Забій променево-зап'ясткового суглоба: причини, симптоми, лікування

Способи лікування забиття променево-зап'ясткового суглоба.

Забій променево-зап'ясткового суглоба є досить поширеною травмою. Найчастіше з'являється після падіння на долоню або під час сильного удару зап'ястям. У цій статті ми розповімо, яким чином можна вилікувати цю патологію.

Симптоми та причини травмування променево-зап'ясткового суглоба

Як зазначалося вище, основними причинами травмування є як удари і падіння на долоню. Тобто, коли весь вагу тіла падає і чинить тиск на долоню. Саме тоді спостерігається забій. Варто відзначити, що діагностується забій досить просто, необхідно спробувати покрутити зап'ястям по колу.

Якщо виникає сильний біль, а також скутість руху, доктор може відправити вас на рентген, для того щоб визначити ступінь забиття. При забитті досить рідко спостерігається пухлина, що в цьому місці може спостерігатися крововиливи. Тому в області зап'ястя може з'явитися синяк або червоні прожилки, напухає ця область рідко.

Стан зап'ястя

Крім того, часто спостерігається набряклість в цій області. Розташована вона зовсім не так як гематома, окремим великим вузлом, а поширюється досить широко і має відносно плоский характер, без яскраво вираженого рельєфу. Ця набряклість пов'язана з тим, що в цій області знаходиться багато тканин з картатої структурою, дуже рихлою.

Завдяки цьому набряк швидко поширюється і займає велику площу. Найбільш швидко проходить забій променево-зап'ясткового суглоба на правій руці. Це пов'язано з рухливістю даної кінцівки і постійною роботою зап'ястя. З лівою рукою справи йдуть трохи гірше, тому що в більшості випадків вона є неробочим. Відповідно і задачі, які на неї покладаються, не такі інтенсивні, як на праву руку. Тому реабілітація проходить декілька довше, ніж при забитті правої руки.

Забій

Лікування забиття променево-зап'ясткового суглоба

Справа в тому, що основне завдання — це зменшити набряк і зменшити тиск на нервові закінчення в цій області. Відповідно ідеальним варіантом є прикласти до забитого місця лід або холодну тканину, змочену у воді, відразу після забиття.

Лікування:

  • Тримати необхідно протягом півгодини, для того щоб зменшити набряк можна використовувати охолоджуючі мазі, які купуються в аптеці. В основному вони містять ментол. Далі, треба забезпечити повний спокій суглобу руки. Для цього зазвичай область зап'ястя фіксується еластичним бинтом. Якщо забій сильний, накладають лангетку. Вибір фіксуючого засобу залежить від тяжкості захворювання та призначення травматолога.
  • Приблизно через три дні використовують абсолютно іншу методику і починають розігрівати область суглоба. Відразу накладати зігріваючих мазей, пов'язок на хворий суглоб не можна. Це спровокує збільшення набряку. Якщо минуло три дні, то можна сміливо накладати компрес з зігріваючою маззю. Він буде стимулювати розсмоктування набряку, а також гематоми в цій області. Серед розігріваючих мазей можна виділити Финалгон.
  • Зверніть увагу, що зап'ястя повинно знаходитися трохи вище ліктя, відповідно потрібно накласти пов'язку під кутом приблизно 90 градусів. Якщо удар був сильним, то близько тижня необхідно ходити з цією пов'язкою і повністю обмежити руху даної рукою. За цей час кровообіг в даному області може порушуватися. Тому може знадобитися масаж і лікувальна фізкультура, розігрівання.
  • Час від часу вам доведеться розробляти кисть круговими рухами, водити нею, а також проводити масаж-від кінчиків пальців до ліктя. Якщо спостерігається дуже сильний біль, можна змастити зону променево-зап'ясткового суглоба Диклофенаком. Підійдуть такі засоби, як Кеторол. Ці засоби допомагають зменшити хворобливі відчуття і швидко проникають в область ураженого суглоба. Через 3 дні після забиття можна скористатися зігріваючими компресами.
  • Їх можна робити за допомогою звичайного мішечки з сіллю, яка розігрівається на сковороді. Будуть корисні компреси з Новокаїну. Для цього одну частину Новокаїну змішують з чотирма частинами води, змочують бинт, накладають на хворе місце, замотують еластичним бинтом. Такий компрес потрібно тримати не більше години. Також досить ефективним є компрес з горілкою або спиртом. Для цього тканину змочують спиртом або іншим міцним алкоголем. Можна скористатися Димексидом, і на годину прикласти до хворого місця, зафіксувавши еластичним бинтом.
Ортрез

Перша допомога при забитті променево-зап'ясткового суглоба

Інструкція:

  • Для початку необхідно знерухомити суглоб. Якщо є рана, в такому випадку необхідно обробити будь-яким антисептиком. Відмінним варіантом стане Хлоргексидин, перекис водню або звичайний спирт. Якщо немає цих коштів, можна просто промити рану водою з милом.
  • Далі, накладається стерильна пов'язка, і суглоб обездвиживается. Якщо в цьому місці є постійний біль, дозволено пити знеболюючі препарати, такі як Кетанол, наклавши щільну пов'язку.
  • Зверніть увагу, що забій променево-зап'ясткового суглоба є відносно легкою травмою, яка відмінно лікується в домашніх умовах. Єдине, що на самому початку, в обов'язковому порядку необхідно звернутися до лікаря, щоб зробити рентген і визначитися з тяжкістю ураження.
  • Від ефективності лікування буде залежати наскільки швидко ви відновиться. Якщо не звертатися до лікаря у разі важкого удару, це подовжить період відновлення, а також погіршить загоєння суглоба. Крім того, в майбутньому, можуть спостерігатися проблеми неврологічного характеру або зниження рухливості даного суглоба.
Ортрез

Для лікування забиття променево-зап'ясткового суглоба необхідно обмеження рухливості і нестероїдні протизапальні препарати, які допоможуть зняти запалення і зменшити пухлину суглоба. Для того щоб не стискалися нервові закінчення і не провокували неврологічні порушення.

ВІДЕО: Забій зап'ястя