Як відрізнити помилкові перейми від справжніх при вагітності: симптоми, причини, основні відмінності — коли починаються? Бувають помилкові перейми при других пологах? Як полегшити стан при помилкових сутичках: поради

В даній темі мова піде про відмінності між істинними переймами і їх провісниками.

Больові відчуття, що викликані скороченням маткових стінок, говорять про наближення пологів. І ми неодноразово ставали глядачем комедійних сцен, коли породілля на останніх термінах кілька разів їздить в пологовий будинок. Але ця картина не виглядає такою смішною поза монітора. Адже в житті у вагітних жінок відбуваються якісь «тренування» матки, які дуже легко сплутати. Тому в даній темі ми поговоримо, як розмежувати характерні риси помилкових сутичок від справжніх.

Характерна симптоматика помилкових сутичок від справжніх скорочень

Помилкові перейми або провісники, або скорочення Бректона-Хікса – це своєрідна розминка перед пологами, яка викликана довільними скороченнями матки, і часто принесена дискомфортні відчуття вагітної. Таким способом матка «готується» до початку родової діяльності. Але вони ніяк не впливають на розкриття шийки, тому і не призводять до пологів.

Трохи про терміни помилкових сутичок

 • Кожна жінка починає відчувати початок тренувальних перейм абсолютно на різних термінах. Деякі — на 20 тижні, інші – безпосередньо за кілька тижнів до пологів. Хоча вважається нормою і більш ранні терміни, т. к. помилкові перейми відбуваються практично протягом всієї вагітності. Це ті ж самі спазми.
 • Для багатьох жінок помилкові перейми залишаються непоміченими. В основному, якщо жінка під час менструації відчувала сильний біль і муки, то тренувальні перейми будуть приносити такий же дискомфорт. Також на прояв помилкових сутичок впливає больовий поріг жінки. Одна може терпіти біль і спокійно до цього ставиться, при цьому займаючись своїми справами, інша ж — при перших же симптомах відправиться в пологовий будинок.
Як правило, це осягає на фінішних етапах

Симптоми помилкових сутичок

Найчастіше тренувальні перейми характеризуються відносною хворобливістю, і тільки в якійсь мірі дійсно нагадують справжні перейми. Крім неприємних періодичних менструальних болів, жінка під час помилкових сутичок може відчувати:

 • спазми в різних ділянках живота, частіше всього в області паху. Але не по всьому животу відразу;
 • матка часто «кам'яніє» під час тренувальних перейм;
 • під час напруги можна помітити чіткі контури матки;
 • з часом сила сутички вщухає, але не наростає. Проміжок між переймами збільшується, а через деякий час і зовсім припиняється;
 • при зміні положення перейми стають менш інтенсивними. Наприклад, якщо ви ходили і відчули початок сутички, то потрібно прилягти або сісти, і навпаки.

В іншому випадку, якщо помилкові сутички супроводжуються іншими провісниками пологової діяльності, варто негайно звернутися в медичний заклад, особливо якщо термін невеликий. Наприклад:

 • тягнуть болі в попереку або куприку;
 • кров'янисті або водянисті виділення;
 • відходження щільною слизової пробки;
 • сильний тиск на промежину;
 • занадто часті сутички і можуть повторюватися по 4 рази за 1 хвилину.

Причини помилкових сутичок

 • Фізична активність вагітної жінки. Тому найчастіше тренувальні перейми починаються саме ввечері після насиченого дня.
 • Якщо вагітна перенесла великий стрес. Жінки часто в передчутті пологів переживають, саме тому матка починає скорочуватися.
 • Провокувати больові відчуття може повний сечовий міхур, тому вагітній варто своєчасно спорожнятися.
 • Надмірна активність малюка в утробі приносить не тільки дискомфорт, але і викликає хибні перейми.
 • При інтимному порушення або після статевого акту, особливо на пізніх термінах вагітності.
Сила спазму може вщухнути

Основні відмінності помилкових сутичок від справжніх

Найчастіше помилкові перейми заподіюють жінці швидше дискомфорт, ніж гострий біль. Але багато жінок з цим категорично не згодні і часто плутають справжні сутички з тренувальними. Щоб уникнути зайвих переживань, потрібно зрозуміти, в чому відмінність.

