Хвороба Гоффа: причини, симптоми, діагностика, лікування, профілактика захворювання

При виявленні хвороби Гоффа слід правильно вибрати лікування. Саме його ми підкажемо в статті.

Біль у суглобах є, мабуть, однією з найсильніших і найбільш часто зустрічаються. При цьому хворіти можуть абсолютно різні суглоби. Одним з найбільш навантажених суглобів можна назвати коліно, оскільки саме воно забезпечує нам рухливість ноги.

Потрібно відзначити, що колінний суглоб має дуже складну будову і складається з безлічі елементів. Незважаючи на це, пошкодити ці елементи досить просто, а от лікування вони піддаються вкрай важко.

Однією з найбільш поширених причин болю в коліні є запалення жирової клітковини в області крилоподібних складок тел Гоффа колінного суглоба.

Хвороба Гоффа: причини захворювання

Не важко здогадатися, що захворіти коліно може у кожної людини, незалежно від віку і ряду інших особливостей. Відбувається так тому, що колінний суглоб постійно знаходиться в напрузі, адже більшу частину часу ми ходимо, сидимо і т. д.

Причин, за якими може виникнути хвороба Гоффа не багато:

 • Травмування колінного суглоба. Під травмуванням коліна маються на увазі його удари, удари, падіння на нього, різкі рухи, які призвели до появи больових відчуттів. У процесі подібних травм жирове тіло виявляється затиснутим між стегнової і великогомілкової кісткою, це в свою чергу призводить до крововиливів, набряків та розвитку запального процесу в колінному суглобі.
 • Ще однією причиною появи такої недуги можна назвати регулярні навантаження на колінний суглоб, які призводять до здавлення жирового тіла. Під такими навантаженнями мається на увазі часта і тривала робота на колінах, заняття спортом і т. д.
 • Набагато рідше подібний недуга розвивається через гормональні збої в організмі. Найчастіше з такої причини хвороба розвивається у жінок, які перебувають у клімактеричному періоді.
 • Іноді причиною цієї хвороби може стати раніше з'явилося захворювання суглобів, яке не було вилікувано належним чином. До таких захворювань можна віднести артроз, бурсит, подагру, різні аутоімунні хвороби і т. д.
Через травмування

Варто відзначити, що в групі ризику знаходяться такі люди:

 • Жінки в клімактеричному періоді.
 • Люди, які багато часу проводять на колінах з-за роботи, спорту і т. д.

Хвороба Гоффа: симптоми та діагностика захворювання

Хвороба Гоффа проявляється по-різному, залежно від того, на якій стадії розвитку вона знаходиться. В цілому виділяють 2 періоди хвороби: гострий і хронічний.

Під час гострого періоду найчастіше можна помітити такі симптоми недуги:

 • Гострий біль у коліні, навіть у нерухомому стані.
 • З'являється набряк, який з часом збільшується.
 • Стає дуже боляче розгинати і згинати коліно. Іноді біль настільки сильна, що повністю розігнути ногу просто неможливо.

Під час хронічного періоду спостерігаються наступні симптоми:

 • Коліно болить не весь час, періодично. Біль посилюється після сильних навантажень, особливо в нічний час.
 • На обох сторонах надколінка можна намацати освіти, при натисканні на які, чути потріскуючий звук.
 • На ногу, в якій хворий колінний суглоб, неможливо повністю спертися, іноді стає неможливо повністю зігнути і розігнути суглоб.
Діагностика

Діагностувати липоартрит, так ще називають цей недуг, можна таким чином:

 • Спочатку потрібно звернутися до ортопеда – лікар, який займається лікуванням порушень функцій кістково-м'язової системи. Фахівець проводить відповідний огляд хворого, збирає анамнез, уточнює необхідні для нього зведення і робить потрібні виміри.
 • Після цього фахівець призначає необхідні обстеження. Наприклад, рентген суглобів, МРТ, КТ, діагностичну артроскопію. Остання процедура є незначною операцією, під час якої робляться дуже маленькі розрізи на коліні. Саме через ці розрізи лікар робить потрібні маніпуляції.
 • Після проведення потрібних обстежень спеціаліст робить висновок про стан колінного суглоба і призначає відповідне лікування.

