Можна піднімати тяжкості при геморої, панкреатиті, виразці шлунка, міомі матки, після припікання ерозії, короткозорості, захворюваннях хребта і суглобів? Захворювання, при яких не можна піднімати тяжкості: список

У статті ви дізнаєтеся про те, як правильно піднімати тяжкості і при яких захворюваннях цього робити не варто.

Зміст

Чому шкідливо піднімати великі тяжкості?

Носити тяжкості і великі вантажі в руках протипоказано будь-якій людині. Справа в тому, що важка ноша може безпосередньо вплинути на здоров'я людини, на кожну систему організму. До 25 років (медична точка зору) формується хребет, а значить, часте піднімання і носіння ваги можуть зіпсувати і викривити його.

ВАЖЛИВО: Особливо негативно вантажі позначаться на формуванні скелета дітей і підлітків. Саме тому з'являються такі проблеми зі здоров'ям, як сколіоз і навіть міжхребетні і пупкові грижі.

Навіть чоловіче тіло, яке більше жіночого пристосоване до фізичної праці і підняття важких речей, може бути вразливим до непідйомним ношам. Часте підняття важких вантажів і сумок (з неправильним розподілом їхньої ваги) може посприяти утворенню хондроза, пошкодження хребців і їх зміщення, а також обмеження, перелому кістки, радикуліту.

Жінкам потрібно бути уважнішими з підняттям тягарів тому, що їх кістки і скелет набагато ніжніше, ніж чоловічий і вони більш крихкі. Крім того, може статися зсув всіх внутрішніх органів, а також опущення матки, що загрожує безпліддям.

Чим загрожують тяжкості

Можна піднімати тяжкості при геморої, панкреатиті, виразці шлунка, міомі матки, після припікання ерозії, короткозорості, захворюваннях хребта і суглобів?

Рекомендації:

 • При геморої піднімати тяжкості рідко або часто категорично не можна. Це захворювання характеризується варикозним розширенням вен в анальному проході. Навантаження (підняття важких впливає на черевну порожнину) сприяють скороченню м'язів і посилення кровотоку. Це провокує неправильну циркуляцію крові, що посилює захворювання.
 • При панкреатиті (запальному процесі підшлункової) також небажано підняття тягарів більше 5-6 кг Це застереження обов'язково, адже статичне навантаження на внутрішні органи може сприяти порушеною циркуляції крові у внутрішніх органах.
 • При виразці шлунка небажано носити тяжкості і здійснювати важкі фізичні навантаження, особливо якщо у вас є «кисла» відрижка або ви відчуваєте важкість.
 • При міомі матки категорично заборонені навантаження і підняття будь-яких ваг, так як подібні дії можуть призвести до небажаного опущення матки і ускладнень.
 • Після припікання ерозії слід уберегти себе від навантажень і підняття важких речей деякий час (близько місяця), щоб полегшити загоєння і не домогтися ускладнень.
 • При короткозорості небажано піднімати тяжкості більше 5-6 кг, щоб не спровокувати відшарування сітківки ока і не порушити кровообіг в капілярах.
 • При захворюванні хребта підняття тягарів загрожує тим, що це може тільки погіршити ваш стан і призвести до запалення, міжхребетним гриж, викривлення, болів.
 • При захворюваннях суглобів підняття тягарів не буде сприяти зниженню запальних процесів, а також «подарує» вам хворобливі відчуття.
Як правильно і безпечно піднімати тяжкості?

Скільки можна піднімати тяжкості після припікання ерозії?

Після припікання ерозії важливо не піднімати нічого важче 1-2 кг протягом 30 днів. Це може посприяти порушення циркуляції крові, скорочення м'язів і кровотеч. В результаті припікання виявиться марним і його потрібно буде проводити повторно.

Піднімала тяжкості — болить низ живота: чому?

Якщо жінка буде піднімати тяжкості, незмінно буде здійснюватися навантаження на органи малого тазу. Матка (м'язовий орган) почне скорочуватися і це може призвести до таких неприємних наслідків, як хворобливе відчуття і навіть кровотеча.

Яку вагу можна порушувати при геморої, панкреатиті, виразці шлунка, міомі матки, після припікання ерозії, короткозорості, захворюваннях хребта і суглобів?

Рекомендації:

 • При геморої – не більше 5 кг.
 • При панкреатиті – не більше 7-8 кг
 • При виразці шлунка – не більше 10 кг.
 • При міомі матки – не більше 1-2 кг
 • Після припікання ерозії – не більше 1-2 кг (перший місяць).
 • При короткозорості – не більше 6-7 кг
 • При захворюваннях хребта – не більше 5-6 кг.
 • При хворобах суглобів – не більше 5-7 кг
Які можна піднімати тяжкості при різних захворюваннях?

Як піднімати тяжкості без шкоди для хребта?

Поради:

 • Завжди ноги розставляйте так, щоб вони були на ширині плечей. Це допоможе вам правильно розподілити вагу по тілу і не нашкодити хребту.
 • Завжди намагайтеся піднімати вантаж так, щоб основну тяжкість виносили ноги, а не спина.
 • Тримайте вантаж близько до тіла, а не на витягнутих руках
 • Ніколи не згинайте спину, коли піднімаєте або несете тяжкості

ВАЖЛИВО: Не соромтеся просити про допомогу, якщо вам потрібно підняти щось важке і завжди заздалегідь продумуйте, як ви будете піднімати важкий предмет перед самою дією.

Рекомендації з підняття ваги
Як правильно піднімати тяжкості і здійснювати фізичну роботу?

Відео: «Як правильно піднімати тяжкості?»