Будова гомілковостопного суглоба: м'язи, зв'язки, анатомія, кістки

Цікавляться анатомією читачам присвячується даний матеріал.

Людське тіло є достатньо гнучким та пластичним. Забезпечується така рухливість в першу чергу наявністю в нашому тілі суглобів. Саме суглоби забезпечують скелету людини рухливість, можливість присісти, зігнути руку, ногу, пальці і т. д.

Найважливішим суглобом в людському тілі є гомілковостопний. Він виступає в якості опори, якщо говорити про нижніх кінцівках, при цьому на нього «давить» вага всього тіла під час занять спортом, бігу і навіть простий ходьбі.

Суглоби, м'язи, судини гомілковостопного суглоба

Складається ГС з кісток, м'язів, зв'язок, хрящів і, звичайно ж, оточуючих його кровоносних судин.

Будова

Як вже було сказано раніше, суглоб складається не тільки з кісток. Не менш важливу роль у його функціонуванні відіграють м'язи і зв'язки.

Отже, гомілковостопний суглоб складається наступних м'язів.

  • М'язи, що сприяють згинання стопи. Тут можна виділити:
Для згинання
  • М'язи, що сприяють розгинання стопи. Тут можна виділити:
При розгинанні
  • Здатність стопи вивертатися всередину забезпечується короткою і довгою малоберцовыми м'язами, а також третьої малогомілкової м'язом.
  • Здатність стопи вивертатися під зовнішню сторону забезпечується передньої великогомілкової м'язом і довгим разгибателем великого пальця.
  • М'язи, які забезпечують рух пальців стопи. У цьому процесі задіяні довгі згиначі і розгиначі пальців, а також короткі м'язи.

Що стосується зв'язок, можна виділити такі:

ГС

Зв'язки виконують дуже важливі функції. Завдяки їх наявності суглоб функціонує правильно, вони утримують кістки між собою і одночасно захищають їх, обмежуючи рух в суглобі.

Також варто відзначити пяточное сухожилля, яке є одним з найбільших в нашому тілі. Цей елемент суглоба виконує найважливіші функції – сприяє прямоходіння, пом'якшує наші рухи, дозволяє стопах рухатися правильно.

Ну, і, звичайно ж, не можна не сказати про кровоносних судинах, адже саме вони живлять суглоб, забезпечуючи його всім потрібним для нормального функціонування.

Суглоб зі всіх сторін охоплюється передніми і задніми малоберцовыми і большеберцовыми артеріями. Венозна ж кров відтікає по судинах, які об'єднуються в гомілкові вени.

Гомілковостопний суглоб – найважливіший будівельний елемент тіла, адже він забезпечує нам можливість нормально ходити, займатися спортом і т. д. Незважаючи на свою важливість, суглоб досить сильно схильний до пошкоджень, тому потрібно вчасно реагувати на болі в ньому.

Відео: Корисна анатомія