Вино з агрусу в домашніх умовах простий рецепт. Як приготувати смачне домашнє вино з чорного, червоного і зеленого агрусу з дріжджами і без дріжджів?

Як приготувати смачне домашнє вино з агрусу? Скільки потрібно бродити провину з червоного і зеленого агрусу?

Зміст

Смачне вино з чорного, червоного, зеленого агрусу в домашніх умовах простий рецепт

Виробництво алкоголю в домашніх умовах, це ціле мистецтво, що має абсолютно отличаемые один від одного методики вирощування продуктів їх переробку, подальше бродіння і очищення алкоголю.

В стінах будинку можна приготувати практично будь-який вид алкоголю маючи обладнання та продукти для виробництва, але саме вино заслуговує уваги і статус кращого алкоголю для домашнього виробництва, тому що його легко приготувати і так само легко під час приготування обслуговувати. Це процеси, які вимагають мати бажання приготувати ароматну і насичене вино, а все інше залежить тільки від часу і врожаю.

найкраще для приготування вина брати відразу два види агрусу

Приступаючи до приготування звичайного десертного вина, необхідно переконатися в тому, що все необхідне є на кухні, а саме ємність типу ступа для переробки ягід, скляна банка, дерев'яна ложка, марля, таз і гідрозатвор.

Першим ділом потрібно перебрати ягоди агрусу, прибрати зіпсовані і обов'язково залишити їх в первозданному вигляді, тобто не мити ягоди. Потім їх потрібно переробити в ступі, злегка розминаючи і перекласти в скляну ємність.

В рецепті використовується 1 кілограм ягід на 1 літр води з додаванням 400 грам цукру.

цукровий сироп

Наступною справою потрібно зварити сироп з води з цукром, який заливається в ту ж ємність з обробленим аґрусом, де вона гарненько змішалась дерев'яною ложкою до однорідної консистенції і накривається марлею. Цю скляну банку потрібно поставити в надійне місце з кімнатною температурою на тиждень.

Бродіння журавлинного вина проходить насичено, тому рекомендується заповнювати ємність у співвідношенні не більше 2/3, а так само потрібно під скляний посудину ставити таз або каструлю.

Через тиждень, з допомогою дерев'яної ложки необхідно очистити вино від мезги, спливає на поверхню, а після очищене перелити вино в нову ємність. Тепер настає процес тривалого бродіння, ємність закривається гидрозавтвором і залишають для бродіння на 5-6 тижнів.

Після закінчення 5-6 тижнів бродіння, вино проціджують, зливається осад, молоде вино розливається по пляшках і залишається ще на пару місяців настоятися.

Відео: Про аґрус і його корисні властивості

Смачне вино з агрусу в домашніх умовах рецепт без дріжджів

На щастя більшість рецептів пов'язаних з приготуванням вина з агрусу не вимагають додавання дріжджів і лише в окремих випадках треба їх змішувати для посилення смаку та алкоголю. Без дріжджів провину потрібно тільки довго блукати і постійно очищатися.

У даному рецепті для приготування краще всього використовувати жовті і червоні кольори агрусу, які в свою чергу потрібно добре відсортувати від сміття.

стиглі ягоди агрусу

Для приготування знадобиться 1,5 кілограма аґрус, 1 кілограма цукру і 1,5 літра очищеної води.

Слідуючи минулого рецептом, ягоди після відбору потрібно так само добре перемолоти в ступі залишивши після цього разъятые і головне не помиті ягоди. В такому стані маса, отримана від агрусу, збагачується внутрішніми і зовнішніми смаковими якостями ягоди.

Та сама неочищена оболонка ягоди і виступає в якості природних або диких дріжджів, що дозволяє не турбуватися на рахунок додавання справжніх.

гідрозатвор так само можна зробити, не виходячи з дому з підручних матеріалів
 • Далі потрібно приготувати сироп з води з цукром, залити ним ємність з ягодами
 • На поверхню скляної банки потрібно натягнути марлеву сітку, щоб вино дихало, а так само для того, щоб не сідали комахи, яких приваблює запах
 • Залишити в такому вигляді ємність при кімнатній температурі на 3-4 дні і кожен день, раз в день помішувати вміст для видалення грудочок м'якоті
 • Після закінчення короткого терміну приготування, вино переходить в тривалих термін, при якому вже необхідно використовувати посуд більше. В кінцевому підсумку це виглядає так, вино заповнює 2/3 ємності скляної посудини, і для того щоб він не лопнув, зверху одягається рукавичка з дірками на пальцях чи гідрозатвор

Залишилося почекати, коли закінчитися момент активного бродіння. Зазвичай активне бродіння закінчується через місяць-півтора, це визначається за осадку, кольором і за відсутності вуглекислого газу в гидрозатворе.

