Берпи – що це за вправа: техніка виконання, ефективність, протипоказання

Для того, щоб швидко спалювати калорії і ефективно схуднути, спробуйте вправу берпи. Про користь, протипоказання та правильній техніці, дізнайтесь із статті.

Хочете схуднути, але набридли одноманітні тренування і вправи? Тоді візьміть на озброєння пропоноване нами вправу під незвичною назвою берпи! Найголовніше – наполегливість, адже, роблячи його в домашніх умовах, ви можете добитися приголомшливого результату.

Берпи – що це за вправу?

Це унікальне вправа, яка працює на м'язи всього тіла, від рук до стегон, зміцнює черевний прес і сідниці. У ході такої відмінної тренування спалюються калорії, збільшується витривалість організму, поліпшується координація рухів. Всього 5-7 хв. щодня і буквально протягом місяця ви відчуєте результати.

Причому, ефект від берпи помічають як ті, хто прагне до схуднення, так і ті, хто перебуває в непоганій фізичній формі, але бажає підтримувати її. Крім того, вправа сумісно з комплексом кардіотренувань, для цього знадобиться лише періодично відводити для нього півхвилини, роблячи перерви через 2 хв.

Берпи: техніка виконання

Починаємо з розігріву м'язів, що дуже важливо для їх правильної роботи і виключення можливості їх травмування. Отже, розім'явши м'язи, приступаємо до вправи.

Класичний комплекс берпи складається з наступних рухів:

  1. Зробіть присідання, уперши при цьому руки об підлогу.
  2. Обидві ноги одночасно переведіть тому – вийде позиція «планка». Потрібно стежити, щоб тіло було прямим, без прогину стегон і попереку. При цьому можна також віджатися.
  3. Тепер, підстрибнувши, як можна швидше потрібно підтягнути обидві ноги до рук. Стежте, щоб сідниці не піднімалися догори.
  4. Встаньте і швидко зробіть стрибок так високо, як тільки зумієте, грюкнувши при цьому над головою руками. Спину при цьому тримаємо прямо, не переносячи на неї вагу.
  5. А тепер повторіть весь комплекс без зупинки.
Техніка

Обов'язково потрібно стежити за тим, щоб під час вправи спина не прогиналася, а також за правильним диханням.

В залежності від вашої фізичної форми вам знадобиться різний час для виконання берпи.

  1. Виконання берпи для початківців. Якщо ви тільки починаєте тренувати своє тіло, не варто відразу давати йому великі навантаження. Достатньо чотирьох підходів протягом 2-х хв. На кожен з хвилинною перервою між ними.
  2. Якщо ви знаходитесь на більш-менш достатньому фізичному рівні, робіть двохвилинні вправи 6 разів, також з хвилинною перервою.
  3. Ви знаходитесь в хорошій фізичній формі – можна збільшити час виконання вправ до 3-х хв., також по 6 разів з хвилинними паузами.
  4. Високий рівень фізичної підготовки – вам доступно то ж кількість підходів і той же час на їх виконання, але вже з 30-секундними перервами. На цьому рівні можна ускладнювати вправи гантелями, жилетом, додає вагу, підтягуваннями, а також досягаючи максимальної швидкості, на яку ви здатні.
Ефективно

Збільшуйте рівень навантажень, поступово додаючи той чи інший рух і кількість підходів.

У чому ефективність берпи?

Як ви вже зрозуміли, таке поєднання вправ виконується досить активно і швидко, що включає в роботу одночасно велику кількість м'язів, в чому і полягає ефективність берпи.

Результатом правильного виконання берпи є спалювання величезної кількості калорій, підтягування всіх м'язів, збільшення витривалості, поліпшення координації і, внаслідок цього – таке жадане схуднення.

Для виконання берпи не потрібні жодні спортивні снаряди і при цьому робота всіх м'язів однаковою мірою ефективна.

Важлива техніка

Кому протипоказаний берпи?

Це досить інтенсивне вправа, тому не рекомендується виконувати берпи людям з наявністю серцево-судинних захворювань, вагітним і годуючим груддю, у посттравматичний період і після операцій, при проблемах з кістково-м'язовим апаратом.

Досліджуючи ефективність берпи, підраховано, що п'ятихвилинне виконання цієї вправи рівносильно по кількості спалюваних калорій півгодинної пробіжки. Тому спробуйте досягти результату, витративши на це набагато менше часу!

Відео: Виконання берпи