Що не можна робити вагітним: прикмети

Заборони та прикмети при вагітності

Багато жінок приховують свою вагітність, і не розповідають про неї до тих пір, поки не буде видно живота. Можливо, це вірно, адже навколо вагітності існує багато прикмет і деякі дійсно збуваються і містять під собою реальні докази. У цій статті ми розповімо, чого не можна робити вагітним.

Погані прикмети при вагітності

Після того як жінка розповідає своїм родичам про цікавому положенні, звідусіль, з усіх сторін, на неї сиплються різноманітні заборони: цього не роби, туди не ходи, цього не їж. Невже все так складно, і варто дотримуватися цих прикмет? Існують і правда безпідставні забобони, які жодним чином не відносяться до здоров'я мами і малюка, і являють собою всього лише вигадки. Але існують забобони, які наші предки придумали не просто так, і сучасні лікарі дійсно з медичної точки зору можуть пояснити деякі заборони.

Нижче представлені деякі прикмети при вагітності:

 1. Не можна займатися в'язанням, так як плід у животі може заплутатися в пуповині. Дійсно існують випадки, коли у дитини гіпоксія, тобто брак кисню і обвиття пуповиною. Ось тільки останнім часом генетики встановили, що довжина пуповини, а також її особливості залежать від генетики. Тому, якщо пуповина сама по собі коротка, то заплутатися в ній буде досить складно. Причому тут в'язання? У процесі такого виду рукоділля, жінка сидить, тобто в органах малого таза зменшується кровообіг. Відповідно це може позначитися на здоров'я немовляти. Такі забобони є не зовсім безпідставними, і лікарі підтверджують, що малорухливий спосіб життя майбутньої мами може стати причиною ускладнень в процесі пологів і виношування дитини.
 2. Не можна вивішувати білизну або чіпляти штори в будинку. У ході проведення таких маніпуляцій жінка верхні кінцівки тримає над рівнем голови. Це провокує сильне натяг внизу живота, в результаті чого може з'явитися тонус матки і ймовірність передчасних пологів або викидня. Зазвичай ця ознака актуальна на пізніх термінах, коли живіт у жінки досить великий. Якщо жінка здійснює підйом рук, то всередині живота звільняється багато місця, малюк може перекинутися. Однак з переворотами і обертанням дитини всередині живота це не має ніякого відношення. У більшості випадків це пов'язано як раз з тим, що може збільшитися м'язова активність матки, в результаті чого ви отримаєте викидень. Від роботи, яка пов'язана з підняттям обох рук вгору, варто відмовитися або доручити мамі, можливо чоловікові.
 3. Не можна їсти червоних фруктів, тому що малюк буде червоним. Це пов'язано з тим, що при вживанні червоних фруктів у новонародженого може з'явитися червоне обличчя. Частка правди в цьому є, тому що після вживання яскраво забарвлених фруктів у дитини може розвинутися діатез, або алергічна реакція. Дійсно, яскраво забарвлені фрукти є сильними алергенами. Однак це не означає, що їх варто повністю виключити з раціону майбутньої мами. Бажано просто контролювати кількість споживаних фруктів і овочів, які можуть стати причиною алергії.
Рукоділля

Народні прикмети про те, що не можна робити вагітним

Прикмети при вагітності:

 1. Вважається, що в очікуванні малюка не варто розголошувати приємну новину чужим людям і родичам, поки не виросте живіт, і приховувати це буде досить складно. Даний заборона пов'язана з тим, що, на думку наших бабусь, якщо всі будуть знати про майбутнє малюка, це може стати причиною викидня. Частка правди в цьому є, тому що є різні недоброзичливці, які можуть наврочити, не так подивитися, і побажати невдачі. Саме тому намагайтеся приховувати те, що очікуєте малюка.
 2. В очікуванні малюка забороняється спати на спині. У той же час, в цей період досить складно спати на животі, тому що він випирає, опуклий, відповідно на нього теж не ляжеш. Єдиним правильним варіантом є спати на боці. Насправді не для всіх така поза є зручною. Тому зараз існує маса подушок, які дозволяють навіть спати на животі, підкладати своєрідні кільця під нього. Чому ж майбутнім мама не можна спати в такій позі? Вважається в народі, що дитина може задихнутися і померти. Однак насправді зі смертю від задухи дана ознака не має ніякого відношення. Але все ж вважається, що саме на задній стінці знаходиться порожниста вена, яка може стати причиною смерті плода. Її ні в якому разі не можна пережимати. Перебуваючи на спині, мама підвищує ризик передчасної смерті дитини. Тому постарайтеся дотримуватися цієї народної прикмети та сприймати її всерйоз.
 3. Крім того, майбутній мамі не можна сидіти, закинувши ногу на ногу. Вважається, що малюк буде з порушеннями функції ходьби, може страждати клишоногістю. Насправді до клишоногості у дитини це не має ніякого відношення, проте марновірство виправдано тим, що при схрещуванні ніг знижується кровообіг. Це може сприяти розвитку варикозного розширення вен або набряків. Адже дійсно, якщо в ногах погане кровообіг, це негативно позначається в цілому на організмі вагітної. Тому намагайтеся сидіти з випрямленими ногами, а краще всього багато рухатися і ходити. У такому випадку вам не загрожують набряки і набір зайвої ваги, з чим часто стикаються молоді мами.
В цікавому положенні

