Як перестати ревнувати дівчину?

Ревнощі – негативне почуття, від якого необхідно позбавлятися, чому б ні були викликані її напади. Влаштовувати дізнання безглуздо, адже сварки люблячим один одного людям лише заважають. Психологи пропонують чоловікам ряд добрих порад, що допомагають зберегти відносини з коханою дівчиною.

Причини ревнощів

Ревнощі буває обґрунтована і необґрунтована. У першому випадку, якщо ви помічаєте, що дівчина кокетує і фліртує з іншими, подібне відчуття виникає, і воно має під собою підстави. Однак буває і так, що ревнивець не має ніяких доказів, але все одно підозрює і намагається викрити дівчину в тому, чого немає. Існує ряд причин, за якими оцінюється ступінь ревнощів. Їх розробили фахівці. Перш за все, в основі цього негативного почуття лежать занижена самооцінка і підсвідомий страх втратити потрібну людину. Не на останньому місці стоять матеріальні проблеми і різний соціальний рівень сімей хлопця і дівчини.

Якщо хлопець, особливо молодий, не має великого досвіду спілкування з протилежною статтю, йому починає здаватися, що нову подругу буде нелегко знайти. Насправді, це не так. Якщо прийнято рішення розлучитися з цією дівчиною, потрібно вирішуватися на це і не тягнути. Вигадувати причину у вигляді ревнощів і зради немає сенсу. Якщо стосунки себе вичерпали, це був все ж життєвий досвід, навички спілкування з іншою людиною. Тому в будь-якому випадку найкращим варіантом буде розлучитися по-доброму, не доводячи до сварки.

Комплекси неповноцінності не обійшли стороною, напевно, жодного чоловіка на світі. Завжди є хтось, хто вище і крутіше, багатше і знаменитостей. І уява починає домальовувати картину, як більш успішний суперник привертає увагу дівчини, а потім веде її. Тим більше якщо такий негативний приклад було в минулому. Виникає сильний стрес, який багато хлопці гасять, влаштовуючи сцени ні в чому не винної подрузі.

Буває і так, що насправді привід придуманий, щоб розрядитися, хоча ні до кого хлопець подругу не ревнує.

Якщо говорити про походження та соціального середовища, а також рівень матеріального достатку, то існує маса прикладів, коли саме вони найбільше вплинули на стосунки. Заможна молодь звикла до елітних розваг: поїздкам за кордон, активного відпочинку і спорту, походам на концерти відомих виконавців та прем'єри нових кінокартин.

Цінності з дитинства вже сформовані просунутої сім'єю. Такому хлопцю стає важко зрозуміти, що можна знаходити цікавого у вечірках з великою кількістю алкоголю і гучного неоковирною музикою, які в пошані в компанії і сім'ї дівчини.

Ще складніша ситуація стає, якщо дівчина відбувається більш забезпеченої середовища, де серед її приятелів – матеріально зрілі чоловіки, часто старше і досвідченіше. Адже красиві дівчата люблять успішних хлопців, такий стереотип. Хлопець починає вважати себе зайвим, ревнує і пригнічує подругу постійними питаннями про минуле. Але не слід забувати, що творчі і цілеспрямовані натури приваблюють жіночу стать нітрохи не менше, ніж традиційні «альфа-самці». Скільки жінок, стільки й думок.

За статистикою, схильні до нападів ревнощів найбільше чоловіки. Полігамні за своєю природою, вони переносять своє бачення на жінок, не знаючи їх психології. Це руйнівне почуття у деяких доходить до гігантських меж, аж до параної. Тоді чоловікові починає здаватися, що його партнерка зраджує йому кожну вільну хвилину. Будь телефонний дзвінок, повідомлення, відвідування рідних і друзів – привід для розбирання.

Насправді, кожен судить по собі. Жінки не так схильні до зрад і пошуки новизни у відносинах, як чоловіки. Це доведений факт.

Вплив на відносини

Відома приказка про те, що ревнощі є показник любові, на ділі невірна. «Підвищити градус» і тримати іншого в тонусі, викликати прилив адреналіну, урізноманітнити рутину – так, заманливо. Але як легко переступити цю межу, призвести до знищення усього доброго й світлого.

Ревнуючи до іншого, чоловік, швидше, підштовхує партнерку до зради. Скандали і бурхливі сцени можуть призвести тільки до розставання, але ніяк не до зміни ситуації. Це не ті почуття, які потрібні жінкам, і вже поготів не свідчення любові. У будь-якій ситуації потрібно заспокоїтися і припинити накручувати себе. Необхідно пам'ятати, що партнерка не власність, не забава. Тому мисляча людина зважить всі ризики і вирішить, чи варто заради безпідставних фантазій валити цікавлять його взаємини. І в 99% ситуацій виявиться, що ні, не варто.

Розглянемо, до чого призводить поведінка ревнивого «Отелло».

 • Втрата взаємної поваги. Замість образу крутого мачо, вийде невпевнений у собі тиран, демонструє егоїзм замість любові. Справжні відносини можна будувати лише на основі збереження особистого простору. Звужуючи його, ви йдете в нікуди.
 • Втома від невдач і нерозуміння. Закиди і підозри породжують відчуття «пташки в клітці», втрати свободи і радості.
 • Зрада. Скандалами і приниженнями чоловік тільки підштовхує свою подругу до можливої зради. Ще одна сварка, і дівчина починає мріяти про восхищенном і спокійному одного. Що буде далі-легко собі уявити. Спеціалісти стверджують – в разі, якщо жінка вирішила змінити з помсти, вона обов'язково це зробить.
 • Негатив для дітей. Ніколи не можна влаштовувати бурхливі сцени в присутності дітей. Їх вразлива психіка буде реагувати, формуючи образ негідної батька. Надалі подібна модель поведінки в сім'ї викличе у дитини комплекси. Це ще один суттєвий аргумент побороти себе і перестати влаштовувати скандали.

