Скільки днів не можна митися, купатися, приймати душ після щеплення Манту, від грипу, проти правця, дифтерії, АКДП, АДМП, БЦЖ, гепатиту, кору, краснухи, Пентаксиму, Діаскінтесту? Після якихось щеплень не можна митися?

Основні правила водних процедур під час вакцинації і в поствакцинальний період.

Зміст

Скільки днів не можна митися після щеплення-проби Манту і чому?

Види реакцій на пробу Манту

Приймати душ можна і потрібно! Ніхто не відміняв гігієнічні процедури. Але діяти треба акуратно і з деякими застереженнями:

 • душ краще приймати через 24 години з моменту введення проби;
 • місце введення препарату не можна терти, чесати, впливати на нього досить агресивними миючими засобами, розклювати лейкопластиром, обробляти антисептичними засобами;
 • 72 години з моменту проведення проби бажано не приймати ванну. Це дозволить зберегти ранку від уколу закупореній і знизить ризик запалення;
 • 72 години з моменту проведення проби категорично не можна плавати в басейнах, відкритих водоймах, мочити місце уколу дощовою водою або талим снігом. Крім того, бажано уникати активного потовиділення.

Важливо: якщо місце уколу потрапило під вплив вологи, його потрібно акуратно промокнути (але не терти!) паперовим рушником або м'якою чистою тканиною.

Скільки днів не можна митися після щеплення від грипу і чому?

В даному випадку мова також йде зовсім не про заборону гігієнічних процедур. Приймати душ можна, але через 5-6 годин після вакцинації і тільки при хорошому самопочутті!

Протягом 24 годин з моменту вакцинації можна:

 • приймати ванну,
 • купатися у відкритих водоймах і басейнах,
 • надавати на місце уколу механічний вплив (чесати, терти і т. д.),
 • заклеювати місце уколу лейкопластиром;
 • мочити місце уколу дощовою водою або талим снігом і т. д.

Важливо: всі вищеперелічені рекомендації носять превентивний характер. Їх кінцева мета — не допустити появи запальних процесів в місці уколу.

Скільки днів не можна митися після щеплення проти правця і чому?

Дітям старше 3 років щеплення від правця роблять не тільки в область стегна, але і в область передпліччя

Утримайтеся від водних процедур протягом доби з моменту введення вакцини. У цей період слід поспостерігати за реакцією організму на вакцинацію.

Якщо протягом доби стан здоров'я хороше, можна прийняти душ (не гарячий). При цьому краще не використовувати мило або гель для душу. Також не рекомендується терти місце уколу мочалкою або жорстким рушником. Уникайте расчесов ранки.

Важливо: при температурі тіла вище норми будь-які водні процедури, в т. ч. душ, заборонені!

До всього іншого, залишаються актуальними поради з попередньої частини статті.

Скільки днів не можна митися після щеплення від дифтерії і чому?

Існує дуже зручна практика вакцинації за методом «2 в 1»: коли з'єднуються вакцини від дифтерії і правця.

У цьому випадку діють всі правила і рекомендації з попередньої частини статті.

Крім того, в поствакцинальний період під час водних гігієнічних процедур краще не використовувати ефірні олії, відвари і настої трав, сіль для ванн і т. д. щоб уникнути виникнення алергічних реакцій. Поствакцинальний період становить 72 години з моменту введення вакцини.

Скільки днів не можна митися після щеплення АКДС і чому?

Краще утриматися від купання на протязі 24-х годин з моменту вакцинації. Під купанням мається на увазі гігієнічний душ (не гарячий). Деякі педіатри радять збільшити цей час до 48 годин, побоюючись запізнілих реакцій дитячого організму. Якщо на протязі вказаного часу стан здоров'я залишається стабільно високою можна і потрібно прийняти душ.

При цьому краще відмовитися від використання мила, гелю для душу, відварів і настоїв трав, ароматичних солей і ефірних масел. Не рекомендується терти місце уколу мочалками або іншими аксесуарами для купання. При витиранні краще акуратно промочити цю зону м'якою чистою тканиною.

Крім того, протягом 24 годин з моменту вакцинації, не можна:

 • приймати ванну,
 • купатися у відкритих водоймах і басейнах,
 • надавати на місце уколу механічний вплив (чесати, терти і т. д.),
 • заклеювати місце уколу лейкопластиром;
 • мочити місце уколу дощовою водою або талим снігом і т. д.

