За і проти манікюру в пологовий будинок

Вагітність – прекрасний і хвилюючий період у житті кожної жінки. Всі майбутні мами переживають за свого малюка і з нетерпінням чекають зустрічі з ним. Збори в пологовий будинок є відповідальним моментом. Які речі взяти для малюка? А предмети гігієни? Сучасні дівчата також задаються питанням про те, чи потрібно видаляти декоративне покриття з нігтів і вкорочувати нігтики? Існують різні думки за і проти манікюру в пологовий будинок.

Чому не можна

Вагітним жінкам властиві забаганки і примхи, які можуть бути дуже несподіваними. Період вагітності – не привід запускати себе, відмовлятися від красивого манікюру, зачіски та макіяжу. Але відправляючись у пологовий будинок, багато лікарі настійно рекомендують стерти лак і забути на час про косметику. Безумовно, ніхто насильно не змусить вас відмовитися від улюбленого шелаку, але на всяк випадок краще підстрахуватися.

Пологи – процес непередбачуваний. Ніхто не може знати, як поведуть себе жінка і дитина в процесі переймів і пологів. Дуже добре, якщо поява малюка на світ пройшло без ускладнень і зайвих медичних втручань. Але нерідко пологи можуть бути ускладнені, і з'являється необхідність використовувати додаткові медикаменти для порятунку мами і дитини. У цьому випадку стан нігтів може відображати реакцію на той чи інший препарат, введений породіллі.

Нафарбовані нігті ускладнюють оцінку стану жінки, особливо якщо вона під наркозом і не може сказати про своє самопочуття. Перед плановим кесаревим розтином жінці, швидше за все, обов'язково скажуть про необхідність видалити покриття з нігтів. Крім цього, нігті повинні бути коротко підстрижені для більш легкого доступу пульсоксиметра і правильної його роботи. Апарат кріпиться на палець і фіксує частоту серцебиття. Якщо обладнання в лікарні не зовсім нове, то прилад може барахлити і давати неточну інформацію при нафарбованих і довгих нігтях.

При необхідності використовувати наркоз під час оперативного втручання лікарі оцінюють стан жінки також з нігтьової платині. Якщо пластина придбала синій колір, це свідчить про брак кисню.

Гіпоксія може негативно позначитися не тільки на здоров'ї матері, але і на самопочуття малюка.

Гігієна також є важливим чинником, через який не можна вирушати в пологовий будинок з нафарбованими нігтями на руках. Лікарня – стерильне приміщення, і пацієнти повинні дотримуватися цю стерильність. Під темним лаком не видно бруду, яка може накопичуватися під нігтиками.

Якщо ви прибули з манікюром в пологовий будинок і нафарбованими нігтиками, тобто ризик відшарування лаку при частому митті рук. Осколок лаку або нігтя може потрапити в дихальні шляхи дитини, і ви можете навіть не помітити. Краще не піддавати ризику вашого малюка і піти на невеликі жертви у вигляді відсутності манікюрного покриття. Довгі нігтики можуть травмувати дитину, тому при догляді за дитиною нігтики повинні бути максимально короткими.

Негативні моменти після пологів

Як би жінці не хотілося залишатися стрункою і зберегти свою ідеальну фігуру після пологів, рідко кому це вдається. В процесі вагітності майбутня мама набирає зайві кілограми, що негативно позначається і на стані нігтів в післяпологовий період.

Манікюр – корисна процедура, яка повинна бути в житті кожної жінки. Але часте вплив на нігті манікюрного приладдя може призвести до пошкодження пластини і шкіри навколо нігтів. Під час вагітності тканини оновлюються частіше і нігті ростуть швидше, тому вам доведеться частіше оновлювати декоративне покриття.

Який манікюр зробити?

Ніхто не говорить про те, що потрібно зовсім запустити свої нігті і не робити манікюр. Жодна поважаюча себе жінка не зможе забути про нігті на дев'ять місяців. Якщо ви все ж вирішили відправитися на зустріч зі своєю дитиною з красивими нафарбованими нігтями, то питання стоїть у виборі покриття.

Ідеальним варіантом є простий гігієнічний манікюр, який зробить ваші нігті доглянутими і не викликає зайвих питань з боку персоналу пологового будинку. Покрити пластину можна безбарвним лаком або з легким відтінком. Що стосується видів лаку, то питання дуже спірне. Ви можете зробити шелак, який буде довго триматися на нігтях і не змусить вас нервувати через те, що покриття слезло. Але звичайний лак легше видалити з нігтів, якщо виникне така необхідність в екстреному порядку.

Як правило, платні клініки або дуже сучасні муніципальні пологового будинку не акцентуються на необхідності жінки приїжджати без манікюру. Хороше обладнання і методи впливу на пацієнтів дозволяють не враховувати таку дрібницю, як нафарбовані нігті.

Робити манікюр чи ні, фарбувати нігті або обійтися без цього — в будь-якому випадку вирішує сама майбутня мама. Лікарі лише попереджають про деякі наслідки, які можуть бути ускладнені наявністю лаку на нігтях. Говорячи в підтримку сучасних красунь, відшарування лаку може бути тільки в тому випадку, якщо ви використовуєте звичайний покриття. Напевно жінка вже не раз робила манікюр у одного і того ж майстра і знайома з якістю його роботи.

Якісний шелак добре і довго тримається на нігтях і не доставляє дискомфорт матусі при догляді за малюком.

Як зробити гігієнічний манікюр, дивіться у відео нижче.