Латеральний епікондиліт ліктьового суглоба: причини і симптоми, лікування, профілактика

Незважаючи на те, що латеральний епікондиліт проявляється не відразу, лікувати його потрібно обов'язково. А як це робити — дізнаєтеся зі статті.

Постійні навантаження на руки через спорту, наявність супутніх хвороб суглобів, похилий вік – всі ці фактори сприяють виникненню такого захворювання як латеральний епікондиліт. Потрібно відзначити, що найчастіше з цим неприємним недугою зустрічаються професійні тенісисти, оскільки внаслідок занять цим спортом вони весь час сильно перевантажують свої суглоби, сухожилля і т. д.

Латеральний епікондиліт ліктьового суглоба: причини і симптоми

Під латеральним епіконділіта мається на увазі запальний процес сухожилля, яке кріпиться до латерального надвиростку плечової кістки. Як вже було сказано раніше, в групу ризику входять спортсмени, вид спорту яких пов'язаний з роботою руками, люди, які в силу своєї професії постійно працюють руками, літні люди. Найчастіше таку хворобу ще називають «лікоть тенісиста».

Причин, за якими даний недуга може з'явитися не так вже й багато, серед них:

 • Постійні надмірні фізичні навантаження на руки. Наприклад, у людей, які часто і багато займаються в залі, особливо якщо техніка вправи виконується не правильно.
 • Заняття тенісом, особливо перший час, коли удари тільки вивчаються і відпрацьовуються, і відповідно виконуються неправильно, тим самим сильно навантажуючи кінцівки.
 • Робота, яка виконується з розігнутою рукою на вазі. Наприклад, робота маляра, обвалювальника м'яса. Людям, які займаються такими видами діяльності, доводиться постійно працювати руками, часто згинати і розгинати їх, тримати на вазі.
 • Травми ліктя також можуть сприяти розвитку латерального епіконділіта.
 • Ну, і, звичайно ж, таке захворювання може виникнути в похилому віці. З віком наш організм старіє, в ньому відбуваються незворотні процеси, в м'язах і сухожиллях відбуваються зміни, і це сприяє розвитку хвороби.
Запалення

Проявляється хвороба такими симптомами:

 • Варто відзначити, що латеральний епікондиліт відноситься до таких хвороб, які розвиваються поступово і рідко коли симптоми проявляються відразу після травми, заняття і т. д.
 • Перший час людина може навіть не підозрювати, що у нього є подібний недуга. Супроводжується такий період непостійною, не вираженим болем в області ліктя.
 • З розвитком хвороби її ознаки стають більш очевидними, з'являється постійна ниючий біль, може з'явитися відчуття печіння у лікті.
 • Якщо на попередньому етапі не почати лікування захворювання, то до раніше описаним ознаками додасться м'язова слабкість, тобто, стає важко розгинати і згинати руку, брати щось у руку піднімати що-то. Також можна спостерігати опухлість ліктьового суглоба.

Латеральний епікондиліт ліктьового суглоба: діагностика, медикаментозне лікування

Перш ніж приступити до будь-якого лікування, потрібно точно встановити діагноз та оцінити стадію розвитку хвороби. Незважаючи на те, що симптоми у латерального епіконділіта достатньо виражені і специфічні, визначити точно, чи це він, може тільки кваліфікований лікар.

Захворювання

Отже, діагностика цієї недуги проводиться наступним чином:

 • Спочатку вам потрібно звернутися до лікаря – терапевта або ревматолога. Спеціаліст огляне вас, місце, що болить, збере необхідний анамнез, уточнить, після чого почалися болі і т. д. і поставить попередній діагноз.
 • Після цього вам призначать рентген. З допомогою такого обстеження лікарі зможуть виключити схожі недуги кісток. Також можуть провести УЗД. На цій процедурі можна подивитися чи є скупчилася рідина у хворому місці, у суглобі, подивитися, в якому стані знаходяться сухожилля. МРТ в даному випадку дає можливість подивитися, в якому стані знаходяться м'які тканини хворого місця.
 • На підставі вищеописаних обстежень і особистого огляду лікар робить висновок про присутнім недугу і складає план лікування.