 • Нерегулярність. Найчастіше тренувальні перейми виникають вранці або ввечері, але все залежить від організму майбутньої мами. Тому помилкові перейми характерні непередбачуваністю і можуть наступити в будь-який момент. Якщо скорочення з'явилися у вечірній час, то вночі вони затихають, а ось вранці можуть з'явитися знову. Провісники можуть тривати 3-4 години максимум, з нерегулярним інтервалом тривалістю від 10 хв.
 • Відносна болючість. Швидше за все, жінки під час тренувальних перейм відчуває відчутний дискомфорт. Але все ж вони менш болючіше справжніх скорочень.
 • Короткочасність. Тривалість самої сутички також нерегулярне – від 30 сек до 2 хв. В той час як при істинних сутичках інтервал приблизно однаковий (до 10 хв) і сама сутичка може тривати від 20 до 60 сек.
 • З часом сутички не стають сильнішими, а поступово вщухають до повного розслаблення. На відміну від справжніх сутичок, коли з кожним разом біль стає інтенсивніше і сильніше.
 • При істинних сутичках біль починається в попереку і поступово починає тиснути на промежину, а ось при помилкових – відчувається напруга в черевній порожнині.
 • При зміні положення при цих сутичках біль не стає менше, а навіть навпаки. Якщо ви лежали, а потім вирішили встати, то біль стає ще інтенсивніше.
 • При помилкових сутичках не відбувається змін з шийкою маки. А ось при справжніх — шийка стає м'якше. Щоб це дізнатися, варто звернутися до свого акушера-гінеколога.
Тривалість і циклічність — це перший сигнал

Бувають помилкові перейми при других пологах?

 • Скорочення матки можуть відчувати як жінки, які народжують вперше, так і ті, що народжують повторно — все залежить від чутливості і фізіології жінки. Найчастіше при других пологах тренувальні перейми починаються трохи пізніше, ніж при перших. Але відрізняються своєю інтенсивністю, т. к. організму вже знайомий сам процес пологів. За больовими відчуттями перші і другі пологи не відрізняються.
 • Основною відмінністю других пологів є їх швидкоплинність. Тому не варто засиджуватися вдома і чекати поки інтервал між переймами стане занадто коротким (5-7 хв). По можливості варто дочекатися, поки перейми стануть, більш чи менш регулярними і почнуть посилюватися з часом.
 • Тренувальні перейми на пізніх термінах ще називають провісниками і можуть періодично з'являтися у жінки за 2-3 тижні до пологів. Найчастіше це відбувається у повторнородящих. Породіллі в перший раз часто можуть їх не вловити за своїм незнанням.
Чисельність вагітностей не впливає на цей критерій

Як полегшити стан при помилкових сутичках?

Насамперед, варто пам'ятати, що тренувальні перейми – це абсолютно нормальне явище. Тому дуже важливо зберігати спокій і не нервувати, оскільки це може лише погіршити ситуацію. Якщо біль почалася після фізичної активності, то варто відкласти справи і трохи відпочити. А також потрібно постаратися трохи відволіктися і зайнятися іншою справою, наприклад:

 • походіть і зробіть кілька простих вправ;
 • у випадку, якщо немає ніяких ускладнень, можна прийняти теплу ванну або душ. Це дозволить трохи розслабитися.
 • слідкуйте за водним балансом і пийте «живу» воду. Адже зневоднення може провокувати появу помилкових сутичок;
 • не відкладайте похід в туалет. Якщо ви відчуваєте, що мочевик наповнений, не варто ігнорувати його. Адже сечовий міхур змушує матку мимоволі скорочуватися.
 • полежіть і розслабтеся. Прийміть зручну позу і при необхідності використовуйте подушку під живіт для вагітних.

Важливо: Фахівці рекомендують час при помилкових сутичках проводити з користю. Наприклад, зайнятися дихальною гімнастикою, що дозволить полегшити біль при справжніх переймах та потугах. В ідеалі через кілька хвилин після дихальних вправ больові відчуття повинні зникнути.

При цих сутичках в домашніх умовах полегшити процес і зупинити їх не вийде, як би ви не старалися. Як показує акушерська практика – переплутати тренувальні перейми від справжніх неможливо! Але в будь-якому випадку, якщо біль довго не припиняється і стає нестерпним, краще відразу викликати лікаря або швидку допомогу.

Відео: Як відрізнити помилкові перейми від справжніх?