Яку вагу можна піднімати після інфаркту міокарда, інсульту? Чому після інфаркту міокарда, інсульту не можна піднімати тяжкості? Що не можна робити після інфаркту міокарда та інсульту?

Допустимі норми ваги, які можна піднімати після інфаркту та інсульту.

Багато уважають інфаркт міокарда певним вироком і питанням часу, коли відбудеться наступний напад. Насправді фахівці вважають інакше. При правильних фізичних навантаженнях і певному способі життя, вдасться уникнути наступного нападу.

Чому після інфаркту міокарда, інсульту не можна піднімати тяжкості?

Звичайно, деякий час після інфаркту доведеться повністю виконувати всі вказівки лікаря. Після відновлення, коли пацієнта випишуть додому, також варто бути уважним до свого здоров'я. Але ніяких серйозних обмежень після інфаркту немає. Більшість людей вважають, що після цього діагнозу необхідно повністю виключити фізичні навантаження й дотримувати постільний режим. Це в корені невірне твердження, і лікарі вважають, що помірні фізичні навантаження допоможуть уникнути наступного нападу.

Причини, по яким не можна піднімати тяжкості:

  • Спочатку після виписки з лікарні, хворому присвоюється певний рівень. Виходячи з неї прибираються фізичні навантаження. Для визначення максимально допустимих фізичних навантажень, використовується біг на біговій доріжці, або їзда на велосипеді. Пацієнт сідає на велосипед або стають на бігову доріжку і крутить педалі або біжить протягом 6 хвилин. Після цього датчик протягом цього часу контролюється пульс, тиск і роботу серця. Виходячи з цих навантажень вибираються рекомендації.
  • Відразу після виписки з лікарні не можна займатися бігом, важкою фізичною працею і навіть досить простий роботою по будинку. Але з часом навантаження можна збільшувати. Лікарі рекомендують виконувати нескладну гімнастику протягом всього часу після виписки. Тобто кожен день треба робити певний комплекс вправ. Це дозволити тренувати серце і уникнути нападів.
  • Але все ж у списку є заборонені дії і заборонені заняття. Наприклад, це стосується підйому тягарів. Тобто, якщо ви до цього займалися важкою атлетикою, то доведеться розпрощатися з цим заняттям.
Інфаркт міокарда

Яку вагу в кілограмах можна піднімати після інфаркту міокарда, інсульту?

Існує певний ліміт на підйом вантажів. Чоловікам після інфаркту не можна піднімати більше 10 кг, а жінкам більше 5 кг.

Взагалі, допустима вага вибирається в кожному індивідуальному випадку і залежить від особливостей перебігу хвороби. Справа в тому, що існують категорії людей, яким дозволяється піднімати тяжкості вагою до 20 кг Це стосується чоловіків, для жінок максимально допустимим вагою вважається 3-5 кг

Багато хто вважає, що після виписки з лікарні не можна займатися простий домашньою роботою. Тобто не можна прибирати, мити посуд, замітати, пилососити і мити підлогу. Це в корені невірне твердження. Тому як ці фізичні навантаження є невеликими і допустимими.

Біль у грудях

Що не можна робити після інфаркту міокарда та інсульту?

Відразу після виписки доведеться почекати, і поступово збільшувати фізичні навантаження. Все це робиться під контролем лікаря і самого хворого.

Заборонені та дозволені заняття:

  • Хворий повинен контролювати свій пульс і самопочуття. Якщо лікар порекомендував певний комплекс вправ, але в ході їх виконання ви відчуваєте нездужання, головний біль, задишку, то варто терміново припинити заняття. Після цього повідомте свого лікаря, що навантаження виявилися для вас надмірно складними. Але частіше всього через місяць після виписки, більшість хворих можуть виконувати нескладну домашню роботу. Таку як миття підлог, прибирання по будинку, а також комплекс вправ, який призначив лікар.
  • Зверніть увагу, плавання вважають найпростішим видом спорту і самим щадним. Вважається, що під час плавання навантаження на серце і м'язи не дуже великі. Насправді це не так. Плавання дуже корисно для хребта і для м'язів, але досить шкідливо для серця. Так як при занятті цим видом спорту, серце зазнає дуже великих навантажень. Тому від плавання після інфаркту або інсульту варто повністю відмовитися.
  • Не можна висіти вниз головою або виконувати вправи, при яких кров доливати до мозку. Тобто не можна виконувати нахили, млин та інші вправи, при яких голова нахилена вниз. Повністю варто виключити фізичну працю на спеці або на холоді. Тому, якщо ви до інфаркту або інсульту працювали на вулиці, вам доведеться підшукати нову роботу.
На прийомі у кардіолога

Пам'ятайте, постільний режим, повне обмеження рухливості і лежачий спосіб життя, збільшують ризик повторного нападу. Тому хворий зацікавлений не сидіти на одному місці, а вести досить активний спосіб життя.

ВІДЕО: Інфаркт та інсульт