Чи можна митися, купатися у великі православні церковні свята, купати дітей, мити голову, ходити в лазню в Прощену, Вербна неділя, Великдень, Трійцю, Червону Гірку, Покрив день, Радоницу, у Святвечір перед Різдвом, на Різдво?

Прикмети і думки священиків, щодо купання в православні свята.

Зараз існує величезна кількість повір'їв щодо церковних свят. До наших часів дійшло думка, що у великі церковні свята, такі як і Трійця, Благовіщення, навіть «птах гнізда не в'є». У статті ми розберемося, чи можна купатися в свята.

Чи можна митися, купатися у великі православні церковні свята дорослим?

Багато виправдовують свою лінь і прикриваються божественними святами. Насправді це неправильно, так як думка священнослужителів у цьому питанні досить певні. Священнослужителі вважають, що всі робочі справи, фізична праця, якісь невідкладні роботи в церковні свята можна робити. Але виконання цих справ не має бути замість відвідування храму. Тобто віруюча людина повинна відвідати храм. Про те, чи можна купатися в неділю, прочитайте тут.

Після молитви й богослужіння, можна приходити додому і займатися своїми справами. Тобто, можна шити, в'язати, прати, митися, купатися.

На Русі Християнство народу нав'язувалася, тому одним із способів змусити людей приходити в храм, було здійснити заборона. Сказати, що якщо ви не будете відвідувати храм, Бог вас покарає.

Хрещення

Чи можна мити голову, ходити в лазню в православ'ї: прикмети, думка священика

В ті часи не працювали лазні та перукарні в Прощену, Квітну і, взагалі, будь-неділю. Це було зроблено для того, щоб люди замість якоїсь фізичної роботи, відпочинку, приходили в храм. Точно також справи йшли не тільки з неділею, але і з православними святами. Такими як Трійця, Благовіщення, Великдень.

Думка священика:

  • Зараз віра нікому не нав'язується, тому віруючі люди самостійно в православні свята йдуть до церкви. Вони свого часу витрачають на те, щоб помолитися і здійснити богослужіння. Відповідно цей день повністю присвячується молитвам і служінню Богу.
  • Ну якщо в цей день є якісь невідкладні справи, ви відвідали храм, помолилися, то всі домашні справи, такі як прання, готування, прибирання, купання можна здійснювати. Тобто митися, купатися, мити голову в православні свята можна. Священнослужителі вітають прихід в храм чистого людини.
  • Ні в якому разі не можна виправдовувати свою лінь і відкладати якусь фізичну роботу, праця на городі з-за православного свята. Це робити заборонено.

Тобто всі традиції щодо заборони на фізичну працю, прибирання будинку, приготування їжі, вишивання, шиття, є не більше ніж прикметами і традиціями, які прийшли до нас ще з часів Русі, коли християнство нав'язувалася.

Храм

Чи можна купати дітей у великі православні церковні свята?

На жаль дітям не поясниш, що в православний свято, як Різдво, Святвечір і Радоницу бруднитися не можна, копатися в бруді теж не варто. Особливо діти 1-3 років можуть шкодничать, бруднитися. Відкладати на наступний день миття або купання дитини не варто.

Перед відвідуванням храму Покрив день, перед Різдвом дитину треба помити, привести в порядок, причесати і прийти з ним на богослужіння. Після цього, якщо дитина забрудниться, її можна мити і купати незалежно від того, який це день. У православні свята гігієнічні процедури необхідно здійснювати.

Церковне свято

Як бачите, священнослужителі дозволяють займатися домашніми справами, прибиранням, приготуванням їжі, купанням, миттям голови в православні свята. Це можна робити в тому випадку, якщо ці справи не здійснюються замість відвідування храму. Після відвідування церкви, ви можете займатися чим хочете.

ВІДЕО: Купання в православні свята