Національний календар щеплень для дітей Росії, України, Білорусі, Казахстану 2019 року: таблиця. Прищепний календар для новонароджених та дітей до 1 року і до 3 років і старше: список обов'язкових щеплень на 2019 рік

У цій статті опубліковано національний календар щеплень на 019 року для Росії, України, Білорусі і Казахстану.

Зміст

Вакцинація дітей — це як профілактичний захід проти хвороб, так і лікувальна. В основному, щеплення робляться в цілях профілактики. Але бувають випадки, коли потрібно підвищити імунітет дитини під час якоїсь серйозної хвороби, і тоді щеплення вважається лікувальною. У цій статті будуть розміщені календарі щеплень для України, Білорусі та Казахстану. Читайте докладніше інформацію нижче.

Що потрібно знати батькам про щеплення та вакцинації дітей?

Багато батьків бояться робити щеплення своїй дитині і відмовляються від них. Але, якщо задуматися, то наслідки для здоров'я від перенесених хвороб у нещепленої малюка, можуть бути самими непередбачуваними. Все, що потрібно знати мамам і татам про вакцинації і щеплення для дітей, читайте в нашій статті за цим посиланням. В ній розвінчані багато міфи і реальність, і правдива інформація про те, до чого може призвести відмова від проведення вакцинації.

Які щеплення обов'язково потрібно робити дітям: список

Всім родичам багатьох дітей часто здається, що лікарі роблять занадто багато щеплень маленьким дітям. Але, адже і з кожним десятиліттям з'являються нові небезпечні хвороби, які забирали життя мільйони людей. Існує схема або календар проведення вакцинації, починаючи з народження і до 18 років. Які щеплення обов'язково потрібно робити дітям? Ось список:

 • Гепатит групи В
 • БЦЖ
 • АКДП
 • Паротит
 • Туберкульоз
 • Дифтерія
 • Поліомієліт
 • Кір
 • Краснуха
 • Гемофільна інфекція

Як бачите цей список невеликий. Багато вакцини об'єднані і дитині виконується одна щеплення, захищає від декількох захворювань. Наприклад АКДП — коклюш, дифтерія, правець.

Календар обов'язкових щеплень дітям Росії 2019 року: список і графік щеплень від народження до 18 років

графік щеплень від народження до 18 років:
Вакцинація від народження до 6 місяців
Вакцинація дітям до 1 року
Вакцинація дітей від року до 14 років
Вакцинація до 18 років

Важливо знати: Різні прищепні компоненти можуть бути введені дитині (крім вакцин від туберкульозу), якщо це потрібно в конкретному випадку, в один прийом, але різними уколами. Тому не лякайтеся, якщо вашій дитині за один прийом призначено зробити кілька прищепних уколов.

Календар обов'язкових щеплень дітям України 2019 року: список і графік щеплень від народження до 18 років

На Україні календар вакцинації трохи інший на відміну від російського. Санітарні лікарі щороку переглядають пункти графіка вакцинації, який може дещо видозмінюватися. Ось як виглядає календар обов'язкових щеплень дітям України 2019 року. В списку і графіку від народження до 18 років відмічені знаком «+» ті вакцини, які потрібно робити в тому чи іншому віці.

Вакцинація в Україні

Календар обов'язкових щеплень дітям Білорусі 2019 року: список і графік щеплень від народження до 18 років

У Білорусі 9 обов'язкових вакцин для дітей, які потрібно ввести від народження і до повноліття. Першу вакцину вводять новонародженому в 1 день появи на світ. Потім за графіком. Ось графік обов'язкових щеплень дітям Білорусі 2019 року зі списком щеплень від народження до 18 років:

Вакцинація в Білорусі

Календар обов'язкових щеплень дітям Казахстану 2019 року: список і графік щеплень від народження до 18 років

У Казахстані вакцинація проводиться дітям від тих же хвороб, що і в нашій країні. Однак різняться терміни виконання норм прищеплювального графіка. Нижче знаходиться схема з календарем обов'язкових щеплень дітям Казахстану на 2019 рік з переліком та графіком, починаючи від народження і до 18 років:

Вакцинація в Казахстані

Є нова щеплення в календарі щеплень 2019 року?

Майже всі батьки ставляться з побоюванням до нових уколів своїм малюкам. Деякі відмовляються від них, ризикуючи здоров'ям дитини. Варто зазначити, що новою щеплення в календарі щеплень 2019 року немає.

 • Нова вакцина в наступному році — від грипу.
 • Склад вірусу грипу 2019 буде відрізнятися від складу такого ж вірусу попередніх років.
 • Тому фахівцями створюються нові вакцини, щоб вони могли створити хороший імунітет у людини до конкретного штаму грипу.
 • Але щеплення від цього захворювання не є обов'язковою. Вона рекомендована, так як грип з кожним роком викликає все більше ускладнень.

Тому, якщо хочете зберегти здоров'я своєї родини, значить ви повинні зробити таке щеплення всім членам сім'ї, тим більше що вона виконується безкоштовно.

Відео: Календар щеплень — Школа доктора Комаровського