Фінальним ривком готовому молодому вину потрібно дозріти в пляшках, для цього молоде вино після очищення та розливу по літрових пляшках поміщається на зберігання в місця з кімнатною температурою ще на 2-3 місяці.

за рік вино може втратити смак, тому його слід випивати протягом зазначеного терміну

Відео: Як зробити просто гідрозатвор в кілька кроків

Насичене вино з агрусу в домашніх умовах з дріжджами

Традиційний метод дещо відрізняється від попередніх, як способом приготування, так і використанням інгредієнтів для приготування. Взяти за приклад хоча б мезгу, яка в даному варіанті виступає в якості способу примусово зброджування протягом до 10 днів.

водяний затвор з гумової рукавички

Готується таке вино в кілька етапів:

 • робота з мезгою, її попереднє зброджування (7-10 днів)

При приготуванні такого вина використовуються спеціальні дріжджі, виготовлені з малини, ягід обліпихи або простого винограду.

У ємність розмірів від 200 до 400 мл усыпается шарами один з видів ягід, між шарами посипається цукрова доріжка і так кілька разів. Потім ємність накривається тканиною або ватним диском і ставиться на сонці. Через тиждень консистенція має інший вигляд, відмінний від початкового, зазвичай це виражається наявністю піни, що осіли на дно ягодами і виділенням соку, це означає, що дріжджі готові до використання і тепер можна готувати вино.

мезга для приготування вина
 • Настає черга агрусу, його потрібно відсортувати від сміття і гнилих ягід, а потім можна промити під водою. Готовий до подальшої роботи агрус відправляється в ступу або в м'ясорубку, де подрібнюється і розріджується для приготування вина
 • У ємність поміщається вийшла мезга з агрусу, винні дріжджі і цукор у співвідношенні 1 столова ложка на 1 літру мезги, гарненько змішалась і залишають у теплому місці
 • Після цього ємність потрібно періодично очищати від спливли ягід, а так само зрідка проціджують через марлю
 • Додати в ємність цукор у розмірі від 300-350 грам і воду від 1 до 1,15 літра рідини і залишити бродити вино

Через 2 тижні після початку бродіння потрібно додати 50 грам цукру.

Залишок часу вино повинно знаходитися в прохолодному приміщенні, на нього встановлюється гідрозатвор. При відсутності бродіння вина, можна додати в ємність трохи родзинок.

обов'язково маркіруйте і датируйте вино

Відео: Як зробити винні дріжджі з родзинок

Вино з агрусу і чорної смородини домашнє, рецепт

Для всіх любителів домашнього виноробства від майстрів своєї справи і до новачків, приготування вина в першу чергу являє собою мистецтво, а так само прагнення створити один з повсякденних товарів своїми руками, наприклад вино. Вино вимагає уваги і чіткого спостереження за всіма процесами, включаючи бродіння.

Розглядаючи класичний спосіб приготування вина, народжується питання, а з чого можна приготувати ще вино, потім цікавість приводить до ягід, з яких цілком можливо робити якісне вино, а для любителів плодово-ягідних тим більше.

смородина повністю очищається від переспілих і недозрілих плодів

Рецепт вина з аґрусом у смородині не сильно відрізняється від попередніх, його так само можна приготувати, маючи стандартний набір інструментів на своїй імпровізованій виноробні, але в порівнянні зі старими рецептами головний акцент все ж робиться на смородині. Агрус відіграє роль стабілізатора смаку, тому додається в меншій кількості.

Вино зі смородини й аґрусу має більше кислотності, ніж в інших ягодах і при приготуванні, а саме розведенні водою у скляній тарі утворюється більше вина.

В рецепті використовується кілька видів ягід, це:

 1. Червона смородина, яка займає 40% місця і важить приклад 1350 грам
 2. Агрус зелений і червоний — 40% місця, має таку ж вагу, як і червона смородина
 3. Чорна смородина, яка займає залишок ємності — 20%, 600 грам

А так само очищена вода і цукор.

