розмови в ніс і гугнявість можуть спровокувати кисневе голодування. При хронічних недугах дихальних шляхів і гугнявості, дитина може розвиватися повільніше, ніж однолітки. Погіршується мова, а також розвиток мозку через брак кисню. При цьому дитина з-за закладеного носа постійно дихає ротом, відповідно в горло потрапляють мікроорганізми, бактерії, які повинні були затримуватися в носових ходах за допомогою ворсинок і слизової оболонки. Дитина частіше хворіє на ангіну, а також захворюваннями горла. У нього нерідко виникає тонзиліт, а також фарингіт.

  На огляді у лікаря
 • Ще однією причиною гугнявості може служити розщеплення неба. Це може бути вродженою патологією або придбаної в результаті якоїсь травми.
 • Логопедичні порушення. У такому разі захворювання лікуються за допомогою походів до логопеда, який навчить дитину правильно розмовляти.
 • Дуже часто дитина розмовляє ніс, через викривлення носової перегородки. Це часто буває після переломів, не лише у дітей, але і у дорослих. Найбільш схильні до такої травми активні діти, які часто б'ються, займаються контактними видами спорту, такими як бокс і карате.
 • Причиною гугнявості стає неправильна форма мови і наявність вуздечки. Але такі недоліки досить швидко вирішуються за допомогою хірургічного втручання.
 • Часто дитина говорить в ніс з тієї простої причини, що у нього спостерігається риніт або синусит. Він може бути як інфекційного, так і алергічного характеру.

Дитина говорить в ніс після хвороби: причини, методи лікування

Багатьох мам хвилює питання про те, що після перенесення захворювання, ГРВІ у дитини ще деякий час залишається гугнявість. При цьому наголошується, що соплів у дитини немає, але він як і раніше розмовляє в ніс. Це говорить про не долеченном захворюванні, а також про скупченні слизу. Швидше за все, може спостерігатися скупчення слизу в синусах, а також в гайморових пазухах.

Справа в тому, що гайморит зазвичай проявляє себе досить гостро, при цьому у дитини може боліти голова. Соплі при цьому не завжди течуть, їх може і не бути взагалі. Тому в будь-якому випадку при такому стані треба звернутися до отоларинголога.

На огляді

Причини:

 • Запалення мигдалин і аденоїдів. Це стан мама може виявити і самостійно. Досить провести огляд горла дитини із застосуванням звичайної ложки. Зверніть увагу, що бокові дуги, які знаходяться біля горла, збільшені, можуть бути навіть червоними. Дуже часто по задній стінці може набрякнути слиз. Це говорить про те, що дитина повністю не одужав і починає прогресувати бактеріальна інфекція.
 • Досить часто після вірусу у дитини може виявлятися розвиток бактеріальної флори. Це пов'язано з тим, що імунітет дитини знижується під час хвороби, тому умовно-патогенні мікроорганізми, які живуть на слизових оболонках, починають активно розмножуватися. Саме тому може виникати неприємний запах з рота, а також гугнявість при тому, що соплів у дитини може й не бути.
 • Найцікавіше, що причиною гугнявості часто стає алергічна реакція, про яку батьки навіть не підозрюють. Тобто за фактом дитина може бути здоровим, і соплів у нього немає, але при цьому дитина говорить в ніс. Досить часто це трапляється в літній час, коли починає літати тополиний пух. Це один з сильних алергенів, який може подразнювати слизову оболонку, і провокувати набряк на ній. В такому випадку дійсно соплів може не бути, дитина навіть може дихати ротом, але спостерігається. При цьому в нічний час, коли дитина знаходиться в горизонтальному положенні, з-за набряку слизової, може спостерігатися хропіння. У такому випадку необхідно звертатися до алерголога.
 • Багато батьків навіть при ГРВІ дають дітям невелику кількість антигістамінних препаратів. Дійсно деякі педіатри рекомендують це робити, тому що разом з вірусом часто спостерігається і набряк слизових оболонок, який можна зняти за допомогою антигістамінних препаратів. Добре себе зарекомендував Лоратадин, Цитрин, а також Едем. Ці ліки продаються в сиропах, тому давати їх можна навіть дітей дошкільного віку.
Лікування

Гугнявість, закладеність носа без нежиті, що робити?

Самостійно не рекомендуємо лікувати гугнявість, тому що причин виникнення величезна кількість. В обов'язковому порядку варто відвідати отоларинголога, який визначить причину того, щоб малюк говорить в ніс. Адже лікування хвороб горла, аденоїдів, а також вух, істотно відрізняються. Не рекомендуємо давати антибіотики в тому випадку, якщо ви не впевнені в діагнозі. Це не безпечні ліки, які не варто давати без призначення лікаря.

Багато матусі починає гріти ніс, використовуючи соляні грілки або відварне гаряче яйце. Ми не рекомендуємо цього робити, тому що при прогріванні в'язкість зв'язку зменшується, вона стає більш плинною. Відповідно легше проникає в тонкі слухові ходи, тому ви можете не поліпшити ситуацію, а навпаки, значно погіршити її. Те ж саме відбувається і при прогріванні носа.

Оперативне втручання

Тому будь-які прогрівання, фізіопроцедури, рекомендується робити лише після призначення лікаря. Для полегшення стану та зняття закладеності, рекомендуємо робити інгаляції з лужними розчинами. Для цих цілей можна скористатися водою Боржомі, Єсентуки, або приготувати слабкий розчин соди. Інгаляції здійснюються за допомогою звичайних парових чайників, або ж із застосуванням небулайзерів.

Інгаляції суттєво покращують стан слизової оболонки, знімають набряк і покращує носове дихання в нічний час. Обов'язково подбайте про зволоження повітря у приміщенні. Навіть якщо дитина одужала, але у нього спостерігається гугнявість, радимо постійно провітрювати приміщення, ввечері мити підлогу, і вмикати на ніч зволожувач. Досить часто гугнявість може спостерігатися і від дуже сухого повітря.

ВІДЕО: Гугнявість