Що не можна робити вагітним: прикмети про волосся

Прикмети при вагітності:

 1. В очікуванні малюка не можна обстригати і фарбувати шевелюру. З давніх часів вважалося, що якщо дівчина в цей період зрізає локони, то позбавляється життєвої енергії. Адже, на думку наших предків, саме у волоссі міститься життєва енергія, яка дозволяє нам здійснювати все, що ми робимо. Тому вважалося поганою прикметою займатися стрижкою і фарбуванням волосся, це могло забрати частину життєвих сил у вагітної, а також знизити її шанси на виношування здорового малюка. Однак лікарі не підтверджують такої думки, і вважають, що волосся — це мертві клітини, тому якщо їх підстригати по мірі необхідності, то нічого страшного з вагітною не відбудеться.
 2. Трохи інакше справи йдуть з фарбуванням волосся, тому що в очікуванні малюка жінки не можуть адекватно сприймати барвник, яким вони часто користувалися до вагітності. У період виношування дитини часто виходить не такий колір, як очікуєте з-за того, що в організмі високий вміст різноманітних гормонів, які можуть вплинути на дію фарби. Якщо все ж є необхідність підфарбовувати волосся, намагайтеся користуватися натуральними продуктами, такими як хна і басма. Також існують відтінкові бальзами, які не зашкодять.
 3. Не можна в процесі пологів заплітати волосся в косу або зав'язувати їх на потилиці. Вважається, що немовля може народитися обплетеними, обвитим пуповиною, або будуть складні пологи, які доведеться здійснювати за допомогою кесаревого розтину. Насправді зараз досить складно уявити собі пологи з розпатланим волоссям, особливо якщо вони довгі. Зараз рекомендують лікарі сплітати їх у косу і ховати під спеціальною шапочкою для пологів. На волоссі додатково може затримуватися пил, сміття і патогенні мікроорганізми, які не принесуть користі вашій дитині.
В очікуванні дива

Що не можна робити вагітним: найпоширеніші прикмети

Є й інші заборони, однак які поки не знайшли підтвердження у лікарів, є просто забобонами. Дотримуватися їх чи ні, вирішувати вам.

Забобони:

 • Наші бабусі радили не купувати заздалегідь дитячих речей. Адже в дитячих речах повинен знаходитися дитина. Якщо ви придбаєте сорочечки та повзунки заздалегідь, то в них можуть оселитися злі духи, які будуть сприяти ранньої смерті дитини. Тому намагайтеся не купувати ці речі заздалегідь. Однак діяти та дотримуватися цієї прикмети досить складно, тому що зазвичай вже до 7 місяців у більшості вагітних є придане і одяг для малюка на перший час. Досить складно уявити собі ситуацію, коли жінка приїжджає в пологовий будинок без дитячих речей. Тому ця прикмета є безпідставною.
 • У давнину недолюблювали близнюків, вважали їх чимось неприродним. Саме тому взагалі не можна було їсти яйця з двома жовтками або плоди, які роздвоюються. Адже в такому випадку можливе народження близнюків, що вважалася нещастям для всієї родини. Однак зараз ця прикмета не актуальна, тому що багато молоді мами дійсно хочуть відстрілятися за один раз, і народити відразу двох діток. В наш час вважаються близнюки подвійним щастям.
 • Зараз багато жінок з-за поганої екології стикаються з безпліддям. При цьому може бути відсутня менструація і не дозрівати домінантний фолікул. Тому, для того щоб жінка змогла завагітніти, використовують стимуляцію, в результаті якої росте не один домінантний фолікул, а кілька. Відповідно утворюється кілька яйцеклітин, які надалі запліднюються і стають причиною зростання двох ембріонів. Завдяки цьому і народжуються близнюки. Зараз бум близнюків, пов'язаний саме з штучною стимуляцією вагітності, а також ЕКО.
 • Згідно з прикметами наших бабусь, майбутнім мамам не можна стояти на порозі, бо саме це є своєрідним порталом в інший світ. Тому жінці може зустрітися злий дух і перешкодити народженню здорової дитини. Однак насправді, прикмету можна пояснити тільки тим, що на порозі може бути протяг, який не піде на користь майбутньої мами.
На прийомі у лікаря