праворуч готове вино зі смородини та аґрусу

Приготування:

 • Ягоди ретельно промиваються під водою
 • В соковарці виготовляємо сік, можна зробити його вручну в ступі, отриману масу покласти в скляну тару
 • Все це заливається двома літрами води і 700-та грамами цукру, а в кінці винної закваскою (120 грам)
 • Маса перемішується дерев'яною ложкою
 • Накривається сіткою з марлі, міцно затягнутою по осі гумкою і ставиться і ставлять на бродіння
 • Додається цукор на 4-7-10 день бродіння по 70 грам на літр вина
 • Після 10-ти днів, знімається марля і одягається гідрозатвор
 • Тихе бродіння проходить до 3-4 місяців

Готове вино можна визначити за характерними ознаками, воно світлішає, з'являється темний осад, а процес виділення вуглекислого газу через трубку припиняється.

так виглядає гідрозатвор на скляній тарі

Вино з аґрусу і малини, рецепт

Малина, дуже ніжна і соковита ягода, тому добре підходить для приготування вина, а так само в якості окремих ноток напою.

У даному рецепті використовується малина, агрус, мед, цукор, родзинки для закваски, але так само за бажанням рекомендується додавати інші екстракти плодових або самі фрукти, наприклад грушу або зовсім небагато вишні для смаку.

малинове вино

Продукти для приготування вина використовуються згідно співвідношенню до літрів використовуваної води, тобто на 1 літр води знадобитися:

 • Малина (1,25 кг)
 • Агрус (1 кг)
 • Закваска з родзинок (100 г)
 • Мед (на свій розсуд, до 100 грам)

Виходячи, з цих пропорція виходить приблизно 2 літри вина, можливо менше після бродіння і очищення сусло.

Процес приготування вина нагадує попередні, тільки для початку потрібно приготувати закваску. Для цього родзинки поміщається в півлітрову банку і залити кип'яченою водою, потім накривається марлевою серветкою і знаходиться в такому положенні протягом 5-7 днів.

Потім приступаючи до самого приготування вина, перетворюємо ягоди, в однорідну масу заливаючи медом і поміщаємо в скляні посудини для бродіння. Зверху заливається цукровий сироп і вода, накривається марлею, встановлюється гідрозатвор і стоїть так 2 місяці.

Малина, дуже невибаглива ягода, вона здатна адаптуватися під навколишні умови і навіть перебуваючи в диких умовах приносити, що можуть не всі плодово-ягідні, але в той же час, якщо доглядати за кущем, вона буде приносити більш здорові плоди і в більшій кількості.

однорідна маса з розмолотої малини

Вино з яблук і аґрусу в домашніх умовах

Стикаючись з першими проблемами приготування вина в домашніх умовах цілком реально зробити кілька грубих помилок і зіпсувати вино, тому потрібно чітко слідувати інструкціям і готувати вино згідно рецептами.

Так як з яблук можна отримати набагато більше соку, ніж з агрусу, рекомендується готувати за таким рецептом вино у великих кількостях, у великих ємностях.

процес приготування вина

Згідно з рецептом для приготування вина використовується:

 • Агрус (4,5 кг)
 • Яблука (4,5 кг)
 • Цукор (2,2 кг)
 • Універсальні дріжджі типу FERMIVIN, FERMIVIN PDM
 • Закваска до дріжджів (5 г)

Етапи приготування вина з яблук і агрусу:

 1. Яблука очищаються від шкірки і поміщаються разом з аґрусом у каструлю
 2. Туди ж заливається 1 літр води і додається засіб для посилення ферментації
 3. Перемішується, накривається кришкою і залишають на 10 годин
 4. Після зазначеного часу вичавлюється сік, потім заливається у велику банку
 5. У скляний бутель заливається цукровий сироп з 1 кг цукру
 6. Додається закваска і дріжджі
 7. Ставиться гідрозатвор
 8. Вино залишають на бродіння

Через 5 днів додається частина цукру, що залишився, друга частина додається на 9-тий день.

Вино активно бродить протягом 5-6 тижнів, потім рідину перелити в іншу ємність, додається залишок цукру і проводиться повторне бродіння. Термін повторного бродіння досягає 6-ти місяців

не забувається проціджувати вино

Наливка і настоянка з агрусу на горілці в домашніх умовах

Настоянку найкраще робити саме в домашніх умовах, так як переваги цього виду приготування, а найчастіше смак, процентний вміст алкоголю на грам і сама якість продукту нерідко перевищує якість виробленого напою на підприємстві.

У даному прикладі розглядається один з найпростіших рецептів, в основі якого міститься спиртний напій, це може бути як домашня самогонка, так і магазинна горілка, головне щоб вміст спирту в ній не перевищував 50%

таким чином, в ступі розм'якшується аґрус

Для приготування настоянки вам знадобиться мати на кухні:

 • Агрус (4 склянки)
 • Цукор (3 склянки)
 • Горілка (3 склянки)
 • Вода очищена (2 склянки)

Дане співвідношення розраховане для ємності розміром у 3 літри, в той час як співвідношення горілки і цукру в тарі можна змінювати за бажанням для того, щоб посилити або пом'якшити напій.

