Пилки для нігтів: які бувають, як вибрати і правильно користуватися?

В процесі догляду за нігтями в домашніх умовах або під час отримання послуг в салоні, пилки для нігтів виступають в ролі головних робочих інструментів. Ця продукція має свої особливості, крім того, вона поділяється на види, де кожному виробу притаманні індивідуальні характеристики. Тому маючи повне уявлення про ті чи інші властивості товару можна без праці підібрати найбільш підходящий інструмент для манікюру, здатний впоратися з поставленим завданням.

Особливості

Зробити гарний манікюр в домашніх умовах або ж за допомогою майстра в салоні досить складно без використання базового набору інструментів, у який входить пилка для нігтів.

Сьогодні асортимент даної категорії інструментів представлений великою різноманітністю, завдяки чому нігті можна привести в порядок, а також зміцнити, озброївшись якісної і відповідною продукцією від російських або зарубіжних виробників. Основним призначенням пилки є корекція форми і довжини нігтя, але з плином часу і впровадженням нових матеріалів в нігтьовий сервіс функціональні можливості одночасно з асортиментом продукції значно розширилися.

Фахівці салонів рекомендують укорочувати довжину нігтя без використання кусачок або ж ножиць, а використовувати гарну пилку, яка виключить утворення мікротріщин на нігтьовій пластині, а також захищає ніготь від розшаровування по краю.

У світлі багатофункціональності сучасних пилок для нігтів можна виділити їх основну особливість, яка полягає в тому, що даний інструмент сьогодні займає особливе місце в переліку використовуваних засобів для домашнього догляду за руками, а також для роботи майстра не тільки з натуральними, але і з штучними нарощеними матеріалами, засобами для дизайну та догляду.

Види

За рахунок впровадження нових технологій в манікюрна справа, а також використання нових матеріалів і методик, суттєво збільшилася кількість базових інструментів, у тому числі і пилок. Сьогодні інструмент можна класифікувати, беручи до уваги основні характеристики продукції, такі як: завдання, яке повинен виконувати інструмент в ході роботи, тип використовуваного сировини для виготовлення кошти, а також ступінь абразивності, яка багато в чому залежить від виду матеріалу, з якого виготовлена пилка для нігтів.

За призначенням

Щоб майстру або любителю було простіше підібрати для догляду за нігтьової пластиною той чи інший інструмент у представленому асортименті, для класифікації за функціональним можливостям прийнято спиратися на форму самого виробу.

 • Що стосується звичній для всіх овальної пилочки, то вона застосовується для корекції форми нігтьової пластини, крім того, за допомогою даного виду інструменту можна вкорочувати її довжину.
 • Прямокутний продукт має універсальне призначення, аналогічне овального інструменту, але, крім стандартних процедур по створенню форми і довжини, прямокутної пилою можна шліфувати натуральний або штучний ніготь, зняти надлишок гелю, а також зробити рівною поверхню.
 • Інструмент, який у побуті за рахунок своєї форми прийнято називати «бананом» або ж «бумерангом» рекомендують використовувати для домашнього догляду за руками. Виділяється пилка своєю зручністю за рахунок увігнутих країв, що виключає вислизання інструменту під час роботи. Найчастіше «бананом» надають нігтя округлу форму, крім цього, пилку можна застосовувати для корекції нанесеного шару нарощеного синтетичного матеріалу.
 • Пилки у вигляді блоків, які мають другу назву – бафи, набувають для полірування поверхні натурального або штучного нігтя. Як правило, подібний вид інструменту можна використовувати з декількох сторін: зазвичай у бафа шість робочих зон, що виділяються різним ступенем абразивності, у світлі чого використовувати інструмент для шліфування слід у певній послідовності.
 • Для професійних майстрів нігтьового сервісу відомі торгові марки, які спеціалізуються на виробництві інструменту для манікюру, випускають куполоподібні і ромбовидні пилки. З їх допомогою проводиться остаточна корекція зовнішнього вигляду нігтьової пластини, включаючи гель-лаки, акрил, гель та інші матеріали.
 • Крім перерахованих вище видів, у продажу можна зустріти інструмент нестандартної форми. Найчастіше подібний атрибут по догляду за манікюром набувають підліткам або дітям.

