Остеоартроз гомілковостопного суглоба: причини, симптоми, способи лікування

Причини, симптоми і методи лікування остеоартрозу гомілковостопного суглобу.

Остеоартроз гомілковостопного суглоба — це хронічний недуга, який втягує в себе всі складові частини гомілкостопа. У цій статті ми розповімо про симптоми цієї недуги і способи його лікування.

Остеоартроз гомілковостопного суглоба: симптоми

Варто відзначити, що це зовсім не поразка якійсь конкретній частині суглоба. В цілому остеоартроз вражає практично весь голеностоп. Це стосується як кісткової, так і хрящової тканини, і областей за межами самого суглоба. Всього існує кілька стадій захворювання. На першій стадії людина відчуває легку біль, особливо після важких фізичних навантажень або під час тривалої ходьби.

Боліти починає саме в місці з'єднання гомілки зі стопою. У таких випадках люди зазвичай не надають ніякого значення, так як трохи поболить і перестане. З часом біль починає посилюватися, і приблизно на другій стадії людину супроводжує досить сильна біль, а також починає деформуватися суглоб. Він може опухати і червоніти, наливатися.

Вражений хрящ

Досить часто після пробудження у людей на другій стадії остеоартрозу спостерігається сильний біль. Тобто людина довго спав вранці прокинувся, стає на ногу і вона дуже сильно болить. Саме на цій стадії люди звертаються до травматологів і ортопедів за допомогою, тому що терпіти біль досить складно.

На третій стадії настає деформуюча ступінь. У цей період суглоб деформується, так як кісткова тканина розрослася за межі самого суглоба, він є досить товстою. Саме сильні болючі відчуття сприяють зверненню до лікаря. На другій стадії хворобу можна зупинити. Для цього використовується кілька методик лікування. Все залежить від тяжкості недуги і особливостей самого пацієнта.

Протезування

Причини розвитку остеоартрозу гомілковостопного суглоба

Існує кілька причин, за якими виникає остеоартроз гомілковостопного суглобу.

Причини:

  • Генетична схильність
  • Зайва вага. Саме люди з ожирінням відчувають сильний тиск на нижні кінцівки, внаслідок чого часто розвивається артрит і артроз
  • Люди після 50 років, які більшу частину життя були відчували важкі фізичні навантаження
  • Дуже часто остеоартроз виникає після травм, перенесених захворювань
  • Нерідко є ускладненням після артриту, який довго не лікують

Таким чином всередині хряща на початкових стадіях зменшується кількість хрящової тканини і дана область не отримує харчування через погіршення кровопостачання. Далі, всі корисні речовини хряща йдуть і він залишається незахищеним. Кісткові тканини намагаються заповнити порожнину, яка виникла на місці хряща, суглоб деформується.

Схема розвитку недуги

Як лікувати остеоартроз гомілковостопного суглоба?

Існує кілька методик лікування цієї недуги. Все залежить від стадії захворювання.

Способи лікування:

  • На початкових стадіях, коли спостерігається не дуже сильна періодичний біль, і немає вираженої деформації, призначають фізіотерапію. Це електрофорез, озокерит. Часто ставлять електрофорез з кортикостероїдами, а також застосовують нестероїдні протизапальні препарати. Для того, щоб уповільнити руйнування хрящової тканини, використовують хондропротектори. Досить часто роблять укол безпосередньо в суглоб саме хондропротекторами, для того щоб збільшити кількість мастильної рідини і зменшити запалення в суглобі. Часто використовують і гіалуронову кислоту для того щоб заповнити порожнину, яка виникла на місці хряща і стимулювати вироблення новий хрящової тканини.
  • Місцеве лікування остеоартрозу гомілковостопного суглоба досить неефективне, тому що не дає істотних і тривалих результатів. Справа в тому, що при змазуванні суглоба якоюсь маззю, вона не проникає настільки глибоко, щоб потрапити безпосередньо в хрящову і кісткову тканину. Тому для зниження больових відчуттів вколюють нестероїдні, протизапальні препарати, а також гормони, то є глюкокортикостероїди. В якості відновлення призначають хондропротектори. Для того щоб лікарські препарати краще проникали всередину, дуже часто використовують ультразвук разом з лікарськими речовинами.
  • На останній стадії лікування остеоартрозу гомілковостопного суглоба проводиться хірургічне втручання. Воно проводиться в тому випадку, якщо інші способи залишилися неефективними. У такому разі проводиться протезування суглоба.
  • Також величезне значення варто приділити вибору взуття. Практично всі травматологи, а також ортопеди, призначають при остеоартрозі гомілковостопного суглоба спеціальні устілки з амортизаторами, які зменшують навантаження на хрящі та кістки. Якщо проводиться лікування хворих з ожирінням, то в такому випадку обмежують навантаження на суглоб до тих пір, поки хворий не схудне. Тому що надмірна вага буде продовжувати здавлювати суглоб і провокувати подальше його руйнування.
Остеоартроз

Народна медицина для лікування остеоартрозу гомілковостопного суглоба

Народна медицина підходить до лікування остеоартрозу дещо інакше. В основному для відновлення суглоба застосовують холодець, а також курячі хрящі. Саме ці речовини допомагають поліпшити стан хрящової тканини, відновити об'єм синовіальної рідини.

Для цієї мети рекомендується кілька разів в тиждень вживати страви з холодцем. Часто застосовується курячі хрящі. Але з них нічого не готують, тобто їх не варять. Курячі хрящі висушують і за допомогою ступки і маточки розтирають до стану порошку. Для кращої засвоюваності даного засобу, необхідно залити порошок невеликою кількістю апельсинового соку і дати постояти протягом півгодини. Цю суміш необхідно вживати в їжу щоранку. Приблизна кількість цієї речовини складає одна чайна ложка на добу.

Компреси, а також примочки є неефективними для лікування. Вони лише допомагають знизити болючі відчуття. Для цього часто використовують зігріваючі мазі.

Компреси

Часто остеоартрозу гомілковостопного суглоба призначають ЛФК, тобто лікувальну гімнастику. Це спрямовано на зміцнення зв'язок, а також м'язів в області гомілкостопа. Це дозволяє знизити навантаження безпосередньо на кістку, а також суглоб, і перешкоджати його подальшому руйнуванню і посилення навантаження під час ходьби. Таким вправам зазвичай навчають у спеціальних центрах, а також в поліклініці, де є лікарі, реабілітологи.

ВІДЕО: Остеоартроз гомілковостопного суглобу