Медикаментозне лікування латерального епіконділіта полягає в наступному:

 • Застосування препаратів негормональною групи, які мають протизапальну, жарознижуючу і знеболюючу дію. Найчастіше застосовуються мазі, гелі, які втираються в хворе місце і надають така дія.
 • Також може застосовуватися параартикулярная блокада. За допомогою цього сучасного методу можна швидко і ефективно зменшити больові відчуття в хворому суглобі і прилеглих до нього місцях. Під час цієї процедури під шкіру навколо ураженого місця вводиться ліки.
Блокада
 • Допоміжним лікуванням можна назвати різні фізіотерапевтичні процедури. Наприклад, магнітотерапію, ультразвук і т. д.
 • Звичайно ж, потрібно зменшити або зовсім припинити фізичні навантаження на кінцівки, як мінімум на час лікування недуги. Можна використовувати різні бандажі, вони розвантажать ваші суглоби, зменшать навантаження на них.

Латеральний епікондиліт ліктьового суглоба: лікування хвороб народними засобами

Не тільки медикаментозне лікування може боротися з латеральним епіконділіта. Покращити загальний стан здоров'я, зняти біль і запалення можуть і народні засоби. Однак важливо знати, що лікування ними потрібно починати тільки після консультації з лікарем, щоб воно принесло користь, а не шкоду.

 • Щоб поліпшити стан суглоба під час гострого болю, скористайтеся цим методом. Візьміть зелений чай, потрібно щоб він був листовий, а не пакетований. Заваріть приблизно 1 ст. л. чаю, використовуючи для цього 250 мл окропу. Чай повинен добре настоятися, стати міцним.
 • Тепер процідіть напій, щоб прибрати з нього заварку, охолодіть, а після, розлив по спеціальним поліетиленовим пакетам, заморозьте. Для цього помістіть пакети з чаєм в морозильну камеру на рівну поверхню, на середину пакету покладіть невелике рівне яблуко, оскільки нам потрібно отримати заморожений пласт чаю з поглибленням.
 • Тепер дістаньте пласт з пакета, поглиблення помістіть лікоть, зафіксуйте лід на кінцівки за допомогою бинта. Процедура проводиться до повного зникнення льоду. Процедуру потрібно проводити щодня протягом 3-5 днів. Зверніть увагу на те, що після всього курсу охолоджуючих процедур потрібно провести зігріваючі процедури.
 • Зігріваючі процедури можна проводити, застосовуючи блакитну глину. Знадобиться 150 г засобу і 200 г окропу. З'єднайте інгредієнти, розмішайте до отримання однорідної маси. Отриману масу нанесіть на чисту ганчірочку, марлю і т. д. і прикладіть до хворого місця, закріпіть компрес харчовою плівкою. Додатково суглоб обмотайте теплим пледом. Компрес потрібно тримати до тих пір, поки він не охолоне. Подібні процедури потрібно проводити щодня протягом 1 тижня.
Глина на місце запалення
 • Візьміть 100 г часнику, очистіть його, пропустіть через прес або подрібніть в блендері. Відіжміть з отриманої маси сік, додайте оливкову олію. Масла потрібно додавати стільки, скільки вийшло соку. Змочіть шматочок марлі в засобі, прикладіть до місця, яке болить. Утепліть додатково суглоб і почекайте декілька годину.
Часникове лікування
 • Візьміть 25 г лаврушки, подрібніть в блендері. Змішайте інгредієнт з 100 мл оливкової олії і залиште настоюватися на кілька днів. Після візьміть трохи засоби і легкими масажними рухами втирайте в хворе місце.

Латеральний епікондиліт ліктьового суглоба: профілактика

Латеральний епікондиліт відносять до таких недуг, яким можна запобігти, якщо дотримуватися простих порад і правил.

Отже, щоб зменшити шанси на виникнення цієї недуги дотримуйтесь таких рекомендацій:

 • Перед важкими фізичними навантаженнями завжди невелику розминку, зарядку, розтяжку. Це посприяє розігріву м'язів, поліпшить кровообіг і зменшить шанси отримати травму.
 • Навіть коли ви тільки починаєте займатися тенісом намагайтеся виконувати вправи правильно, дотримуючись їх техніку. Не поспішайте і не тренуйтеся через силу. Після кожного тренування вашому організму потрібен час для відновлення.
 • Якщо вас чекає тривала і виснажлива тренування, обов'язково розрахуйте час так, щоб під час її проведення у вас були перерви на відпочинок.
 • Намагайтеся не травмувати кінцівки, зокрема лікті.

Латеральний епікондиліт досить неприємне захворювання, проте, прогнози лікарів, як правило, завжди сприятливі. Тому найголовніше, це вчасно звернутися за допомогою до фахівця, усунути біль і причину її виникнення.

Пам'ятайте, що під час лікування слід обмежити себе від фізичних навантажень, в іншому випадку воно не буде таким ефективним як потрібно.

Відео: Лікоть тенісиста