За матеріалами

Беручи до уваги тип сировини, з якого виготовляється робочий інструмент для майстра, пилки можуть бути різними. У ході підбору максимально підходящого матеріалу слід керуватися станом нігтів, а також загальної чутливістю до механічного контакту з пластиною. Для ламких і тонких нігтів слід підбирати м'які матеріали з мінімальним ступенем абразивності, для штучного покриття знадобиться більш міцний робочий інструмент. Основні види пилок представлені далі.

Пластикова продукція

Подібна категорія виробів для догляду за нігтями відноситься до розряду бюджетних манікюрних інструментів. Поверхня такої пилки не жорстка, тому цей варіант варто використовувати для натуральних нігтів, які будуть тонкими по своїй природі.

Скляні інструменти

Такий вид виділяється серед аналогів своєю недовговічністю, оскільки є дуже крихким. Найчастіше подібну продукцію реалізують разом з футляром для зберігання, однак, дбайливе поводження з таким виробом є обов'язковою умовою в ході експлуатації. Основним призначенням прийнято вважати догляд за натуральними нігтями.

Кришталева пилка

Такий атрибут у вітчизняних манікюрних салонах поки зустрічається не так часто. Однак висока ефективність подібних інструментів обумовлює їх поступове поява і в Росії, особливо завдяки тому, що вони дуже добре полірують поверхню пластини, згладжуючи можливі дефекти на початковій стадії розшаровування. Властивості такого виду інструменту характеризують його, як шліфувальну продукцію з ефектом запаювання.

Дерев'яні вироби

Відносяться до сегменту продукції з середньою вартістю, деякі майстри зазначають масу позитивних ефектів від використання інструментів на натуральній основі. Пилка прекрасно справляється зі своїм завданням, тому використовується в салонах і вдома.

Інструмент на текстильній основі

Такі варіанти виділяються на тлі інших видів своєю пластичністю і високою вартістю. Як правило, внутрішня частина виробу являє собою пластикову або дерев'яну деталь, а по краях пилка виготовляється із спеціального волокна.

Металева продукція

До недавнього часу — самий затребуваний манікюрний інструмент, яким проводилась корекція та шліфування нігтів вдома і в салонах. Але в ході появи більш універсальних і сучасних аналогів така пилка стала використовуватися вкрай рідко, так як вона досить сильно пошкоджує нігтьову пластину, а також здатна залишити на ній глибокі подряпини. Але в плані шліфувального інструменту для штучних нігтів вона підходить як не можна краще, крім того, такий інвентар досить довговічний.

Крем'яні або керамічні вироби

Рекомендовані для корекції решт нарощених нігтів. Такі пилочки здатні мінімізувати розшарування, а нанесені на поверхню зернисті частинки, здатні зашліфувати наявні дефекти на пластині.

Лазерні пилки

Сучасний і поки дорогий інструмент, який найчастіше купується для роботи в умовах салонів. У ході роботи з таким виробом не існує обмежень, що стосуються напрямку роботи, тому шліфування відбувається за бажанням майстра. Крім того, лазерні варіанти для догляду за нігтями мають можливість коректувати форму і стан внутрішньої частини нігтьової пластини.

Досить новим різновидом лазерного інструменту є варіант з алмазним напиленням, за допомогою якого можна одночасно видаляти кутикулу. Контакт з нігтем відбувається дуже м'який, але рівень ефективності виконаної роботи високий. Алмазна пилка є універсальною моделлю, оскільки нею можна працювати з різними штучними матеріалами, а також обробляти омертвілу шкіру з боків нігтя. Проте в даному питанні важливо виважено підбирати ступінь зернистості інструменту.

Картонний інструмент для манікюру

Такі пилки можуть бути різними за ступенем зернистості, а також призначеними для одноразового чи багаторазового використання. Останній варіант можливий лише у випадку індивідуальної експлуатації, оскільки такий інструмент немає можливості знезаразити після використання. Як правило, для їх виготовлення використовується спеціальний картон з напиленням.

Бафи

Такий інструмент має 2,4 або 6 робочих сторін, використовується для остаточної корекції форми і стану пластини. Найчастіше інструмент застосовують для полірування, наприклад, після зняття гель-лаку, коли пластина буде покрита дрібними борозенками.