Хвороба Гоффа: лікування та профілактика

Лікування недуги буде відрізнятися в залежності від того, на якій стадії він знаходиться. В цілому лікування може бути консервативним, тобто таким, під час якого пацієнт приймає відповідні медикаменти, ходить на процедури і оперативним, тобто таким, яке полягає в проведенні оперативного втручання.

 • Терапія оксигеном. Під час такої процедури в колінний суглоб за допомогою голки вводиться озон, опромінений лазерним шляхом. За допомогою такої процедури колінний суглоб знову стає рухомим, зменшуються больові відчуття в коліні.
 • Введення в суглоб стероїдних гормонів. За допомогою такої процедури можна значно зменшити або зовсім припинити запальний процес у суглобі, а також зменшити больові відчуття в коліні.
Введення препаратів
 • Лазерна терапія. Цей спосіб лікування дає можливість швидко і ефективно зменшити больові відчуття в колінному суглобі. Перевагою лазеротерапії є те, що вона швидко усуває недуга і повертає рухливість суглоба.
 • Лікувальна гімнастика. Важливо відзначити, що проводити гімнастику можна тільки тоді, коли біль не дуже сильні і стан суглобів не зовсім критичне. В іншому випадку ви можете погіршити стан колінних суглобів. Робити лікувальну гімнастику потрібно тільки після консультації зі своїм лікарем, оскільки лише він здатний оцінити стан вашого здоров'я і призначити правильні і ефективні вправи.
 • Фізіотерапія. З допомогою фізіотерапії можна значно поліпшити стан хворих суглобів, поліпшити їх рухливість і зняти гострий біль. Для лікування недуги можуть призначити магнітотерапію, масаж, лікувальні ванни і т. д.
 • Якщо ж усі вищеописані методи не дадуть потрібного ефекту або з якихось причин проводитися вони не можуть, лікар призначить іншу процедуру – артроскопічну операцію. В ході такого оперативного втручання деформовані жирові тіла віддаляються. Після цього пацієнтові належить не надто тривала реабілітація, після якої колінні суглоби прийдуть в норму, і не будуть турбувати так, як раніше.
Лікування

В якості допоміжного лікування можна вдаватися до народної медицини. Однак важливо розуміти, що таке лікування може бути тільки додатковим і воно може проводитися тільки після консультації зі своїм лікарем.

 • Компрес з бузини і ромашки. Візьміть по 10 г квіток зазначених рослин і залийте їх 250 мл окропу. Дайте настоятися засобу протягом декількох год., після цього рідину злийте з нього, а отриманий макуха покладіть в марлю. Тепер прикладіть марлю із засобом до хворого коліна, зафіксуйте бинтом або харчовою плівкою, почекайте кілька годин і зніміть.
 • Календула від болю і набряків. Візьміть цілком кущ календули, промийте його, помістіть в підходящу за розміром ємність, налийте воду, варіть на слабкому вогні приблизно півгодини. Тепер візьміть відварений кущ і прикладіть до хворого коліна, зафіксуйте його спочатку змоченою у відварі з календули тканиною, а після харчовою плівкою. Укутайте коліно пледом і почекайте декілька годин.
 • Компрес з гірчиці і меду. Візьміть 2 ст. л. меду, 1 ч. л. гірчиці, солі та соди. Розмішайте і нанесіть засіб його на хворе коліно, зафіксуйте марлею і харчовою плівкою. Таку процедуру проводите на ніч не менш 2-х тижнів.
Календула для лікування
Що стосується профілактики подібного недуги:

 • Намагайтеся не травмувати колінні суглоби.
 • Давайте своєму тілу хоча б мінімальне фізичне навантаження.
 • Не перевантажуйте колінні суглоби.
 • При перших же симптомах хвороби звертайтесь до лікаря.
 • Не займайтеся самолікуванням, оскільки тільки досвідчений лікар може визначити справжню причину больових відчуттів в суглобі і призначити ефективне і адекватне лікування.

Біль в колінних суглобах – неприємна і поширена проблема людей різних віків. Важливо розуміти, що прогнози даного захворювання дуже сприятливі, однак, для цього варто при перших же симптомах звертатися до фахівців і не займатися самолікуванням.

Відео: Хвороба Гоффа