Скільки днів не можна митися після щеплення АДМП і чому?

Правила поствакцинального періоду для АДМП збігаються з правилами поствакцинального періоду АКДП (див. попередню частину статті).

Скільки днів не можна митися після щеплення БЦЖ і чому?

Дітям до трьох років щеплення рекомендується робити в область стегна

Якщо у дитини гарне самопочуття, приймати теплий душ можна через 6-8 годин після вакцинації.

Через 24 години після вакцинації можна приймати теплу ванну. Однак, місце уколу краще не терти і не чесати, щоб не занести інфекцію.

Протягом 72 годин після вакцинації краще відмовитися від використання мила, гелів, шампунів, відвару або настою трав і т. д. Це обмеження обумовлене тим, що ви повинні бути впевнені, що зміни у зовнішньому вигляді уколу не пов'язані з алергічними реакціями на косметичні засоби, трави або ефірні масла.

Скільки днів не можна митися після щеплення проти гепатиту і чому?

Важливо: При температурі тіла вище норми будь-які водні процедури, в т. ч. душ, заборонені!

Купати можна, особливо якщо купання у ванній є важливою частиною розпорядку дня малюка. Прослідкуйте, щоб вода була досить теплою, але не гарячою. Крім того, постарайтеся трохи скоротити час перебування малюка у воді, щоб не розпарювати ранку від уколу. Перші 24 години після вакцинації постарайтеся не впливати на місце уколу милом, гелями для купання, кремами і т. д.

Зверніть увагу на наступні рекомендації: протягом 72 годин з моменту вакцинації можна

 • купатися у відкритих водоймах і басейнах;
 • надавати на місце уколу механічний вплив (чесати, терти і т. д.),
 • заклеювати місце уколу лейкопластиром і т. д.

Скільки днів не можна митися після щеплення від кору і чому? Скільки днів не можна митися після щеплення від краснухи і чому?

Вакцинація проводиться за методом «3 в 1»: коли з'єднуються вакцини від паротиту, кору та краснухи.

Водні процедури краще відкласти мінімум на 24 години. Це пов'язано з впливом вакцини на організм дитини, тому вакцина, як правило, містить живий ослаблений вірус.

Якщо на протязі вказаного часу стан здоров'я залишається стабільно високою можна і потрібно прийняти душ. При цьому краще відмовитися від використання мила, гелю для душу, відварів і настоїв трав, ароматичних солей і ефірних масел. Не рекомендується терти місце уколу мочалками або іншими аксесуарами для купання. При витиранні краще акуратно промочити цю зону м'якою чистою тканиною.

Скільки днів не можна митися після щеплення Пентаксима і чому?

Порівняльний графік вакцинації звичайними вакцинами та Пентаксимом

Все залежить від стану здоров'я дитини і здорового глузду батьків.

Якщо дитина в перші 5-6 годин після вакцинації активний та веселий, що передбачає нормальну реакцію на процедуру, а купання — важливий пункт у режимі дня дитини, купати можна в той же день з дотриманням всіх перерахованих вище рекомендацій. Але краще все ж, водні процедури краще відкласти мінімум на 24 години.

Якщо ви спостерігаєте деякі відхилення від норми, як-то підвищену знервованість, відсутність апетиту, підвищення температури і т. д., відкладіть купання на кілька днів і дайте організму дитини відновиться.

Скільки днів не можна митися після щеплення Діаскінтесту і чому?

Проба Діаскінтесту — сучасний аналог проби Манту з подібним механізмом дії. Для неї зберігаються всі рекомендації, якими супроводжується поствакцинальний період проби Манту (див. початок статті).

Після якихось щеплень не можна митися?

Таких щеплень немає! Однак, це не означає, що зробивши щеплення, потрібно мчати в парну або кілька годин поспіль приймати ванну з ароматною піною. І вже тим більше, не варто вирушати на пляж, басейн або на сеанс пелоїдотерапії.

Обов'язково звертайте увагу на загальний стан здоров'я після вакцинації. У цей період будь-які, навіть самі незначні відхилення від норми можуть свідчити про неготовність організму до нових навантажень.

А водні процедури — це не тільки задоволення, але і навантаження.

Обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем, у якого спостерігаєтеся. Решта рекомендації щодо поствакцинального періоду представлені вище по тексту.

Відео: Проба Манту — Школа доктора Комаровського — Інтер