Яку вагу, скільки кілограмів можна піднімати людині після лапароскопії, порожнинної операції, апендициту, видалення матки? Коли можна піднімати тяжкості після лапароскопії, порожнинної операції, апендициту, видалення матки?

Вага, який можна піднімати після лапароскопії та апендициту.

Видалення апендициту досить поширена операція, якої зараз нікого не здивуєш. Якщо раніше подібні операції проводилися хірургічним шляхом за допомогою розрізу в нижній частині живота, то зараз втручання можна виконати лапароскопічним методом.

Чому після лапароскопії, порожнинної операції, апендициту, видалення матки не можна піднімати тяжкості: причини

В результаті лапароскопії немає необхідності робити надріз внизу живота. В ході операції лікар вводить в області апендициту або іншого органу зонд з камерою, а також спеціальний стержень, який надуває живіт і робить видимим органи усередині черевної порожнини.

Після операції не залишається величезних шрамів, як при порожнинної. Залишається три невеликих отвори, довжиною 5-10 мм. Іноді лікарі навіть не накладають шви на подібного роду рани. Основною перевагою такої операції є зниження терміну реабілітації. Справа в тому, що всі порожнинні операції з розрізами, характеризуються запаленнями шовного області.

Практично будь-яка порожнинна операція є досить небезпечною і важко переноситься. В першу чергу це пов'язано з наявністю швів. Щоб отримати доступ до черевної порожнини, доктору доводиться розрізати не тільки шар шкіри і жиру, але ще і м'язову тканину.

Після операції

Причини заборони на підйом вантажів:

  • Порушення цілісності шкірних покривів
  • Розрізи м'язів
  • Наявність шовного матеріалу
  • Зміщення внутрішніх органів

Нерідко шви після операції запалюються, кров, гнояться, також можливо розбіжність швів. Період реабілітації в першу чергу залежить від складності операції і її успішності. Однією з найбільш неприємних є операція по видаленню матки. Справа в тому, що після оперативного втручання традиційним чином з розрізом черевної порожнини, залишається довгий шов. Цей шов може запалюватися, довго не загоюється і гноїться. Нерідкі випадки розходження швів, тому швидкість реабілітації і одужання залежить від дотримання рекомендацій лікаря. В кожному окремому випадку вони індивідуальні.

На консультації у гінеколога

Яку вагу, скільки кілограмів можна піднімати після лапароскопії, порожнинної операції, апендициту, видалення матки?

В першу чергу період реабілітації залежить від довжини шва і від тяжкості оперативного втручання. Але все ж існують середні межі та періоди одужання, а також загальні рекомендації. При лапароскопії можна вставати з ліжка всього через 3 години. Дуже часто пацієнта виписують додому на наступний день. Тому як немає швів і болю досить толерантні. Навіть немає необхідності приймати анальгетики і знеболюючі препарати.

Допустима вага:

  • З класичними порожнинними операціями з розрізами в черевній порожнині, справи йдуть трохи складніше. Шов може дуже довго не гоїтися і погано зростатися. Тому вам необхідно доглядати за швом, виконувати рекомендації лікаря, а також берегти себе.
  • При порожнинної операції, неважливо це апендицит або видалення матки, виписують хворого приблизно через тиждень із стаціонару. Після цього хворий протягом 30-45 днів перебуває на лікарняному і спостерігається у дільничного лікаря.
  • Щоб не було ніяких ускладнень, крім догляду за швом, необхідно дотримувати рекомендації стосовно фізичної праці. В основному після проведення лапароскопії ще близько місяця не можна піднімати тяжкості вагою більше 5 кг. При порожнинної операції ці обмеження можуть збільшуватися строком до півроку.
  • У ці півроку необхідно не тільки не тягати тяжкості, але ще обмежити фізичні навантаження. Це стосується занять спортом і бігом. У найбільш складних випадках максимальним терміном реабілітації є півроку. Саме в ці півроку не можна піднімати більше ніж 5 кг ваги.
  • Якщо шрам і шов швидко зростаються, немає ніяких ускладнень, то ці обмеження діють приблизно 2 місяці. Тобто 2 місяці не можна піднімати тяжкості вагою більше 5 кг
Операція з видалення апендициту

Коли, через скільки можна піднімати тяжкості після лапароскопії, порожнинної операції, апендициту, видалення матки?

Перший тиждень або місяць, в руки при серйозних порожнинних операціях не можна брати більше 3 кг. Мова зараз йде не про якихось певних силових тренуваннях, а про звичайні покупки. Адже ми дуже часто не контролюємо і поняття не маємо, яку вагу несемо додому з магазину.

Підготовка обладнання до операції

Як бачите, період реабілітації і рівень фізичного навантаження вибирається лікарем, виходячи з перебігу операції та загальних прогнозів. Намагайтеся дотримуватися всіх рекомендації лікаря і не порушувати їх. Це суттєво прискорить процес одужання.

ВІДЕО: Період реабілітації після операції