Чому не можна чіпати, розоряти гнізда птахів: інформація для дітей. Як оцінити вчинок хлопчиків, які розоряють гнізда?

Причини, по яким не можна розоряти пташині гнізда.

Птахи у багатьох культурах вважаються містичними створіннями, які часто беруть участь в обрядах. Нерідко додають у будь-зілля, чародейные відвари кіготь птиці або її перо. У цій статті ми поговоримо про пташиних гніздах, і чому ж їх не можна руйнувати.

Чому не можна чіпати, розоряти гнізда птахів: інформація для дітей

Справа в тому що в природі все дуже тісно пов'язано. Птахи живляться комахами, а також поїдають мишей. Якщо весь вид вимре, то більш великим тваринам не буде чого їсти. Наприклад, вовки та лисиці не зможуть полювати на птахів і поїдати їх, а колонії різних комах і мишей заполонять склади і з'їдять всі запаси. Тому популяція птахів є дуже важливою.

Існує кілька причин, по яких не варто чіпати пташині гнізда:

 • Якщо птах побачить, що ви чіпаєте її гніздо, а також намагаєтеся взяти в руки яйця, вона більше не повернеться до цього місця. Тому що вважає його небезпечним і знайде собі більш затишне містечко для побудови нового гнізда.
 • Якщо в гнізді яйця, ви їх поторкали, птах полетить і пташенята, які мають вилупитися, просто загинуть всередині шкаралупи. Бо як без материнського тепла вони не зможуть з'явитися на світло.
 • Чіпаючи пташине гніздо, ви робите його видимим для хижаків. Таким чином тварини, а також більш великі птахи можуть помітити гніздо, і розікрасти його, коли ви підете.
 • Ще одна причина, по якій не варто чіпати пташине гніздо — це магія. Здавна вважається, що якщо ви будете чіпати пташині гнізда, руйнувати їх, то накликати на себе біду, хвороби, нещастя.
Розорені пташині гнізда

Незважаючи на всі причини, за якими не варто руйнувати гнізда, існують можливі варіанти, за якими руйнування просто необхідно. Справа в тому, що дуже часто можна помітити на лініях високовольтних передач гнізда. Їм там знаходитися не можна, бо вони перешкоджають нормальній роботі цих ліній і передачі струму. Тому всі працівники, які обслуговують високовольтні лінії електропередач, змушені зносити такі гнізда. Бо вони заважають і можуть стати причиною короткого замикання, а також зникнення електрики в районі.

Дітям складно пояснити, чому не варто руйнувати пташині гнізда, але все ж є кілька варіантів:

 • Спробуйте розповісти дитині, що птахи — це живі організми, яким можна нашкодити. І навіть якщо дитина нічого не робить птиці, а лише хоче, щоб подивитися, що знаходиться всередині гнізда, це може стати причиною того, що пташенята замерзнуть.
 • Поясніть дитині, що без материнського тепла пташенята просто не вилупляться, вони помруть всередині шкаралупи. Крім того, спробуйте розповісти дитині, що якщо ви чіпаєте гнізда, тим самим привертаєте увагу хижаків. Великі тварини можуть спробувати знищити гнізда.
Розорені пташині гнізда

Як оцінити вчинок хлопчиків які розоряють гнізда?

Дуже часто дітям пропонують уроки добромыслия. Це метод прищепити любов до навколишньої природи, навчити їх піклуватися про наших братів менших. Тому необхідно всіляко розповідає дітям, як потрібно себе вести в умовах дикої природи. У цьому допоможе оцінка вчинку хлопчиків, які розоряють гнізда.

Існує кілька варіантів опису цих вчинків, і ось як їх можна охарактеризувати:

 • Хлопчики надходять немилосердно
 • По-злому
 • Грубо
 • Жорстоко
 • Погано

Тому не можна бути байдужим, необхідно спробувати врятувати гніздо. Якщо є кілька цілих яєць можна забрати їх додому й тримати в теплому місці до тих пір, поки не вилупляться пташенята. Крім того, існує ще один варіант: перекласти яйця з розореного гнізда в інше гніздо, поки птах знаходиться в іншому місці. Можливо вона висидить нове яйце, як своє рідне, і вигодує пташеня.

Дітям треба пояснювати, що так робити не варто, незважаючи на цікавість. Крім того, не можна не те що розоряти гнізда, небажано навіть чіпати. Тому як якщо птах помітить чи відчує щось недобре, вона просто полетить з цього місця і більше не повернеться. Пташенята з яєць не вилупляться.

гніздо

Необхідно берегти і цінувати братів наших менших, бо як природа дбає про нас, даючи їжу, а також можливість будувати свої будинки.

ВІДЕО: Чому не можна розоряти пташині гнізда