Гігрома променево-зап'ясткового суглоба кисті: причини, симптоми, лікування. Як лікувати гігро зап'ястя операцією, фізіотерапією, роздавлюванням, пункцією, народними методами?

Способи лікування гігроми зап'ястя.

Гігрома променезап'ясткового суглоба — це поширене захворювання серед людей, які в основному працюють китицями. У статті ми розповімо, що це за захворювання, як його лікувати.

Гігрома променево-зап'ясткового суглоба кисті — що це таке: симптоми, причини появи

Варто відзначити, що це не що інше, як своєрідна пухлина, яка виникає в області суглоба на зап'ясті. Найчастіше з'являється з тильної сторони, але буває і з внутрішньої, в основному в місці, де вимірюють пульс. Це складно назвати повноцінною пухлиною, так як за своєю структурою нагадує кісту. Заповнено таке новоутворення муцином, а також фіброзними тканинами. На початковому етапі виникнення субстанція, яка знаходиться всередині, досить рідка.

Але з часом стає більш щільною і пружною. Варто зазначити, що найбільше такому захворюванню піддаються люди постійно працюють руками. Відповідно і гігрома виникає на робочій руці у лівшів, а у правшів праворуч. Властиво захворювання секретарям-машиністам, маникюрщицам, а також людям, які постійно сидять за комп'ютером, і набирають текст, постійно напружуючи зап'ясті. Досить часто захворювання виникає після травми, тобто після якогось удару.

Схема гігроми

Причини появи гігроми:

 • Удар
 • Системні захворювання
 • Перенапруження
 • Розтягнення
 • Спадкові схильність

Найчастіше гігрома розвивається у людей віком від 10 до 45 років. У 65% випадків захворювання діагностується у молодих жінок, віком 35 років. Це пов'язано з тим, що в основному жінки працюють перукарями, операторами або ж постійно працюють за комп'ютером.

Шишка на кисті

Як лікувати гігро променево-зап'ясткового суглоба кисті операцією, фізіотерапією?

Що стосується діагностики, то в основному це МРТ, рентгенографія та огляд пацієнтки. Варто зазначити, що ця пухлина не є злоякісною, вона доброякісна і не було випадків переростання або переродження її в рак. Відповідно вона небезпечна лише своїми ускладненнями.

Що стосується лікування, то тут існує кілька методів. Найефективнішим безсумнівно є оперативне втручання, в ході якого лікар розрізає шкіру над гигромой, вичищає, прибирають корінці, зашиває рану. Після цього в область зап'ястя накладається иммобилизирующая пов'язка, для того щоб знерухомити суглоб. Протягом 7-14 днів необхідні носити пов'язку. Після зрощення всіх тканин і зняття швів, людина дуже швидко входить у свій звичний ритм життя.

Діагностика у доктора

Багато лікарі відзначають, що 85% випадків, після проведення консервативного лікування гігроми, вона може з'явитися знову. Це обумовлено тим, що її оболонка залишається в незмінному вигляді. При маленьких розмірах гігроми з успіхом застосовують фізіотерапевтичні процедури. Це парафін, озокерит, електрофорез, а також блокада з використанням глюкокортикостероїдів. Якщо розміри гігроми досить великі, то єдиним варіантом є хірургічне висічення. Бо навіть якщо вам вдасться за допомогою народних або інших способів позбутися пухлини, через час вона з'явиться знову. Так як її оболонка і корінці залишаються на місці, і дадуть поштовх наступного зростання пухлини.

В основному оперативне втручання проводиться під місцевим наркозом, так як операція несерйозна. Вона проводиться досить швидко. Варто відзначити, що в період реабілітації необхідно повністю берегти зап'ясті і постаратися ним практично не працювати. Тобто прибрати травмує фактор. Відповідно для перукарів це буде тимчасове припинення діяльності. Після відновлення руки можна буде приступати до своєї трудової діяльності .

Перев'язка після операції

Як лікувати гігро променево-зап'ясткового суглоба кисті лазером, роздавлюванням, пункцією?

<>Варіанти лікування:
 1. Лазер. Останнім часом досить часто гігро видаляють шляхом лазерного видалення. Це допомагає скоротити період реабілітації і відпустити хворого додому на наступний день після оперативного втручання. Тут замість скальпеля використовується лазер, який досить точно під мікроскопом і за допомогою камери відсікає корінці гігроми, усуваючи можливістю рецидивів. Після лазерного втручання рецидиви — досить рідкісне явище. Зверніть увагу, що саме захворювання може рецидивувати. У багатьох після видалення гігроми, виникала наступна або відразу декілька. Тому основне завдання хірурга — видалити корінці гігроми, щоб вона розсмокталася.

  Лікування лазером
 2. Пункція. Також одним із способів лікування гігроми є пункція, тобто висмоктування рідини. Здебільшого цей спосіб використовується на початкових стадіях захворювання, коли вміст гігроми не встигло стати твердим, є текучим. Таким чином, доктор за допомогою шприца висмоктує вміст. Всередину можуть водитися кортикостероїди, для того щоб швидко зняти запалення, а також пухлина. Багато відзначають високу ефективність такого лікування.

  Пункція
 3. Розчавлювання. Раніше практикували метод роздавлювання гігроми. Таким способом вона тріскалася, її вміст розтікалося по довколишніх тканин. Справа в тому, що цей метод є неефективним, тому що через час гігрома з'являлася, з-за того, що капсула перебувала в незмінному вигляді. Вона не розсмоктувалася і нікуди не поділася. <>
  Розчавлювання гігроми

Гігрома променево-зап'ясткового суглоба кисті: лікування народними методами

Крім цього існує маса народних способів, які допоможуть перемогти гігро.

Народні рецепти:

 • Цілителі радять використовувати мідну монету. Для цього необхідно накласти на хворе місце монету, заклеїти пластиром і залишати на ніч.
 • Крім цього часто використовують лікарські рослини, різноманітні компреси, пасти, які сприяють розсмоктуванню гігроми.
 • Видалити гігро можна за допомогою настоянки йоду і календули. Через день хворе місце змащують даними речовинами і покривають чистою тканиною. Такі аплікації необхідно здійснювати протягом всієї ночі, тобто, залишати на всю ніч.
 • Можна скористатися физалисом. Для цього плоди подрібнюють на м'ясорубці, а підготовлене пюре накладають на уражене місце, заматывая целофаном. Після цього обертають щільною тканиною і еластичним бинтом, для того щоб пюре не з'їжджало.
 • Ще одним варіантом лікування гігроми народними методами є використання чайного гриба. Проводиться своєрідний масаж. Для цього шматочок гриба потрібно покласти на гігро і розтирати.
Пов'язка на суглоб

ВІДЕО: Гігрома суглоба