Як подолати?

Щоб навчитися стримувати себе, краще переключати увагу на заняття, спрямовані на саморозвиток. Це допоможе припинити зациклюватися на невдачах, зриваючи поганий настрій на жінці. Тим, хто не думає довести себе до того, щоб стати пацієнтом психіатра, потрібно терміново перестати ревнувати подругу до всіх підряд. Чоловіча життя може і повинна бути насиченою і цікавою. Для того щоб підвищити самооцінку і домогтися визнання, одного бажання мало. Потрібна копітка робота над собою.

Дамо кілька порад щодо різних занять, якими можна замінити неприємні думки про ревнощі.

 • Розвивайте свої таланти. Оцініть ті безумовні плюси, за які дівчина обрала саме вас: чому ви фахівець і умілець, де сильні сторони характеру і зовнішності. Серед якостей, які особливо подобаються жінкам, психологи називають цілеспрямованість, доброту і вірність, оптимізм і почуття гумору. Хороша фізична форма і охайність не обговорюються. Почуття стилю і смак розвиваються і зміцнюються за допомогою літератури та професійних порад.

Часто самооцінка зростає по мірі досягнення бажаної спортивної форми. Це не означає, що треба гойдатися день і ніч. Але скинути зайву вагу і виглядати активним і спортивним просто необхідно.

 • Захоплюйтеся чим-небудь. Хобі необхідно для кожної людини. Тобто замість думок про дівчат, хлопець заводить мотоцикл, катається на сноуборді і велосипеді, плаває і проводить час в тренажерному залі. Вибір дуже великий – від шахів і східних єдиноборств до вивчення іноземної мови. Непогано відволікає від непотрібних думок і приносить користь відкриття власного бізнесу. Для заспокоєння рекомендують медитацію і йогу.
 • Спілкуйтеся, в тому числі і з іншими дівчатами. Це відмінний спосіб перемогти недовіру, а також дізнатися багато нового про жіночої психології. При цьому цілком реально зберегти вірність, спілкуючись лише по-дружньому. Часу на ревнощі точно стане менше, а позитиву – більше.
 • Станьте оригінальним і неповторним. Даруйте несподівані подарунки і подаєте сюрпризи вдень і вночі. Гармонійні інтимні стосунки багато в чому визначають, наскільки міцний ваш союз. Полюбіть і не соромтеся говорити компліменти, виявляти свої почуття і влаштовувати романтичні побачення. Для жінки, що бачить у вас джерело радості та позитивних емоцій, ви напевно станете єдиним і бажаним.

Буває і так, що відносини давно закінчені, а хлопець продовжує ревнувати тепер вже колишню подругу. Якщо почуття не проходять, супроводжуючись болісної ревнощами, психологи радять скоріше забути про минуле і налаштуватися на майбутнє. Краще думати про те, що минув час, дівчина вже не так приваблива і цікава, як була в пору спілкування з вами. Іншого чоловіка вона дістанеться більш цинічною і жорсткою, до того ж старше. Рідше слідкуйте за нею в соцмережах і не переглядайте фото і відео.

Якщо новий роман виник дуже швидко, наступний хлопець напевно буде ревнувати до попередньої пасії, чого вам стане значно легше забути про свої переживання.

Поради психолога

Психологи впевнені, що почуття ревнощів народжується всередині самої людини, символізуючи про неполадки в його самооцінці. Для того, щоб остаточно викоренити цю шкідливу звичку, можна скористатися системно-векторної філософської практикою. Ця методика розроблена доктором Бурланом.

Подарувати відчуття безпеки і захисту можна, спираючись на знання особливостей і типів людської психіки. Не виникне навіть натяку на ревнощі, якщо довіра між вами буде повним, і ви будете відкривати один одному всі мрії і таємниці. Доставте задоволення конкретної дівчині згідно її векторах, але не навмання, а точно знаючи, як це зробити. Досягніть того, щоб ніжна жіноча душа розкрилася перед вами більше, ніж перед будь-якою близькою подругою. Якщо це станеться, то приводів ревнувати більше ніколи не буде.

Насамперед, слід встановити, до якого з основних векторів відноситься жінка. Виходячи з цього, перерахуємо рекомендації психолога, як задовольнити потреби кожного типу.

 • Коричневий. Забезпечуйте більше акуратності в побуті і неспішності в справах, у тому числі і в поході по магазинах. Жодних несправедливих зауважень, тільки похвали за справу. А також любов до її кухні.
 • Візуальний. Романтичні вірші, барвисті листівки і величезні букети ніколи не повинні закінчуватися. А також побачення при місяці, яскраві картини і іскрометні танці.
 • Шкірний. Тут важливий масаж і тактильні задоволення, в яких дівчина так потребує. Але не менш потрібні їй і оцінки бухгалтерських здібностей і господарності. Адже ця подруга – абсолютний реаліст.
 • Звуковий. Без музики цей тип важко собі уявити. Всі асоціації пов'язані у неї з приємним звучанням, в тому числі і чоловічого голосу. Разом з тим дівчата цього типу люблять усамітнення, епістолярний жанр і фантастичні ідеї. Можна разом обговорити пристрій Сонячної системи, а краще полетіти удвох на далеку зірку.

Розібравшись у тонкощах психології, від дурної ревнощів відучилися багато тисяч представників сильної статі. Замість цього, вони побудували щасливі і глибокі відносини зі своїми обраницями.

Про те, як перестати ревнувати кохану дівчину або дружину, дивіться у наступному відео.