 • Не варто грати з кішками. Вважається, що, якщо в очікуванні малюка грати з котячими, то у дитини буде багато недоброзичливців. Лікарі цю прикмету пояснюють зовсім по-іншому, тому що випорожнення цих милих домашніх улюбленців можуть містити збудник небезпечної недуги — токсоплазмозу. Однак у більшості дорослих жінок, які дійсно люблять котів і часто їх містять або гладять, є латентна форма хвороби, яка не шкодить дитині. Однак якщо захворіти цією недугою перший раз в житті в цікавому положенні, то це може стати причиною викидня або народження неповноцінної дитини. Зараз в поліклініках всі здають аналізи на torch-інфекції, однією з яких є токсоплазмоз. Тому вагітна у будь-якому випадку дізнається, чи є у неї антитіла до цього недугу, і варто підпускати до себе котів. Якщо ви вже хворіли даним захворюванням, у вас є до нього імунітет, то прибирати кішку з будинку або шукати їй нових господарів, немає необхідності.
 • Раніше вважалося, що майбутнім мамам не можна фотографуватися, тому що це може зупинити зростання плоду внутрішньоутробно. Однак зараз молоді мами прагнуть здійснювати фотосесії, і зберегти себе в очікуванні дива. Тому дана прикмета зараз не користується популярністю і нічим не обґрунтована.
 • Вважається, що на сносях також не варто дивитися на пожежу або якісь потворності. Дитина може народитися переляканим або з якимись недоліками, тобто родимими плямами, можливо з заячою губою. Вважається, що в цей період необхідно дивитися лише все гарне, щоб радіти, перебувати в гарному настрої.
 • Згідно забобонам в очікуванні малюка також не можна сваритися зі свекрухою. Інакше це може стати причиною появи родового прокляття або нещасть, які будуть супроводжувати всіх представників жіночої лінії вашого роду.
В очікуванні дива

Заборони вагітним: прикмети

Прикмети при вагітності:

 • Крім того, не рекомендують в очікуванні малюка дивитися на мертвих тварин. Це пов'язано з тим, що в дитини буде поганий запах з рота.
 • Вважається, що майбутнім мамам не можна нічого красти, в тому числі зривати фрукти і ягоди з чужих дерев. Якщо вона вкраде якийсь плід, у малюка може з'явитися родима пляма, що нагадує форму того фрукта, який вкрала жінка, перебуваючи в положенні.
 • В очікуванні поповнення в родині, також не рекомендується обмежувати себе у сні. Тобто дівчина має постійно бути виспавшись, і в хорошому настрої. Вважається, що якщо майбутня мати буде мало спати, то новонароджений також буде мати проблеми зі сном, часто прокидатися і нервувати. Частка правди в цьому є, тому що дійсно від нервової системи матері істотним чином залежить і стан дитини.
 • В очікуванні малюка не можна переступати через шланги, довгі прути, а також дріт. Вважається, що дитина може заплутатися в своїй пуповині під час пологів, буде страждати гіпоксією, тобто нестачею кисню.
 • Вважається, що від сторонніх необхідно приховувати точну дату пологів, яку встановив акушер. Адже про цю дату можуть дізнатися злі духи, тому пологи будуть проходити досить складно і важко. Але в реалі зараз багато жінок в положенні дійсно за всі 9 місяців істотно втомлюються від свого стану. Це пов'язано з тим, що вагітних часто турбують набряки, варикоз вен, нудота, печія. Тому на останніх термінах багато жінок вже дійсно хочуть скоріше народити, тому що втомилися від свого стану.
В очікуванні дива

Навколо вагітності існує безліч прикмет і заборон, до яких варто прислухатися жінок в цікавому положенні. Неодмінно варто звернути увагу на прикмети, які підтверджують лікарі.

ВІДЕО: Заборони при вагітності