По жорсткості

Щоб визначити таку характеристику інструменту, як жорсткість, слід звертати увагу на маркування, яке вказує виробник своєї продукції. Виходячи з цієї властивості можна визначити абразивність пилки, а також безпомилково вибрати, для якої нігтьової пластини можна застосовувати пилку. Одиницею виміру абразивності прийнято вважати грит. Сьогодні продукція представлена в наступних варіантах:

 • 80 – даний показник вказує на максимальну жорсткість інструмента;
 • 100 – така продукція також виділяється високим рівнем жорсткості поверхні;
 • 120, 180, 220, 240 – пилки, мають середню ступінь жорсткості;
 • 300, 320, 400 – такі інструменти належать до класу м'яких.

Для нарощеного матеріалу фахівці використовують інструмент з абразивністю в межах 100/180 грит, оскільки такий склад, як акрил або гель обробити м'якими пиляннями не вдасться. Пилочками з грубої стороною 80 або 100 грит, як правило, вкорочують довжину, а також позбуваються надлишків матеріалу, які могли зібратися на торці поверхні нігтя, утворюючи малопривабливі бугри. Потім настає черга обробки інструментом, які мають більш щадну ступінь зернистості.

Останній варіант пилочок рекомендований для роботи з натуральними нігтями; деякі інструменти мають дві робочі поверхні з різним ступенем абразивності, але більш жорстка сторона зазвичай застосовується на штучних складах, таких як акрил, гель або гель-лак. Однак, незважаючи на свою м'якість, інструменти даного класу можуть ефективно видалити нерівності на пластині. Для додання блиску поліруюча сторона інструменту повинна мати зернистість в межах 280-320 грит. Деякі бафи можуть виготовлятися зі сторонами, абразивність яких складатиме 900 або ж 1200 грит. Таку продукцію найчастіше купують для роботи в салонах.

Для поліровки і шліфування мінімальних дефектів на поверхні нігтя можна використовувати інструменти середньої жорсткості.

Яка фірма краще?

У ході підбору відповідного інструменту для того, щоб підкоригувати форму і довжину, слід віддавати перевагу продукції від перевірених виробників, які пропонують сертифіковані вироби. Пилки, виготовлені з низькоякісного сировини з порушенням встановлених норм, можуть завдати серйозної шкоди нігтьової пластини, крім того, правильно точити нігті навряд чи вдасться, а експлуатація продукції, виготовленої кустарним способом, може становити небезпеку для здоров'я в цілому.

Серед найбільш затребуваних торгових марок, які, згідно з відгуками клієнтів, що зарекомендували себе з позитивного боку, варто виділити такі інструменти.

 • Скляна пилка QVS, яка рекомендована для роботи з ламкими натуральними нігтями. Поверхня інструменту має дрібнозернисту поверхню, яка м'яко шліфує пластину. У ході експлуатації продукція демонструє довговічність за умови правильної експлуатації. Інструмент належить до класу доступних товарів, оскільки має середню вартість у своєму сегменті.
 • Для професійного манікюрної справи на ринку присутня серія пилок-шліфовок Brilliance. Даний інструмент можна експлуатувати не тільки з штучними матеріалами, але і для корекції і поліровки натуральних нігтів. Основною перевагою продукції є доступна вартість, а також ефективність в роботі, оскільки інструмент забезпечує гарний блиск, але при цьому дбайливо впливає на структуру і верхні шари нігтя.
 • У списку новомодних лазерних пилок для нігтів лідируючі позиції займає торгова марка Butterfly. Інструмент досить швидко і дбайливо обробляє ніготь, не пошкоджуючи при цьому поверхня. Крім лазерних інструментів, великою популярністю користуються хвильові пилки для натуральних нігтів.
 • Zinger пропонує покупцям широку лінійку продукції, що включає професійні скляні та металеві вироби по догляду за нігтями. Крім того, у наявному асортименті даної торгової марки представлені багато двосторонніх інструментів для домашнього використання; особливою популярністю користуються інструменти 100/180 і 150/220.
 • Серед лазерних інструментів також варто виділити інструменти Messer&Nagel MN-1503. Пилка поєднує в собі кілька функцій, оскільки може застосовуватися не тільки для корекції нігтів, але і під час процедур по виконанню необрізного або комбінованого манікюру.
 • Продукція для манікюру Mertz заслужила високу оцінку серед майстрів; даний бренд пропонує інструмент для догляду за нігтями, крім того, з його допомогою можна безболісно видаляти кутикулу. В асортименті товарів присутні лазерні і металеві інструменти, а також электропилки зі змінними файлами.
 • Christina Fitzgerald – бренд, який пропонує споживачеві великий вибір скляних та атласних пилок, крім того, торгова марка виготовляє серію для догляду за натуральними нігтями з середньою і м'якою ступенем абразивності.