Готується настоянка просто:

 1. Агрус розм'якшується і поміщається в трилітрову банку
 2. Туди ж після заливається горілка
 3. Потім засипається цукор
 4. У ємність виливається вода і добре перемішується
 5. Щільно закривається капроновою кришкою

Далі йде сам процес настоювання, який досягає 4 місяців, його закінчення зазвичай символізується утворенням осаду. Після закінчення строку, наливка багаторазово фільтрується через три шари марлі, розливається по пляшках і щільно закупорюється пробкою.

Термін придатності такої настоянки при правильному зберіганні в зниженій температурі може досягати трьох років.

справжнє шампанське не має у своєму складі ароматизатори та добавки

Шампанське з агрусу в домашніх умовах: рецепт

справжнє шампанське не має ароматизаторів і добавок

Домашнє шампанське готується найчастіше саме на закритому бродінні, що дозволяє наситити напій природними вуглекислими газами.

В рецепті використовується:

 • Агрус (3 кг)
 • Цукор (2 кг)
 • Вода (5 л)

Приготування нагадує колишні рецепти, але в даному варіанті бродіння доведеться обірвати в момент, коли вуглекислий газ буде виділятися рідше гідрозатвори. Символічним способом визначення є кількість виробленого повітря, якщо за хвилину з десятилитровой банки виділяється в середньому 20-30 бульбашок, значить, пора знімати її і слідувати подальшим інструкціям.

шампанське дуже часто буває в центрі банкету
 1. Після того як вино було знято з бродіння, його тут же необхідно розлити по пляшках
 2. В пляшки насипається по 1 чайній ложці цукру і по кілька родзинок, для того, щоб знову активувати процес бродіння

Якщо ви використовуєте пляшки, призначені для шампанського, то можна як закупорки використовувати так само пробки з колишнього шампанського, для цього вам доведеться їх пом'якшити.

Щоб пом'якшити пробки, необхідно розпарити їх в киплячій воді, після цього вони вільно входять в отвір пляшки і далі знову засихають, утворивши вакуум. Що, кажучи на рахунок посилення герметичності — можна використовувати маленькі джгути, якими перев'язується корок пляшки, це забезпечить надійність, особливо враховуючи, що шампанське постійно знаходиться в активному бродінні.

 1. Наполягає таке шампанське від двох до п'яти місяців у приміщенні з температурою від 6 до 10 градусів
 2. Ключовим критерієм якості такого напою вважається його спосіб бродіння, а шампанському найкраще знаходиться під кутом і спрямованим вниз
 3. Для повної впевненості так само можна закупорювати пляшку з допомогою сургучу, це допоможе позбавитися від проблеми втрати повітря
шампанське — це витончений і красивий спосіб відзначити свято

Смачне домашнє сухе вино з агрусу

Вино з агрусу, це нова гілка відкриття для себе і свого оточення, адже самі ягоди не рідко порівнюють з самим виноградом і напоєм з нього — вином. Для того щоб вино вийшла якісним варто пам'ятати про те, що потрібно використовувати для приготування тільки свіжі і відібрані ягоди, так як відлежаний більше доби очищений родзинки починає псуватися.

для виробництва домашнього алкоголю краще всього використовувати самі якісні ресурси

Далі ситуація не залишає вибору як періодично поглядати за алкоголем, помішувати його, поставити марлю і суміжні завдання.

 1. Очищаються ягоди від бруду
 2. Готується сироп з цукру і води
 3. Ємність накривається марлею і періодично змішується
 4. Після появи бродіння за класичним варіантом, необхідно додати до конструкції гідрозатвор і чекати поки інтенсивність вуглекислого газу вичерпається
 5. Пізніше рідина очищається і наливається в пляшки
 6. Надійно закупорюється

В рецепті використовується співвідношення 1 до 1 води і ягід, але конкретно цукор в цьому ви можете визначати самі, але для того, щоб зробити по-справжньому сухе вино, достатньо просто зменшити дозу цукру і вибрати для свого вина кислі і підоспілі ягоди.

Цей рецепт відрізняється тим, що цукру тут використовується набагато менше, ніж зазвичай, тому й саме дозрівання і бродіння може, триває до півроку.

зелені ягоди агрусу самі кислі, тому відмінно підходять для сухого вина

Відео: Як зробити домашнє вино з винограду Ізабелла?

https://www.youtube.com/watch?v=7gVf-1dyobw