Чи можна митися, купатися в неділю дорослим і купати дітей, мити голову, ходити в лазню в православ'ї: прикмети, думка священика

Думку священнослужителів, щодо купання в неділю.

Після запровадження християнства Князем Володимиром, неділя стало офіційним вихідним днем. Це було зроблено для того, щоб всі робочі люди, які до цього працювали в неділю, змогли відвідувати церкву, молитися і бути присутніми на богослужінні.

Чи можна митися, купатися в неділю дорослим, мити голову, ходити в лазню в православ'ї: прикмети, думка священика

Відповідно в неділю важка фізична робота скасовувалася і говорили, що тих, хто буде працювати в неділю, покарає Бог. Це було зроблено для того, щоб залякати людей і примусити їх ходити в храм по неділях. Незважаючи на це, після офіційного запровадження християнства на Русі, багато люди продовжували таємно поклонятися язичницьким богам.

Неділю на Русі:

  • У неділю навіть не можна було митися. Це пов'язано з тим, що раніше, для того щоб попаритися в лазні, необхідно було зробити дуже багато важкої фізичної роботи. Наприклад, наколоти дров, розтопити лазню, вимити її. Це було досить затратно як за часом, так і за фізичним силам.
  • Відповідно до літургії не можна було встигнути натопити лазню і попаритися. Тому люди, які хотіли відвідати лазню, відкладали свій похід в храм. Цього робити було не можна.
  • У Благовіщення кажуть: «Курочка яєчко не несе, дівчина коси не плете». Господиня не повинна ножиці бачити, голки брати в руки, скотину з дому випускати. Прясти не можна в неділю і в свято, а в'язати можна.

Детальніше про купання в православні свята, можна дізнатися тут.

купатися в неділю

Думку священнослужителів:

  • Зараз ситуація змінилася, тому як більшість лазень платні, і працюють вони зовсім за іншим принципом. Тепер немає необхідності півдня колоти дрова, щоб попаритися в лазні. Достатній замовити приміщення на певний час і прийти попаритися. Якщо у вас своя власна лазня, ви живете в приватному будинку, то тут все ще простіше. Зараз дуже багато електричних печей для лазні та різноманітних камінів, які топляться без дров.
  • Священнослужителі нічого не мають проти відвідування лазні в неділю, якщо звичайно відпочинок в лазні не замінюється походом в храм. Тому, якщо ви помолилися будинку або сходили до церкви в неділю, можете сміливо приходити додому і відвідувати лазню, митися, купатися, або мити голову.
  • Виходячи з усього вищесказаного, купатися по неділях, приймати душ, ходити в лазню не є гріхом і Бог за це не карає. Священнослужителі не забороняють відвідувати лазню і купатися в неділю.

Точно така думка існує щодо православних свят, які припадають на неділю чи на будь-який інший будній день. Зараз багато людей працюють в церковні свята, якщо вони припадають на будній день. Тому ніякого покарання бути не може

купатися в неділю

Чи можна купати дітей в неділю?

Купати дітей неділю не просто можна, а й потрібно. Справа в тому, що найчастіше в понеділок дітям потрібно йти в школу або в сад. Тому необхідно привести дітей в порядок, вимити їм волосся і інші частини тіла.

Служителі церкви нічого не мають проти купання дітей по неділях. Це ніяк не суперечить правилам, адже в неділю богослужіння відбувається в першій половині дня. Тому після обіду можна спокійно вирушати купатися і займатися своїми справами.

Діти купаються в неділю

Священнослужителі не забороняють купатися, приймати душ, ходити в лазню у вихідні дні. Тобто в неділю або в православні свята можна купатися.

ВІДЕО: Купатися в неділю