Як вибрати?

У ході підбору такого інструменту для домашнього чи професійного використання варто звернути увагу на наступні характеристики інструменту.

 • В першу чергу, це стосується ступеня жорсткості, можливо, для якісного догляду потрібно відразу кілька пилок, які потрібно буде застосовувати на різних етапах роботи з нігтями. Щоб не помилитися у даному питанні слід підбирати підходящу поверхня на дотик. Якщо інструмент буде занадто жорстким, в межах 80 або 100 грит, то є ймовірність після такої процедури серйозно пошкодити пластину, знявши кілька верхніх шарів. Для тих, хто сумнівається у власному виборі, можна купити інструмент із зернистістю в 320 грит — після його використання вже буде розуміння того, яку пилку варто придбати: з більшою чи меншою абразивністю поверхні. А м'яка продукція в будь-якому випадку стане в нагоді для полірування та корекції, а також для фінішної обробки будь-якого штучного матеріалу або натуральній поверхні.
 • Важливо також спочатку чітко визначити мету використання продукції. Оскільки, лише беручи до уваги тип матеріалу, з яким доведеться працювати, можна правильно вибрати інструмент. Для зняття штучної сировини, наприклад, акрилу, необхідна груба поверхня; що стосується гель-лаку, то в даному випадку варто віддати перевагу середнім значенням зернистості. Корекцію нарощеного матеріалу краще всього проводити пиляннями 160 або 180 грит.
 • Привабливий зовнішній вигляд продукції, яскравий дизайн і забарвлення не завжди вкажуть на високу якість пилок. Також слід віддавати перевагу відомим брендам, які заслужили собі репутацію якісної продукцією, що реалізується по всьому світу.
 • Що стосується підбору пилки для роботи з натуральними нігтями для особистого використання, можна провести невеликий тест: спробувати зігнути відрослий ніготь. Якщо він легко піддається, значить, нігтьова пластина не витримає впливу надто агресивною поверхні інструменту. Для таких випадків варто зупинити свій вибір на м'яких пилки. Коли ніготь можна зігнути насилу можна використовувати пилки середньої зернистості, наприклад, інструмент з алмазним напиленням.

Як користуватися?

Перед тим як використовувати інструмент, найкраще ознайомитися з деякими рекомендаціями фахівців.

 • Щоб виконати корекцію довжини і форми нігтів, слід починати роботу, тільки якщо нігті будуть повністю сухими. Вплив на ще вологу нігтьову пластину може призвести до протилежного результату, коли занадто вразливий ніготь буде пошкоджено.
 • Майже всі види пилок вимагають роботи в одному напрямку, оскільки хаотичні рухи можуть спровокувати появу дефектів і серйозних сколів на нігтях. Винятком є лазерні інструменти.
 • Важливо, працюючи над формою нігтя, ретельно шліфувати його краю; руху, спрямовані в одну сторону, допоможуть «запечатати» торець, що знизить ризик появи тріщин. Однак занадто агресивний вплив пилою на тонкі нігті може призвести до зворотного результату.
 • Завершальну полірування слід виконувати за допомогою бафа. Цей інструмент містить м'яку сторону, яка дбайливо обробляє поверхню, а також додасть їй здоровий глянсовий блиск. Не варто залишати без уваги краю нігтьової пластини, які також потребують догляду.
 • Щоб згладити борозни або нерівності на пластині, які досить часто виникають після зняття штучного покриття або нарощеного матеріалу, слід шліфувати нігті бафом, але не частіше, ніж один раз в 14 днів, оскільки для відновлення натурального шару потрібно певний час. У цей період можна використовувати додаткові зміцнюючі склади на основі нейлону або шовку.

Про те, як правильно користуватися пиляннями для нігтів, дивіться у наступному відео.